anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DPD paczka do 10kg a dopłata 3,99zł

ALCkow
#13 Ambasador#

Witam, 1 sierpnia weszły w życie opłaty dodatkowe DPD i UPS dla paczek powyżej 10kg

6.png

Jest to niesprawiedliwe dla ciężkich produktów, ale Allegro ma monopol.

Teraz mój przypadek. Otrzymałem opłaty dodatkowe od DPD, dokładnie 51 x 3,99zł dla paczek 25 - 31,5kg.

2.png

 

Przeanalizujmy jeden przypadek:

3.png

A teraz to zamówienie:

4.png

 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Młotek 5kg. Jak to możliwe że ważył powyżej 25kg ?

Mogę się zgodzić na 6-7kg cała paczka w raz z wypełnieniem.

A teraz kto to WERYFIKUJE:

5.png

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Cześć. Rozumiem, że taka sytuacja może być frustrująca. Informacje o opłatach dodatkowych przekazuje nam Przewoźnik. W tym przypadku najlepiej zgłoś reklamację i poczekaj proszę na jej rozpatrzenie. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Tak już złożyłem reklamacje na wszystkie 51 dopłat. Co w przypadku, gdy DPD nie uzna reklamacji ? 

Jeszcze jest taka sprawa.  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Dlaczego Allegro zawsze umywa ręce. Jesteście pośrednikiem, bierzecie za to pieniądze, a takich przypadkach odsyłacie nas do DPD.

To tak dla przykładu: Gdy kupie telefon komórkowy w salonie. Wystąpiła wada fabryczna na gwarancji. Chcę oddać na reklamacje, a salon w odpowiedzi wysyła mnie do fabryki w chinach, ażeby tam złożyć reklamacje.

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@ALCkow Każdorazowo możesz poprosić nas o złożenie reklamacji w Twoim imieniu przez formularz. Zawsze pomożemy. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@ko_alka paczki allegro kurier dpd to paczki ktore sprzedaje nam, sprzedającym allegro

Skladam reklamacje do allegro i wytlumacz mi prosze dlaczego mam prosić o zlozenie reklamacji w moim imieniu ?

 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Czy mogę wysłać jeden formularz i dodać załącznik exel, w którym będą np 50 numerów listów przewozowych ? Tak aby nie wysyłać 50 różnych formularzy ?  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@ALCkow dlaczego nie zlozyles tych reklamacji do allegro tylko do dpd ?

Nigdy nie zauwazą problemu jesli bedziemy ich wyręczać

oznacz moderatorów

x-lander
#8 Zapaleniec#

Podejrzewam, że zastosowali wzór na wagę rzeczywistą czyli dł x wys xszer /6000  to tak jakby karton miał 40x40x100 cm/6000=26,60 kg 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To tzw. gabaryt.😁

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Paczki miały wpisany wymiar 30x30x30

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Zaraz, zaraz to jak paczka waży więcej niż jak 10kg to są dodatkowe oplaty w DPD?!?!?!?!! Jak czytałem to paczki mogą mieć max 30kg w przypadku wysyłek krajowych 

oznacz moderatorów

ALCkow
#13 Ambasador#

Powyżej 10kg w DPD są opłaty dodatkowe. Problem w tym że nawet paczki 5kg uznają jako 25kg.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Faktycznie dostaliśmy dopłaty z sierpnia już, naszczescie groszowe sprawy które uwzględniłem w cenie towaru... choć wiem że paczki również nie przekraczały 10kg ale były dość gabarytowe 

 

 

Uuuuuu wiedzę że trzeba zrobić segregację przedmiotów na Allegro, gdyż przestaje opłacać się sprzedawać 

oznacz moderatorów

natallex
#8 Zapaleniec#

Na gabaryt zostaje Pocztex- reszta DPD czy UPS to chciałaby wozić tylko pudełka wielkości zapałek 🤤

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@natallex powisdasz pudełka zapałek?, to cię zaskoczę, wysłałem z nimi, koperty 17x24x1 to znaleźli dopłatę za weryfikację adresu w wysokości 21 zł.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

U Nas zapadła decyzja że od 1 września usuwamy wszystkie aukcje gdzie są przedmioty większe niż gabaryt C, ponieważ przestaje się to opłacać, prowizja 10%, dopłata do Smarta, prowizja od kosztów wysyłki inne niż Allegro, troszkę za dużo tych opłat...

My jeszcze sprzedajemy przedmiotu używane, zakup pudełek, wypełniaczy, itp

Zaczynamy wystawiać u konkurencji i sprzedaż pomalutku dorównuje Allegro, gdyż możemy zaoferować lepsze ceny itp

oznacz moderatorów