anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego włączacie w swoich ofertach dostawę Smart?

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich Sprzedających.

Po przejrzeniu kilku postów i tematów stwierdzam, że dla większości sprzedających darmowe dostawy Smart to jednak wrzód na tyłku.

A to dopłaty, a to skomplikowane rozliczanie, a to wszystko w połączeniu z nowymi zmianami i wzrostem prowizji powoduje, że zarabiamy coraz mniej. 

Jak dla mnie zwiększania cen na Allegro nie ma sensu, nie wszyscy klienci obrazu zauważą wzrost cen, bo dla większości i tak liczy się darmowa wysyłka. Aktualnie wzrosty te i tak są wszędzie więc kupujący uznają że powodem tego jest inflacja, a nie polityka wzrostów w Allegro.

 

Dlaczego włączacie w swoich aukcjach dostawę ze Smart?

 

Nie było by mniej problemów, roboty i kosztów gdyby Smarta nie było, czyli aby jak dawniej wszyscy uczciwie płacili za wysyłkę?

 

Podsumowując proponuję aby wszyscy wyłączyli w aukcjach możliwość darmowej wysyłki Smart.

 

(Ja już to zrobiłem, a przy okazji niedługo włączam sklep na FB i sklep internetowy na www)

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Sorry - jak nie masz SMART - to polegasz...... 

ALL na tym działa.... Możesz sobie kupić przedmiot za 1,00 zł z darmową wysyłką SMART. 

I to da radę się zrobić. Nie wierzysz? - kup sobie przedmioty za min 40 zł , jak masz wykupiony SMART, to masz wysyłkę za darmo. Odsyłasz sprzedawcy za darmo przedmioty za 49 zł. 

Masz za darmo wysyłkę przedmiotu za 1,00 zł. I tak działa Allegro. Ty masz przedmiot za 1,00 zł z darmową przesyłką.

Allegro zarobi na tym:

- prowizja od sprzedanego przedmiotu - min. 0.5%

- prowizja od kosztów przesyłki: min. 0,5%

Koszty sprzedającego:

- prowizja od sprzedanego przedmiotu - min. 0.5%

- prowizja od kosztów przesyłki: min. 0,5%

- W przypadku Allegro SMART - to min1 zł - koszty przesyłki

- Koszt opakowania, zapakowania, koszt pracownika - min. 3 zł (szukam pracownika, który chciałby spakować paczkę za 2 zł - przyjmę "od ręki") - zresztą Allegro wycenia taką usługę na jeszcze niżej.

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Ty nie rozumiesz...ja apeluje do sprzedających aby wyłączyli smart. Będzie po problemie, wszyscy jak dawniej będą płacili za wysyłkę i nie będzie komplikacji. Ja nie polegnę bo alle-d-r-o-g-o nie jest jedynym kanałem sprzedaży.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Ja na swoich kontach już z niego nie korzystam odkąd wymusili dostawy kurierskie przez wybrane przez siebie firmy dostawcze a sprzedawcą nakazali dokładać się do wysyłek .Minęło kilka miesięcy i widzę że można sprzedawać bez smarta a sprzedaż jest na podobnym poziomie .

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam koleżanki i koledzy,

na Allegro mam kilka kont sprzedażowych, jedno z nich generuje obroty powyżej 2 mln rocznie. Kompletnie nie rozumiem wręcz śmiesznej postawy reprezentujących tutaj swoje niezadowolenie z oferty Smart. Dla mnie to co kilka lat temu zrobiło Allegro wprowadzając Smart to mistrzostwo świata, portal daje wam gigantyczne możliwości sprzedażowe, to Smart i darmowe wysyłki generują zamówienia w przynajmniej 80% sprzedaży. Przecież nikt wam nie zabrania wyłączenia ofert Smart z cennika, nie podoba się to wyłączcie sobie Smartowe oferty w cenniku i po sprawie, ale potem będzie lament, że słaba sprzedaż 😄

Dla mnie wniosek jest prosty, chcecie lecieć na minimalnych marżach a potem płaczecie, że Allegro przerzucając część kosztów Smart na was sumarycznie nie daje wam zarobić z biznesu.

Recepta dla wszystkich malkontentów, podnieście ceny ofert i po problemie, chcąc być najtańszym skazujecie swój biznes na porażkę, w efekcie nie rozumiecie jak dużo dla sprzedaży daje Allegro oferując klientowi darmową dostawę Smart, skalkulujcie ile kasy i wysiłku wkłada portal w to aby sprzedaż produktu za 40zł była dla klienta "darmowa", dodatkowo jest darmowy zwrot, przecież nawet na **piiip**iście podpisanych umowach z DPD portal musi wyłożyć często znacznie więcej kasy aniżeli pobiera od was w prowizjach od sprzedaży towarów z przedziału 40-100zł.

Reasumując, malkontenci:

- nie podoba się, wyłączcie sobie oferty Smart z cennika

- podnieście ceny na produkty i zostawcie w cenniku Smart, który ciągnie sprzedaż

pozdrawiam, mega zadowolony klient Allegro, który ciągnie zyski głównie z ofert ze Smart na kilku kontach Allegro

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Od jakiegoś czasu przerzuciliśmy oferty sprzedaży na inne portale ogłoszeniowe, dziś Allegro to ostatni portal na którym wystawiamy, Allegro już dawno się nie opłaca.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#


Wybacz, ale to są po prostu bzdury. Jeśli tak jest, to znaczy że na allegro jesteś nikim, a Twoja "oferta" to śmiech na sali. Mam sklep internetowy 11 od lat. Odkąd Smart jest w 70% zamówień na allegro, sprzedaż na sklepie dostała przynajmniej -30% i mam problem z dojściem do poziomów z lat 18-19. Kiedyś na sklepie sprzedawałem 2x tyle co na allegro. W czasach kiedy nie było reklam produktowych i smartów. A teraz na allegro sprzedaje 3x tyle co w sklepie, gdzie prowadzę ostrą ofensywę na reklamach produktowych i na F. I nie są to jakieś smieszne kwoty za paczki, które zapakuje sam na bieżąco. Mówię o 10.000 zamówień miesięcznie. Nie wiem jaki to inny kanał w tym kraju jest Wam w stanie dać porównywalne ilości zamówień, ale z tego co mi wiadomo takich nie ma. Allegro nagarnia ruchu mnóstwo i można na nim zarobić. Inna kwestia jest taka że żeby to robić trzeba być importerem/producentem/kupować zawsze na max rabatach.

 

Mrzonki o sklepach internetowych, sklepach na fejs buku to historie sprzedawców, którzy nie mają ani doświadczenia, ani wiedzy, ani umiejętności. Ostatnio kolega uraczył mnie newsem, że on sklep będzie otwierał i wrzucał ulotki klientom z allegro żeby u niego kupowali. Ludzie to są historie, które opowiadało się w 2010 roku. Jeśli ktoś w taki sposób widzi rozwój swojego sklepu to szybko zostanie wyprowadzony z błędu. Działa tam ten sam mechanizm co tutaj. Jeśli nie masz kupione taniej od konkurencji, to już przegrałeś. Na wszelkich kanałach już siedzą inni sprzedawcy, którzy mają zoptymalizowane sklepy, reklamy, robią im to profesjonaliści z agencji. A Wy chcecie do nich startować za pewne znowu ze strategią dam 1 grosz taniej. To w ogóle nie o to chodzi. Sklepy przelicytowują się budżetami marketingowymi, dając duże ceny które pozwolą im przebić wasze stawki za klik, a Wasza strategia polega na tym żeby dać maksymalnie tanio i walczyć tym, że wyślecie paczkę od ręki. No to teraz powodzenia.

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Skoro prowadzisz kampanie poza allegro i dalej sprzedajesz mniej, to znaczy, że to słabe kampanie, albo produkty masz słabe.

 


@dabdetal  napisał(a):


Wybacz, ale to są po prostu bzdury. Jeśli tak jest, to znaczy że na allegro jesteś nikim, a Twoja "oferta" to śmiech na sali.


Jeśli każde inne spojrzenie na temat nazywasz bzdurami to nie mamy o czym rozmawiać.

@dabdetal  napisał(a):

 Odkąd Smart jest w 70% zamówień na allegro, sprzedaż na sklepie dostała przynajmniej -30% i mam problem z dojściem do poziomów z lat 18-19.


I dalej twierdzisz że dopłaty sprzedawców do Smart są ok?

 

Fakt, nie jestem dużym graczem, na allegro, ale też allegro nie jest moim głównych źródłem dochodu. Przychody z allegro to max 20%, a roboty z tym więcej niż to warte. Nie znaczy to jednak, że jestem jedyny. Jest masa małych sprzedawców którzy może nawet nie zdają sobie sprawy z kosztów i ciułają jako tako na allegro, które co rusz podgryza przychody. Akurat ja mógłbym sobie zwiększyć ceny z Smartem, bo mam towar którego nie mają inni, ale zwiększanie cen to polityka bez sensu. Wolę sprzedawać te produkty poza allegro, albo bez smarta.

 

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Jaki masz miesięczny obrót?

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

Malutki, obrót nie ma znaczenia. Znaczenie ma to że allegro coraz więcej wymaga i pobiera za sprzedaż. 

