anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dodatkowo doliczane opłaty przez allegro do usługi smart

hurt-met
#11 Animator#

witam,  odkryłem w szczegółach rachunku po doliczane dopłaty do przesyłek paczkomatowych inpost-u które obejmuje usługa smart , co miesiąc to ok 100 takich opłat po 3,68 zł  oznaczone jako dodatkowe opłaty 

czy ma ktoś z was takie doliczanie przez allegro czy tylko mnie nie lubią ?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ale w rozliczeniu na stronie allegro czy w historii operacji na stronie InPostu?

DarkStoorM_0-1591809888826.png

 

oznacz moderatorów

tjun-eu
#9 Pomysłodawca#

Aaaa to pewnie dobry trop. 

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

historii rachunku allegro , smarty są rozliczane bez opłat i Inpost nie morze pobierać za nie opłat 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Morze Baltyckie. 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Trochę dziwne, bo za minikuriera mam dopłatę mimo, że zakupione ze smartem.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@DarkStoorM 

Dzięki! Wczoraj wysłałam B jako C i dzięki Tobie wiem, co będzie. Możesz mi jeszcze powiedzieć, jak się opłaca taką karę - razem z zasileniem konta na poczet kolejnych przesyłek, czy jest więcej kombinacji?

PS. Mam nauczkę: zapakować, zmierzyć, wydrukować etykietę - zawsze w tej kolejności... Tanio wyszło 😊

Kaśka

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

słuchajcie - to nie działa tak, że zmierzycie i sprawdzicie i dobrze Wam policzy. Inpost to niestety złodziejska firma. Trudno powiedzieć, czy działa sama, czy allegro ma w tym jakiś udział, ale opłata jest przede wszystkim za to do jakiej dziury trafi paczka. To jest od Was niezależne. Wystarczy, że zadeklarujecie gabaryt A i paczka będzie spełniała wymiary A, ale kurier nie będzie miał wolnego miejsca w takim rozmiarze i zostawi Waszą paczkę w otworze przeznaczonym dla B lub C i już płacicie. W drugą stronę też to działa, wyślesz B, ale zmieści się do A i ktoś go tam zostawi i też płacisz. Były już o tym posty, to jest cwaniacka opłata, o której wiele osób nie wie. Dopiero jak zrobiło się głośno, to okazało się, że mieli te dopłaty już od ponad pół roku.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Nigdy nie miałem przypadku, o którym mówisz. Nie raz i nie dwa zdarzało się, że przesyłka którą nadałem w gabarycie A, w paczkomacie docelowym trafiała nawet do skrytki o gabarycie D (a przynajmniej taka informacja widniała w menedżerze przesyłek), zapewne z braku wolnych innych skrytek. I nigdy nie miałem żadnej dopłaty do takich (czy innych) przesyłek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Knowhere zgadzam się, jak dotąd nie miałem ani jednej dopłaty za zmianę gabarytu, może dlatego że wszystkie wysyłki mam w gab. A, więc i o pomyłkę z mojej strony było by trudno. Niejednokrotnie podczas nadawania przesyłek przed paczkomatem zaczynam od A i z powodu braku miejsc kończę na gabarycie C, przechodząc przez B , nawet w tej sytuacji brak doliczen.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TATLOK @Knowhere  to tylko się cieszcie, bo były już posty na ten temat i bardzo wielu użytkowników inpost ma tego typu dopłaty. Jak widać system działa wybiórczo co też jest bardzo dziwne, że jednym dolicza, a innym nie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Skoro generuję etykietę w gabarycie A i nadaję przesyłkę w gabarycie A (powiedzmy pudełko 5 cm grubości), to co mnie obchodzi, że w docelowym paczkomacie były wolne skrytki tylko w gabarycie D?
Serio uważasz, że to ja wygenerowałem problem, a nie logistyka inpostu, więc powinienem z tego tytułu ponosić jakieś dodatkowe opłaty? Bo przynajmniej tak zrozumiałem (być może opacznie) ostatnie zdanie Twojego posta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Knowhere  w ktorym miejscu napisałem, że sprzedawca powinien ponosić za to koszty ?? Moje zdanie jest niezmienne, a pisałem już o tym we wcześniejszych postach dotyczących tej sprawy. Dla mnie to celowe, złodziejskie i cwane działanie inpost, a kto wie, czy i nie serwisu.

Jeśli ktoś wprowadza opłaty, które są niezależne od działań sprzedawcy, mówię tu o miejscu, gdzie ląduje paczka, bo akurat tam ją kurier wrzucił jest złodziejem i nic nie zmieni mojego zdania. Taka opłata do skandal i nie powinna mieć miejsca w poważnej firmie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mikeza Więc może szkopuł w tym, że inpostem nadaję zawsze jako "allegro xxx inpost" (paczkomaty/minikurier), a w takim przypadku cena jest zawsze ta sama, niezależnie od gabarytu?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Knowhere  możliwe, wiem jedno. Są osoby, które mają takie naliczenia nagminnie i w dużych ilościach, są tacy co mają je sporadycznie i są tacy, którzy nie mają ich w ogóle. Nie jest to do końca jasne, a może celowo zagmatwane.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TATLOK A widzisz, ja akurat nadaję spod menedżera, więc od razu mam gotową etykietę i (chyba) zarezerwowaną skrytkę w danym gabarycie (bo jeszcze się nie zdarzyło, żeby nie było wolnej).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Kasiulki2  ściąga Ci z salda z Managera Paczek (jeżeli widzisz to w historii, to już ściągnęli)

 

Z tego co widzę (najprawdopodobniej), jeżeli transakcja jest smart, to ewentualna dopłata leci na Allegro. Jeżeli poza smart, to taka dopłata ląduje w Managerze Paczek.

U mnie to się trafia raczej bardzo rzadko, ale gabaryty A najczęściej robię jako B. Jak leci z C na A, to robią problemy

oznacz moderatorów

tjun-eu
#9 Pomysłodawca#

Przewinęłam dwa dni i nie mam czegoś takiego, a sparty inpostowe miałam. 

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

zaznacz tylko dodatkowe opłaty i sprawdź z poprzedniego miesiąca , te opłaty są naliczane co miesiąc ale jednego dnia 

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

przepraszam musisz zaznaczyć "usługa dodatkowa" resztę odznacz i historia z pełnego miesiąca 

ja mam pobierane co miesiąc 26 dnia , cała lista po 100 opłat  

oznacz moderatorów