anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

drastyczny spadek sprzedaży

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry Wszystkim. Od kwietnia notuję gigantyczny spadek sprzedaży na Allegro. Ceny nawet delikatnie obniżone i mega szok, potrafi się nic nie sprzedać. Branża odzieżowa dziecięca- czy u siebie też zauważacie taką tendencję czy tylko ja mam pecha?

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

krejzole
#14 Krzewiciel#

Latem zamieszkuje wiochę na podlasiu, kiedyś był problem żeby coś zakupić to zamawiałem z allegro. Teraz 8km dalej w Wysokim mazowieckim mam wszystko, sieciówki odzieżowe, sklepy narzędziowe, z kosiarkami, salon spawalniczy. Wszystko tam jest taniej jak na allegro. 

Potrzebowałem dzisiaj jeansy bigstar, pojechałem 159 zł para, kup 3 pary to czwarte za 1 zł. I co kupiłem. Na allegro takie za 199 zł

Narzędzia też wolę stacjonarnie. Wypadnie reklamacja wszystko załatwiają od ręki. A do maza jeździ się czasem 3 razy dziennie.

Ta wyszukiwarka allegro to aktualnie masakra. cały weekend tracisz żeby coś znaleźć.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria w media expert masz normalny system zakupów i w miarę działającą przeglądarkę

zapamiętane parametry i historia zakupów

właściwa kolejność prezentacji zdarzeń i normalne słownictwo (bez nowomowy)

wybierasz czy zakup na firmę czy prywatny,

wybierasz termin dostawy, sposób zapłaty,

normalny system zwrotów i reklamacji

 

na allegro wszystko na siłę, z wciskaną ideologią

przeglądarka, która nie działa, ukryty kontakt ze sprzedawcą, jakieś dyskusje zamiast reklamacji, urojony termin dostaw zamiast rzeczywistych i promowanie patologii ze strony sprzedawców i kupujących, którzy są dodatkowo napuszczani na siebie.

 

muszę kupić kilka rzeczy - za każdym razem inne wyniki wyszukiwania, widać wręcz, że allegro ukrywa oferty, nie chcę kupować ofert innych niż potrzebuję, promowanych, gwiazdkowanych ale innych

przedmioty uszkodzone w używanych, używane w nowych, niekompletne w nowych czy nowe w lombardach plus chiński syf opisany z gogle translatora

chcę sortować oferty po dacie, ciągu znaków, przeznaczeniu, ulubionych sprzedawcach


Może czas by allegro wróciło do źródeł, promowało szacunek wobec stron transakcji,

sprzedawca jest także kupującym, kupujący może być sprzedawcą

 

wzorowanie się na syfie z amerykańskich wiodących platform sprzedażowych nie uczyni z allegro giganta handlu internetowego

 

Niestety ale w wg swojej teorii spiskowej allegro planuje wyrzucić i zmarginalizować sprzedawców tylko do tła dla sprzedawanych przez siebie produktów

 

 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Jako klient siwieję chcąc coś wyszukać w Allegro. Produktyzacja z połączeniu z beznadziejną wyszukiwarką przyprawia o odruchy wymiotne. Szukałem dzisiaj strun do gitary klasycznej, określonych i w wynikach szukania otrzymuję struny do gitary akustycznej, elektrycznej itp.  Do tego by w miarę sensownie szukać używam konta firmowego bo na tym zwykłym to co się odpiernicza to głowa mała.
Co do cen to faktycznie taki sklep "Cleo & Donatan" przy odbiorze osobistym bywa tańszy - dzisiaj kupowałem LEGO i tylko z wygody (dostawa do paczkomatu) wybrałem Allegro (bo było w sumie tańsze).  
Na Allegro kupuję regularnie ale mam doświadczenie (z obu stron) więc rzadko wtapiam 😉 ale żeby to były zakupy przyjemne i łatwe to nie powiem a już na telefonie ...... masakra!

oznacz moderatorów

sebol25
#9 Pomysłodawca#

Sprzedaje na innym koncie pewne rzeczy które są w swojej kategorii najtańsze, kiedyś wyszukując ich, okazało się że wg pozycjonowania najniższa cena - są na ósmej stronie z dziewięciu.  Myślę że tutaj jest kolejne pole do popisu dla uokiku, oszukiwanie i wprowadzanie klientów  w błąd. Czas się stąd zabierać. Już zakończyłem zakupy, sprzedaż też przenoszę, niestety najtrudniej będzie zmienić nawyki kupujących, ale dla własnego dobra trzeba to zrobić.