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Ma ogromne znaczenie. Jeżeli nie masz 600+ tysięcy miesięcznie z samego Allegro, to wybacz, ale pionek jesteś i nie wiesz o czym mówisz w ogóle.

Żadna inna platforma marketplace w Polsce nie daje tyle, ile daje Allegro. Nie mówię o samej sprzedaży na portalu, ale o rozpoznawalności i zysku klientów poza portalem.

Oczywiście, wiele zmian Allegro nie jest na rękę sprzedającym, via opłaty SMART, podwyżki prowizji czy teraz ograniczenie liczby aukcji na sprzedającego. Ale gadać bzdury, że sprzedaż na własnym sklepie internetowym czy innych marketplace da chociaż tyle samo, co na Allegro, to trzeba nie mieć żadnego doświadczenia w e commerce.

PS. Sprawdziłem twoje konto na Allegro. Zupełnie inny poziom sprzedażowy.

oznacz moderatorów

eenki92
#9 Pomysłodawca#

Mam koło bańki. Miesięcznie.

Polityka Allegro prowadzi do maksymalizacji zysków przez firmę. I to jest normalne. A ty albo się dostosujesz, albo znikniesz. Nic nowego w biznesie i handlu.

Natomiast marketplace Allegro daje ogromne możliwości. A skoro nie potrafisz ich wykorzystać, to tylko twoja wina. 

Zacznij od uporządkowania swojej oferty i poprawy jakości obsługi klienta, co podniesie Twoją jakość sprzedaży. Najpierw Super Sprzedawca, później mooooże status VIP. 

A w przyszłości może jakieś strefy marek ;).

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

@eenki92  napisał(a):

Na początku myślałem, że nie masz po prostu doświadczenia i dopiero wchodzisz w świat e-commerce. Po tej wstawce z pisem stwierdzam, że jesteś po prostu de*bilem.

Bez odbioru synek.


Nie całe szczęście, że bez odbioru. Nie będę z tobą dyskutował i zniżał się do twojego niskiego poziomu kultury. 

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Skąd w ogóle takie założenie, że allegro zależy na rzeszach sprzedawców? Dlaczego nie rozumiecie tego, że ich to nie interesuje żebyście mieli co do garnka włożyć? Ich interesuje żeby rosły obroty i żeby klient był zadowolony z tego co może tutaj kupić. I zawsze będzie bardziej zadowolony z zakupu u dużego sprzedawcy bo tam ma większy wybór. Jeśli klient chce kupić tanio i szybko, to porównuje produkty w produktyzacji i dokupuje coś byle złapać się na 40 zł. Z takich zakupów serwis nie ma nic, bo są one deficytowe. A więc jeśli i u Was takie zakupy są dominujące to jesteście deficytowi dla serwisu. A więc do odcięcia albo ograniczenia. Allegro nastawiło się już na dużych sprzedawców, bo wszyscy wiedzą że z nich mają więcej kwotowo i procentowo. I tyle. Jeśli ja płacę prowizje rzędu 16-17% sumarycznie, a Wy boicie się wystawić aukcje na wyróżnienie, bo drogo i wolicie się bujać na minimach, rywalizując tylko ceną i mig-wysyłką, to sami sobie odpowiedzcie jaki interes ma w tym allegro. A żeby mogło być i szybko i dobrze i rentownie, sprzedawców, szczególnie takich którzy psują interes musi być mniej. I będzie. To już kwestia czasu. Czasy wejścia sobie tutaj z 20 tys zł, obniżenia o 1 grosz i podgryzania się skończyły. I bardzo dobrze. Nie da się tak funkcjonować. Firma ma koszty i rywalizowanie ze sprzedawcą, który robi to wyłącznie sam jest trudne, bo praca własna jest tańsza niż praca czyjaś.

 

A takie uwagi, od kogoś kto prawie nie sprzedaje są śmieszne:

"Skoro prowadzisz kampanie poza allegro i dalej sprzedajesz mniej, to znaczy, że to słabe kampanie, albo produkty masz słabe."

Ja mam słabą ofertę, a Ty masz dobrą? To pewnie dlatego ja piszę z pozycji dużego sprzedawcy, a Ty marszczysz się nad drobniakami. I jeszcze piszesz, że allegro to dla Ciebie 20% sprzedaży. Gdybyś umiał to robić proporcje byłyby odwrotne. A jako, że nie masz pojęcia to możesz sobie pisać takie farmazony. Ktoś kto w życiu nie ustawił kampanii w G, będzie mi pisał że są słabe..człowieku nawet nie wiesz na jakiej zasadzie one funkcjonują. Co Ty się w ogóle wypowiadasz.

