anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałam wiadomość o braku dostarczenia dokumentu tożsamości

KFMET
#9 Pomysłodawca#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Dostałem wiadomość o treści. 

Od. Customer Care PayU Poland <contact@payu.pl
Onboarding Allegro
Dzień dobry,

z uwagi na brak dostarczenia dokumentu tożsamości nie możemy zakończyć procesu weryfikacji. W celu poprawnego zakończenia procesu weryfikacji prosimy o załączenie wymaganego dokumentu zgodnie z poniższymi wytycznymi.

Jak przesłać nam skan dokumentu :
 

1. Zaloguj się na swoje konto Allegro.
2. Przejdź do zakładki Ustawienia wypłat w zakładce Allegro Finanse.
3. W sekcji dotyczącej PayU kliknij „Przejdź do PayU” i prześlij zdjęcia. Gotowe!

Bezpieczeństwo Twoich danych
  • Wystarczy nam zdjęcie tylko tylnej strony dowodu osobistego lub tylko strony ze zdjęciem w paszporcie.
  • Widoczne i czytelne muszą być jedynie:
    • imię i nazwisko
    • PESEL
    • seria i numer dokumentu
    • data wydania i data ważności dokumentu.
Pozostałe dane możesz zakryć.
  • Na zdjęciu swojego dokumentu możesz samodzielnie umieścić znak wodny lub inny element (na przykład przekreślenie lub napis), który zwiększy Twoje poczucie bezpieczeństwa. Takie dodatkowe zabezpieczenie nie może jednak utrudniać odczytania wymaganych danych, o których wspomnieliśmy wcześniej.
Pozdrawiam
Artur Szymczak, Specjalista ds. Obsługi Klienta & AML


Jeśli masz pytania, uzyskaj błyskawiczną odpowiedź dzięki HelpU! Przekonaj się: https://poland.payu.com/pomoc/

PayU, a Prosus company
Payments and Financial Services for Growth Markets

If you no longer **piiip** to receive electronic commercial communications from PayU, please click here

PayU SA z siedzibą w Poznaniu, 60-166 Poznań, przy ul. Grunwaldzkiej 186, krajowa instytucja płatnicza, nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, wpisana do Rejestru usług płatniczych pod numerem IP1/2012, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399, o kapitale zakładowym w wysokości 4,944,000 PLN, w całości opłaconym, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP: 779-23-08-495, REGON 300523444.
www.payu.plKFMET_1-1660299400711.gif

 

 
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@KFMET A jak my możemy Ci pomóc? 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Co zmieni się od 15 września w ramach weryfikacji dla zwykłych użytkowników allegro ? Bo według nowego regulaminu - 

"Świadczenie Usługi PayU dla Sprzedającego poprzedzone jest w każdym przypadku
przeprowadzeniem przez Operatora płatności weryfikacji Sprzedającego. Weryfikacja Sprzedającego
obejmować może:
a. weryfikację uproszczoną, która stosowana jest w odniesieniu do Sprzedających, którzy zamierzają
dokonywać na Allegro wyłącznie okazjonalnej sprzedaży"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad zgodnie z informacją w aktualnościach doprecyzujemy regulamin PayU i Przelewy24. Zmiany nie wpłyną na sposób, w jaki przyjmujesz szybkie wpłaty od klientów przez operatorów płatności – PayU i Przelewy24. Szczegółowe informacje na temat weryfikacji uproszczonej, dodatkowej i uzupełniającej możesz sprawdzić tutaj w pliku PDF dotyczącym zmian w regulaminie.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Chodzi mi o dodatkową weryfikację jaką po 18 latach na allegro zażyczyło sobie payu, czy można włączyć przelewy24 w których nie przesyła się zdjęcia dowodu tylko uzupełnia dane potwierdzając autentyczność. Czyli bez payu a zamaist tego przelewy24, można tak ?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Blaksad, aby uruchomić Przelewy24, musisz mieć aktywne PayU. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Mam aktywne payu ale nie chcę przesyłać dodatkowej weryfikacji skanu dowodu a w przelewy24 wystarczy podać numer dowodu i samemu potwierdzić prawdziwość tych danych. Czy jeśli będę miał aktywowane przelewy24 a wyłączą payu to wpłaty do mnie będą realizowane ? W skrócie - niechcę payu bo trzeba przesyłać skan dowodu przy dodatkowej weryfikacji a przelewy24 tego nie wymagają.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Blaksad, niestety dodatkowa weryfikacja jest losowa. Ponadto nigdy nie wiesz, u którego operatora płatności znajdą się Twoje pieniądze za sprzedaż.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