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

niestety jest dużo prawdy w tym co piszesz, na allegro zostaną tylko chętni na zwroty i pato smart klienci na zakupy po 3 zł 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

hej - ruszyło u Ciebie coś ? U mnie lipiec - na straty - równie dobrze można było to zamknać... 

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Tak ruszyło trochę, rozmawiałam sporo z Allegro i oni na pierwszym miejscu to reklama Ads. Powiedziałam, ze to się już kompletnie nie opłaca- a onie, że trzeba mieć dużo sztuk a nie jeden produkt to się kalkuluje. No cóż uświadomiłam ich, iż nie jestem hurtownią i kiedy ja muszę zakupić 7 rozmiarów danego produktu a mieć jakieś 50 sztuk jednego rozmiaru, żeby reklama miała sens to sorry ale na prowadzenie hurtowni mnie nie stać, jestem detalistą. Kolejnym problemem okazują się tytułu, i tu trafione w punkt. Pozmieniałam tytuły aukcji i te produkty zaczęły się sprzedawać. Uświadomiłam iż też, że jest to bez sensu pisanie całej litani w tytule, ale mają jakieś inne algorytmy w wyszukiwarce i teraz trzeba niestety jak najwięcej szczegółów zawrzeć w tytule

 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

"Pozmieniałam tytuły aukcji" - podpowiesz czego te zmiany dotyczył ?

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

znajdź produkt podobny na Allegro lub ten sam, posortuj po najczęściej wybieranych i możesz użyć podobnych fraz

Ja np. miałam legginsy dziewczęce Pik 

a mam: legginsy dziewczęce gatry dziecięce klasyczne gładkie niebieskie PIK 146

Tytuł jakby to prawie opis produktu przy  użyciu słów po jakich klient szuka/

A i była trzecia rzecz, że zawsze powinna być wpisana Marka- nie można zaznaczac inna tylko trzeba pisać do Allegro aby założyli daną markę- jest to kolejny debilizm Allegro- jak napisałam to poprosili mnie nawet o dokumenty patentowe firmy, którą chciałam założyć. Ja nie mam czasu na takie rzeczy, mam wrażenie, że szukają frajerów, którzy zrobią za nich robote. Ok tygodnia do dwóch nawet tytuły się zapisują w Allegro- u mnie po tygodniu zaczęły się rzeczy sprzedawać

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dzięki 🙂

"A i była trzecia rzecz, że zawsze powinna być wpisana Marka- nie można zaznaczac inna"

Czyli np. Inna marka ( XXX )  - jeśli danej marki nie ma na Allegro ? A nie Marka : inna 

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli chodzi o markę nie powinno się wybierać inna marka a potem w kolejnej rubryce wpisywać nazwę właściwą, tylko już w polu pierwszym ,,marka'' powinna być nazwa marki- jak nie ma pisać do Allegro o założenie. Jedną mi się udało, ze założyli ale jak w drugiej zaczęli wymagać dokumentów patentowych to sobie darowałam , nie mam czasu i nie będę za nich odwalać roboty i tworzyć im bazy

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

@SklepLemi z tymi markami to obłęd tez próbowałam założyć markę własną u nich i cyrk 

 

oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

widzę, że u was różnie 😕

ja juz mam ADS + promowania + wszystkie promocje możliwe ....

i jest 4 dni bez zamówienia i nagle jeden dzień wpada 10! 

Dla mnie to jakaś dziwna sprawa - prawidłowe algorytmy powinny działac inaczej chyba a nie ze jak nie starcza na opłatę ich prowizji to nagle wpada masa zamówien a potem znowu nic 

hmm?

oznacz moderatorów

sebol25
#9 Pomysłodawca#

Zauważyłem kiedyś podobne zjawisko na e...y. Tak jakby rozdzielali każdemu po iluś klientów, żeby sprzedawca nie odszedł, ale nie może mieć całego rynku dla siebie, choćby miał najtańszy i najlepszy, i tak serwis go schowa.

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się, mocno jest to zmanipulowane jak dla mnie. Nie wiem, na ile zauważyli spadek sprzedaży ( a myślę, że tak jest), ale zaczęli do mnie z radami wydzwaniać, webinary proponować i ankiety co jest nie tak. Może dostrzegli swój błąd

oznacz moderatorów