anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowa opłata DPD

teslabike
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam taki problem, dzisiaj zauważałem w historii mojego salda kilkadziesiąt pozycji "DPD opłaty" dodatkowe niektóre z nich to nawet 150zł.

Problem w tym że wysyłka przedmiotów których dopłaty dotyczą nie jest realizowana przez allegro. Wysyłam je przez pośrednika zamawiając kuriera DPD i płacąc jemu za wysyłkę. Nawet nie importuje  danych z allegro, tylko kopiuję je ręcznie. Allegro i tak dolicza mi dodatkowe opłaty do wysyłki NA JAKIEJ PODSTAWIE?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@teslabike dopłaty dotyczą usług dodatkowych realizowanych przez przewoźnika np. opłata za przekroczenia gabarytów w zamówieniu nr b7edd840-ef30-11ed-8b7d-25d8a14a0396, opłata za usługę pobranie  w zamówieniu nr 0d566980-f85c-11ed-9eff-4b33b56e1b69 lub dopłaty do paczki o wadze od 40kg do 50kg w zamówieniu nr 70a20660-fad8-11ed-ae6b-6f2703f6ed9e.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w tej zakładce
Nadając przesyłki ze Smart! rozliczasz się sposobem Allegro Standard, czyli z
a dostawę tymi metodami rozliczysz się bezpośrednio z Allegro - zarówno przesyłki w ramach Smart!, jak również te poza Smart!. W tym modelu to Allegro negocjuje warunki z przewoźnikami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

teslabike
#7 Wielbiciel#

Tylko że ja skorzystałem z wysyłki poza waszym portalem!!! Gdzie już opłaciłem wysyłkę, dodatkową opłatę za pobraniem i dodatkową opłatę za przesyłkę gabarytową. Wy drugi raz doliczacie mi te dopłaty. To nie wam zlecam wysyłkę tylko innej firmie i z nią się rozliczam, wy napodstawie nr przesyłki który dodaje do zamówienia doliczacie mi koszta które już poniosłem!

Przykład:
zamówienie b7edd840-ef30-11ed-8b7d-25d8a14a0396
Zamówiłem kuriera poza waszym portalem gdzie zapłaciłem:

Dostarczenie przesyłki: 160x25x90 cm122,00150,06
Powiadomienie SMS1,001,23
Deklaracja wartości: 11 299,00 PLN6,207,63
Pobranie: 11 299,00 PLN3,003,69
Dopłata do przesyłek nietypowych42,0051,66
Dopłata paliwowa36,1144,42
Opłata energetyczna0,200,25
Strefa rozszerzona26,0031,98
Suma236,51290,91

 

Wy doliczyliście mi do tego zamówienia opłaty:

Przesyłka DPD 13,99zł

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dodatkowa ochrona przesyłki do 20000 zł 9,99zł

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Pobranie (maksymalna kwota pobrania wynosi 15 000 zł 4,99zł

NAZWA USŁUGI DODATKOWEJ:

Dopłata do paczki o wadze od 50 do 100 kg (której waga jest ustalana na podstawie wagi gabarytowej) 159zł


oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

I tak jest z DPD.

Dlaczego ciągle czytam posty o problemach z DPD?

Wniosek jest prosty i jedyny - chyba nie muszę nic więcej pisać...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@teslabike zapewne robisz błąd dodając adres email generowany przez allegro. To na jego podstawie allegro i przewoźnik identyfikują czy zamówienie jest smart czy nie i przypisują je do danej transakcji, podając u pośrednika/przewoźnika adres email generowany do tej transakcji wywołujesz automatycznie efekt w postaci tego, że API Allegro traktuje to jako paczkę nadaną za ich pośrednictwem. Albo nadawaj przez Allegro albo dogadaj z pośrednikiem, że to są paczki smart i allegro za nie płaci albo nie wklejaj adresu generowanego dla danej transakcji, wtedy allegro nie będzie tej paczki uznawało jako smart ale też i spadną Ci statystyki nadań bo wklejony ręczenie numer paczki nie będzie widziany przez API i tym samym paczka będzie widniała jako niewysłana w allegro 

oznacz moderatorów

teslabike
#7 Wielbiciel#

Dokaldnie wklejam email wygenerowany przez allegro.

Jak dla mnie jest to dziura w systemie allegro. Nie mam adresu email klienta bo allegro generuje swój

Wydaje mi się że doliczanie opłaty na podstawie adresu e-mail jest nie zgodne z prawem. Będę to konsultował z prawnikiem.

oznacz moderatorów

AdvisorBooks
#12 Orędownik#

@teslabike zobacz sobie to

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kontakt-z-klientem/jak-wyswietlamy-adresy-e-mail-w-koresp...

email ma dwie części rozdzielone +, jak wywalisz plusa i to co pomiędzy + a @ to wtedy klient dostanie info ale nie będzie to przypisane do konkretnego zamówienia. Skontaktuj się z brokerem, powinien Ci oddać kasę bo DPD dostało za to podwójnie, od Ciebie i od Allegro. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@teslabike wywal z dostaw allegro DPD i dodaj kuriera DPD to będziesz rozliczał to ze swoim brokerem !!!

A tak mając dodane allegro DPD masz podwójnie skasowane przez brokera i przez allegro 😞

A jeśli chcesz mieć to w smarcie to:

Jeśli korzystasz z usług DPD przez pośrednika:

  • Ustal, czy pośrednik nie obciąży cię za przesyłki nadane metodami Allegro
  • Sprawdź, czy pośrednik wymienia z nami informacje, aby dowiedzieć się, za które przesyłki nie powinien cię fakturować, bo rozliczasz się za nie bezpośrednio z Allegro.
________
Κώστας
oznacz moderatorów