ale nie mam na razie przelewy24 i mimo to wszystkie pieniądze są przekazywane, więc jeśli będę miał po tym jak zrezygnuję z payu to w czasie zapłaty od kupującego nie zostaną przyjęte pieniądze na przelewy24 ? to jest opcja wyboru pośrednika moich wypłat czy nie ? 

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

 "Ponadto nigdy nie wiesz, u którego operatora płatności znajdą się Twoje pieniądze za sprzedaż." - to jest opcja wyboru pośrednika moich wypłat czy nie ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad jako sprzedający nie możesz wybrać z usług jakiego operatora skorzysta kupujący, więc środki mogą zaksięgować się na saldzie operatora Przelewy24 nawet jeśli nie masz aktywowanych wypłat od tego operatora. 
Zarówno PayU jak i Przelewy24 mogą wymagać dodatkowej weryfikacji, więc możesz zostać poproszony o skan dowodu aktywując Przelewy24. Dodam, że operator jest zobowiązany do posiadania aktualnych danych i dokumentów, dlatego regularnie przeprowadza reweryfikację. Odbywa się ona średnio co 2-3 lata. Zapewniam, że cały proces jest w pełni bezpieczny.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

ale od zawsze miałem włączony tylko payu (już kilka lat) i nigdy nie zdarzyło się że ktoś wpłacił przez przelewy24 . Gdym włączył przelewy24 i został wyłączony payu bo nie chcę przesyłać skanu to w przypadku kupującego przez payu operator będzie przetrzymaywał moje pieniądze chociaż z niego zrezygnowałem ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad jeśli wypłaty od PayU nie będą aktywne to wypłaty z Przelewy24 nie będą zlecane, więc to nie rozwiąże problemu. Tak, jest taka możliwość, że otrzymasz wpłatę na saldo opertora od którego nie masz aktywnych wypłat i wówczas środki nie będą mogły być wypłacone dopóki nie aktywujesz wypłat od tego operatora. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

czyli payu jest bardziej uprzywilejowany ? ale przelewy24 nie życzą sobie zdjęcia dowodu tylko można wpisać dane i zaznaczyć, że potwierdza się ich prawdziwość. Czyli jeśli nie chcę korzystać z payu lepiej skończyć wcześniej aukcje żeby payu nie przejęła moich pieniędzy bo ich nie odda, tak ?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Blaksad konieczność przesłanie dokumentu wynika z przepisów prawnych, którymi są objęci operatorzy płatności, więc niewykluczone, że w którymś momencie Przelewy24 również poprosiłyby Cię o weryfikację tożsamości. Proces ten jest w pełni bezpieczny i wynika wyłącznie z przepisów z Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu
Jeżeli nie potwierdzisz tożsamości i nie aktywujesz wypłat, nie będziesz mógł wypłacić ich na swoje konto bankowe, więc w tej sytuacji sensownym wydaje się być zakończenie ofert.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

pomimo że nie prześlę dowodu to nadal mogę płacić na allegro przez payu teoretycznie "brudnymi pieniędzmi" i allegro to nie przeszkadza ? czyli to działa tylko w jedną stronę - sprzedający payu - są podejrzani ale kupujący payu już nie ?

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

wyłączone payu nie przeszkadza w umieszczeniu na allegro lokalnie darmowego ogłoszenia gdzie opcje zapłaty i wysyłki ustalam z kupującym  ?

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Czy bez payu można dodać bezpłatne ogłoszenie na allegro loklanie lub licytację z włączonym odbiorem osobistym ?

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Obecnie na weryfikację jest 3 miesiące ale od nowego regulaminu zwiększa się do 120 dni czy więc czas zostanie przedłużony automatycznie ?

oznacz moderatorów

Blaksad
#12 Orędownik#

Dlaczego w mailu o weryfikacji nie ma daty kiedy wygaśnie usługa payu ? 

oznacz moderatorów