anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego za jedną negatywną ocenę zablokowano mi konto

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

Niestety zawieszono kont pomimo, że

Realizacja zamówień ocena: dobra

Obsługa kupującego ocena:  Dobra

Niestety zdarzył się błąd i przez pomyłkę klienta dostał nie troszkę inny produkt niż zamawiał i od razu wystawił negatywną oceną. W międzyczasie dostał nowe narzędzie a wcześniej dostarczone zachował. Okazało się, że jest Białorusinem i trudno się z nim dogadać i negatywa nie usunął. Niestety, ponieważ w tej branży kupują przeważnie faceci, którzy raczej ocen nie wystawiają i w ciągu roku mam tylko 24 oceny i większości bardzo pozytywne.

Konto to generuje obroty ok 20 000 rocznie a w listopadzie obroty mocno spadają i to jest normalnie.

Te dwa obszary zostały potraktowane jako niedostateczne. Czyli za jednego omyłkowego negatywa oraz sezonowy spadek sprzedaży zblokowano konto.

Dostaje od Allegro rady typu: "proszę o kontakt, gdy podniesie Pan oceny oraz jakość sprzedaży"

Proszę o poradę jak " podnieść oceny oraz jakość sprzedaży", gdy nie mogę w żadnej aukcji, czy zamkniętej, czy aktywnej nic zmienić, nie mogę wystawić nowej, nie mogę dodać wyróżnienia a do tego aukcje nie są wznawiane, co powoduje, że za kilka dni wszystkie aukcje zostaną zamknięte.

Dla mnie jest to dysonans kognitywny i jednym tłumaczeniem jest dążenie Allegro do zamknięcia konta. Chyba za karę za otrzymany pakiety wyróżnień, których oczywiście nie mogę zrealizować

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

Knowhere
#21 Demiurg#

@oprzyrzadowanie Przecież nie masz zawieszonego konta - widzę na nim 924 wystawione oferty.
Bo oczywiście mowa o tym, z którego piszesz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

Wczoraj było ponad 2000 a informacja jest

Nie możesz wystawiać przedmiotów na sprzedaż.
Powód ograniczenia otrzymałeś e-mailem.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@oprzyrzadowanie No więc masz włączone ograniczenie sprzedaży na koncie. Zawieszenie to co innego.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@oprzyrzadowanie masz blokadę wystawiania nowych ofert nie z powodu oceny, ale z powodu niskich wskaźników Jakości sprzedaży. Skontaktuj się z nami przez formularz, pracownik wszystko Ci wyjaśni.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

odpowiedź już otrzymałem
"proszę o kontakt, gdy podniesie Pan oceny oraz jakość sprzedaży"

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

Niestety odpowiedzi są zbyt ogólnikowe, nie fachowe i nie profesjonalne, bo gdy zadaje pytanie jak podnieść oceny nic nie sprzedając, nie potrafią dać żadnej odpowiedzi

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

gdy próbuje dodać wyróżnienie lub wystawić wyróżnioną aukcję, to otrzymuje

Zakończono z błędem : Nie masz wymaganych uprawnień, aby wystawić ofertę (konto użytkownika zablokowane). (EVALUATION_ERROR )

Zamknięto wyróżnione aukcje, ponieważ mogłoby to spowodować polepszenie sprzedaży a wyrocznia Allegro musi działać nie zależnie od faktów.

Niestety wszyscy pracownicy widzą aukcja poprzez wskaźniki a w tym wypadku wskaźniki zawiodły, ponieważ ocena jakości sprzedaży na podstawie jednej negatywnej oceny jest raczej nierozsądne.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@oprzyrzadowanie jeżeli chcesz, wymienię tu te wskaźniki, które nie są najlepsze - bo nie chodzi tylko o tę jedną ocenę. Sam masz do wszystkich podgląd w zakładce Jakość sprzedaży.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

spokojnie wyświetl

 

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

oprzyrzadowanie_0-1607544606495.png

co ma takie odwzorowanie w wskaźnikach

oprzyrzadowanie_3-1607544790612.png

w listopadzie nigdy nie było wiele transakcji

oprzyrzadowanie_2-1607544750081.png

a reszta

oprzyrzadowanie_4-1607544847652.png

jak widać jedno negatywna ocena spowodowała zamknięcie konta.

bo 23/24 =0,958. niestety wskaźniki bezmyślnie zastosowane szkodzą

 

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

i nadal pozostaje pytanie Jak polepszyć wskaźniki sprzedaży, kiedy nic się nie da zmienić? Jak poprawić sprzedawać, gdy aukcje są zamknięte i nic nie jest wystawione i nie da się nic zmienić.

Przecież blokując sprzedaż właśnie  uniemożliwiacie poprawę sprzedaży.

Masz na to odpowiedź?

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

I dzisiaj już zostało tylko 523 aukcji i naturalnie mam pracować nad podwyższeniem ocen i sprzedaży,  niezły bełkot produkują pracownicy Allegro

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

to co powiesz na 25000 transakcji rocznie. A 3 nierozwiązane dyskusje wyrzucają Cie z supersprzedawcy? Niektórzy klienci to wiedzą i na beszczela piszą w dyskusji, ze jak oddamy pieniądze to zamkną dyskusję. Odesłać produktu smartem nie chcą, bo nie. Trzeba wierzyć im na słowo.  Allegro zupełnie załamuje równowagę w tym ekosystemie. W końcu się na tym przejadą.

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

Znam to, teraz jedna kobieta próbuje ode mnie właśnie negatywem wymusić zwrot kasy. Niestety patologiczny system ocen powoduje patologiczne zachowania. Taka jest natura rzeczy. A Allegro na tym zarabia, to dlaczego ma to naprawiać:)))

oznacz moderatorów

oprzyrzadowanie
#8 Zapaleniec#

Dzisiejsze akcje:

Jedna kobieta zamówiła towar i  jak się zorientowała, że zwrotu już nie ma to wystawiła negatywną ocenę i chce wyłudzić zwrot.

Facet zamówił klawiaturę a jak dostał list przewozowy, anulował zakup. i teraz ani klawiatury ani kasy nie ma.

A trzeci zamówił zrobił zwrot i naciskał na szybki zwrot kasy, okazało się klawiatura odesłana to jakiś gruchot nie nasz.

oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

zaznacz opcję, ze jak wprowadzisz numer przewozowy to automatycznie status zamówienia zmieni się na "wysłane", wtedy klient już nie może anulować zamówienia.

oznacz moderatorów