anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodatkowa prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej

boutique_nemo
#9 Pomysłodawca#

Czy może mi ktoś wytłumaczyć , czekam również na odpowiedż od allegro, jak to jest możliwe iż prowizja jest naliczana bardzo dziwnie, nie zgodnie z regulaminem. Czyli tak , prowizja jest naliczana od wartości wystawionego przedmiotu, plus za ofertę promowaną dodatkowo 60% prowizji od prowizji naliczonej, dodatkowo naliczana jest prowizja od kosztów przesyłki. I tu nie rozumiem, allegro nalicza te 60% od prowizji za przedmiot jak również od kosztów przesyłki.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Witamy w naszym zespole! Ten problem już wiele razy był tutaj opisany. Allegro nie liczy osobno prowizję od towaru i osobno od dostawy, a tylko od kwoty zakupu w całości! Nawet jak masz w jednym zamówieniu jeden przedmiot wyróżniony a drugi nie - to podzieli Ci koszt dostawy na 2 części, do jednej doda 60% za wyróżnienie, do drugiej nie. To samo jest, jeśli masz prowizję za sprzedaż w Strefie Okazji lub jeszcze za coś. Wszystko idzie i na koszt dostawy też.

oznacz moderatorów

boutique_nemo
#9 Pomysłodawca#

ale nigdzie nie jest zapisane iz prowizja tez ma byc dodatkowo liczona jeszcze od kosztów przesyłki, ja nigdzie nie znalazłam w regulaminie takiego zapisu

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

Bo oni to nie dzielą. Pobierają prowizję od całego zamówienia. Czyli towar+dostawa. Nie wyodrębniają jedno od drugiego. Dlatego nie znajdziesz nic w regulaminie osobno na prowizję od kosztów dostawy.

Wiem że to Ci boli. Też byłam w szoku.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@boutique_nemo Pisali o tym już w styczniu https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/zmiany-na-allegro-w-najblizszych-miesiacach-wazne-dla-sprzedaja... nawet mejle wysyłali.

Oczywiście, że jest w regulaminie https://allegro.pl/regulamin/pl/zalacznik-4#czesc-iii-prowizje-od-sprzedazy

2. Wysokość prowizji zależy od ceny końcowej Towaru oraz kosztów dostawy jaką wybrał Kupujący.*

I dalej, dalej, jeszcze dalej pod gwiazdką masz taki zapis "(* ) Prowizja uwzględniająca koszty dostawy obowiązuje od 1 czerwca 2020 r."

 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@boutique_nemo Dodatkowa prowizja od oferty wyróżnionej, to 50% podstawowej, nie 60%.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

boutique_nemo
#9 Pomysłodawca#

prosze sobie policzyc na wyliczeniach allegro

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

@Knowhere  Ja też mam 60%. Pewnie zależy od kategorii

oznacz moderatorów

boutique_nemo
#9 Pomysłodawca#

np na aukcji tam gdzie płace za przsylke prowizje, to wychodzi nie 60 a 80 procent

oznacz moderatorów

Gasmin_pl
#12 Orędownik#

A masz jeszcze inne opcji promowania? Strefa Marek, Strefa Okazji, Główna strona.....? Prowizja za te opcji promowania też wpadnie Ci na koszt dostawy. Ja miałam strefę okazji - też wychodziło około 80%. Teraz już to wszystko poodłączałam.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@boutique_nemo
@Gasmin_pl

Fakt, zależy od kategorii.

"Dodatkowa prowizja od sprzedaży w wyróżnionych ofertach wynosi 0,5 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii (z wyjątkiem kategorii Elektronika, Dziecko, Moda oraz Sport i Turystyka, w których naliczamy dodatkową prowizję w wysokości 0,6 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii), zgodnie z Załącznikiem nr 4 do Regulaminu Allegro – Część IV. Opłaty za opcje dodatkowe."

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

boutique_nemo
#9 Pomysłodawca#

ale czemu jest liczona od prowizji od kosztów dostawy

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@boutique_nemo  A więc tak.

Wystawiając ofertę jako promowaną płacisz 19 zł za promowanie aukcji.

Jeśli sprzedasz przedmiot na tej aukcji płacisz prowizję podstawową w danej kategorii (nie wiem jak u Ciebie, u mnie jest to 9% wartości sprzedanego przedmiotu)

Dodatkowo płacisz prowizję od sprzedaży na aukcji promowanej (mniej więcej połowa prowizji podstawowej)

A na koniec, kiedy klient wybierze sposób dostawy, płacisz prowizję od kosztów dostawy 🙂

Tak to teraz działa 🙂

 

oznacz moderatorów

boutique_nemo
#9 Pomysłodawca#

to tak nie działa, sprawdz w naliczeniach, ja mam naliczona dodatkowa prowizje również od kosztów przesyłki i w moim wyliczeniu ta dodatkowa prowizje to wyszło mi 80% dodatkowo. Allegro twierdzi że jest dobrze, iz dodatkowa prowizje płaci sie równiez od prowizji od kosztów dostawy. tak to działa

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@boutique_nemo  a tego nie wiedziałem, że też jest dodatkowa prowizji od kosztów wysyłki w ofercie wyróżnionej, dzięki za informację.

A tak trochę zbaczając z tematu, to ja sprzedaję dużo produktów za 1,49-2 zł, jak klient kupi ich 40 czy 50 to OK, ale jak klient kupi jeden za 1,49 zł i zapłaci, to suma summarum nie zarabiam na tym nic, jeszcze dokładam to tego wszystkiego licząc opłaty za wystawienie, opłaty za prowizję i opłaty za prowizję od wysyłki to mam na rękę jakieś 5 groszy, nie licząc kosztu zakupu takiego towaru, więc idę na minus.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Niestety, koszt wysyłki również liczą z oferty promowanej.

DarkStoorM_0-1593633666355.png

Prowizja w kategorii: 5% (wysyłka była 10,75)

Przedmiot 104,99zł, więc prowizja wynosi łącznie 5,79

Prowizja za promowaną powinna wyjść 3,15zł (dodatkowe 3%), ale jest dodatkowo koszt wysyłki, więc (104,99zł + 10,75zł) *0,03 = 3,4722 (3,48zł)

Dlatego prowizja zawsze jest liczona od (przedmiot+wysyłka)

oznacz moderatorów

Emeraldi
#7 Wielbiciel#

To jakaś paranoja,,,sprzedałem za 1590 zł a rachunek dostałem na 750 zł ,,, nie miałem wyróżnień za 19 zł więc o co tu chodzi ??? Allegro jest jakieś niepoważne,,, nie można się z nimi skontaktować,,, ktoś może miał kiedyś podobny problem ????

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

co takiego sprzedane

oznacz moderatorów

Emeraldi
#7 Wielbiciel#

Biżuteria

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Emeraldi sprawdź na swoim koncie szczegóły, tam masz  wszystkie naliczenia. Sam jestem ciekaw co Ci wliczyli w te 50%.

oznacz moderatorów