 

Idźcie ludzie do pracy, po co się męczycie w ogóle.. kierowców ciężarówek brakuje, można zarobić lepiej niż tutaj i się nie spinać kolejnymi nowościami.

oznacz moderatorów

sklepNMcom
#8 Zapaleniec#

No i o to właśnie chodzi Allegro - zniszczyć inny rynek. A ludzie nie patrzą, ze ceny w sklepie są niższe niż na Allegro tylko na ślepo - "Bo nie zapłacę za przesyłkę!" 
Kiedy zrobił się ruch na O....? Jak wprowadzili darmową lub bardzo niską cenę za przesyłkę. 

A poza tym Allegro wspiera wielkie firmy. Małego nie stać na dumping. Znam tylko jednego producenta, który pilnuje, żeby nie było różnic cenowych i dumpingu na Allegro.
Dlaczego mniejsza firma ma zniknąć? Firmę prowadzimy od 7 lat i było dobrze a teraz.... Niby darmowa wysyłka, ale te opłaty od SMART trzeba jakoś wliczyć w cenę i tym samym podnieść ceny.

Problemem jest nieuczciwość Szybkiej Wysyłki. Większość naszych klientów kupuje w godzinach 21:00- 5:00 i w weekendy. Dlaczego nie ma rabatu w Szybka wysyłka jeśli klient zrobił zakupy po 17:00, 23:58 czy w weekend? Fizycznie nie ma możliwości wysłania paczki (przyjęcia u przewoźnika) tego samego dnia. I to jest oszustwo i złodziejstwo. To po raz kolejny trzeba zgłosić - regulamin, którego nie można dotrzymać.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

"Znam tylko jednego producenta, który pilnuje, żeby nie było różnic cenowych i dumpingu na Allegro."

Ale wiesz, że takie "pilnowanie cen" zwane zmową cenową UOKiK odpowiednio "nagradza"?

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

Witam koleżanki i koledzy,

na Allegro mam kilka kont sprzedażowych, jedno z nich generuje obroty powyżej 2 mln rocznie. Kompletnie nie rozumiem wręcz śmiesznej postawy reprezentujących tutaj swoje niezadowolenie z oferty Smart. Dla mnie to co kilka lat temu zrobiło Allegro wprowadzając Smart to mistrzostwo świata, portal daje wam gigantyczne możliwości sprzedażowe, to Smart i darmowe wysyłki generują zamówienia w przynajmniej 80% sprzedaży. Przecież nikt wam nie zabrania wyłączenia ofert Smart z cennika, nie podoba się to wyłączcie sobie Smartowe oferty w cenniku i po sprawie, ale potem będzie lament, że słaba sprzedaż 😄

Dla mnie wniosek jest prosty, chcecie lecieć na minimalnych marżach a potem płaczecie, że Allegro przerzucając część kosztów Smart na was sumarycznie nie daje wam zarobić z biznesu.

Recepta dla wszystkich malkontentów, podnieście ceny ofert i po problemie, chcąc być najtańszym skazujecie swój biznes na porażkę, w efekcie nie rozumiecie jak dużo dla sprzedaży daje Allegro oferując klientowi darmową dostawę Smart, skalkulujcie ile kasy i wysiłku wkłada portal w to aby sprzedaż produktu za 40zł była dla klienta "darmowa", dodatkowo jest darmowy zwrot, przecież nawet na **piiip**iście podpisanych umowach z DPD portal musi wyłożyć często znacznie więcej kasy aniżeli pobiera od was w prowizjach od sprzedaży towarów z przedziału 40-100zł.

Reasumując, malkontenci:

- nie podoba się, wyłączcie sobie oferty Smart z cennika

- podnieście ceny na produkty i zostawcie w cenniku Smart, który ciągnie sprzedaż

pozdrawiam, mega zadowolony klient Allegro, który ciągnie zyski głównie z ofert ze Smart na kilku kontach Allegro

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

A widzisz...każdy chce zarobić, nie każdy ma taką możliwość jak ty i mniejsi sprzedawcy nie mają takich obrotów, a też nie każdy chce i odrazu może mieć milionowe obroty. Piszesz tak dlatego że masz dużą sprzedaż i skorzystałeś na smarcie. Poczytaj ile jest komentarzy i negatywnych opinii o smarcie innych rozwiązaniach, gdzie sprzedawcy tracą. Postaw się w sytuacji innych sprzedawców. Ty sobie poradzisz, ja nie mam parcia na szkło i sprzedaż dla firm poza allegro, a co z innymi?

oznacz moderatorów

Psychedelic99
#10 Popularyzator#

ok, to w czym problem? wyłącz sobie Smarta

oznacz moderatorów

Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

@Psychedelic99  napisał(a):

ok, to w czym problem? wyłącz sobie Smarta


Przecież już wyłączyłem... 

oznacz moderatorów