anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD dodatkowe opłaty

handelek90
#7 Wielbiciel#

Witam, doliczono mi do około 200 paczek kwotę 35.99zł za wysyłkę, powódem jest przekroczenie wagi, powyżej 31kg. 

Aczkolwiek jest to doliczane nawet do niewielkich zestawów lego, które wejdą do B paczkomatu... 

Napisałem do allegro, to kazali mi się zwrócić do przewoźnika. 

Mimo, że to wszystkie doliczenia, to wysyłka przez DPD smart. 

 

Cisnąć dalej allegro, czy DPD? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

hardybejs
#12 Orędownik#

allegro  to jest wysyłka poprzez nich, niech oni składają reklamacja a nie jako pośrednik biorą tylko kasę --- DPD to stała praktyka takich oszustw  jak masz z nimi umowę regularnie sprawdzaj raporty

oznacz moderatorów

hardybejs
#12 Orędownik#

tylko brać kase a  jak przyjdzie co do czego to radz sobie sam i zostajesz z tym sam , a wiesz jak przebiega reklamacja DPD  każda z osobna  ---Dramat i zniechęcenie  ----zadzwonisz do przedstawiciela powie ci to samo - radz sobie sam--- ja DPD trzymam tylko dla smarta - najgorszy przewoznik

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@handelek90 bardzo mi przykro z powodu tej sytuacji. Rozumiem, że przesyłki nie przekraczają również wagi gabarytowej skoro zmieściłyby się do paczkomatu? Wage gabarytową obliczamy według wzoru: [wysokość (cm) x długość (cm) x szerokość (cm)] / 6000. Piszemy o tym tutaj.
Możesz zgłosić reklamację bezpośrednio do DPD (potrzebujesz wtedy pełnomocnictwa, które możesz pobrać tutaj na samym dole strony) lub może to zrobić w Twoim imieniu pracownik Allegro. 
Reklamację możesz złożyć na dwa sposoby: przez formularz na stronie DPD lub  pisemnie na adres pocztowy DPD: DPD Polska Sp. z o.o., Dział Reklamacji, ul. Mineralna 15, 02-274 Warszawa.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

macur11
#8 Zapaleniec#

DPD to sztyt talanego chamstwa. Rozwalają paczki, nie przyjmują reklamacji i jeszcze dodatkowo naliczają 12,30 za przepakowanie rozwalonej paczki, którą odsyłają do nadawcy, żeby potem nadawca mógł wyrzucić wszystko do kosza.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nikt nikogo jeszcze nie zmusza by współpracować z takim kurierem jakby sprzedawcy przestali z nimi współpracować to sami by poszli z torbami. 

oznacz moderatorów

marcus0015
#9 Pomysłodawca#

Spoiler alert: reklamacja nie przejdzie choćbyś wszystko udowodnił czarno na białym. DPD to naciągacze, dziwię się że jeszcze ktokolwiek chce z nimi współpracować. Jeśli masz przynajmniej kilkanaście paczek dziennie da się ogarnąć prawie darmowe podjazdy Poczty.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sprawdź regulamin Allegro.

Przesyłka Allegro DPD - sprawdź kto jest nadawcą przesyłki. Jeśli nadawcą przesyłki jest Allegro - tam ją reklamuj. Czyli do Allegro.

- błędnie Ci odpisuje. Taką reklamację składasz do Allegro - to oni są nadawcą przesyłki, poczytaj regulamin. Zresztą sami Ci tutaj piszą, że reklamację "możesz" złożyć, a nie musisz złożyć.

Logiczne jest, że składasz reklamację do Allegro - a co oni z tym później zrobią - to już ich sprawa. Nie daj się "wydudkać".

Zauważ co napisał Ci pracownik Allegro i przeczytaj to dokładnie:

Została całkowicie pominięta 3-cia opcja - reklamacja do Allegro z tytułu nadawcy przesyłki (Allegro jest nadawcą takiej przesyłki). Jeśli się mylę - to poproszę o wskazanie pkt. regulaminu Allegro - kto jest nadawcą takiej przesyłki.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów