anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

drastyczny spadek sprzedaży

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry Wszystkim. Od kwietnia notuję gigantyczny spadek sprzedaży na Allegro. Ceny nawet delikatnie obniżone i mega szok, potrafi się nic nie sprzedać. Branża odzieżowa dziecięca- czy u siebie też zauważacie taką tendencję czy tylko ja mam pecha?

oznacz moderatorów
54 ODPOWIEDZI 54

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

🤣

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Z taką koszulką to strach byłoby wyjść, dziadki od rydzyka by Cię laskami obili.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Cześć - witam Cię serdecznie.

U mnie to samo - tylko u mnie maj był OK ( komunie ) - a od maja - zjazddd na maxa.

czerwiec dramat , lipiec to czas co już nic nie sprzedaje - w sumie jakbym to zamknął na cały ms to by nie było rożnicy.

Pocieszenie - ruszy od września. Nie pociesznie - dopiero od września a zusy nas mordują.

Dodatkowo wykańcza nas pomału sprzedaż chińczyk na tym portalu oraz tanie ciuchy z przecen po sieciówkach - wątpliwej jakości ale ludzie po prostu nie mają kasy.

Trzeba chyba się bardziej skoncentrować na jednym asortymencie - być może sprzedawać droższy produktu a mniej ? Nie wiem

Mówisz ,że stacjonarnie też lipa? Tu nie mam porównania gdyż nie mam sklepu stacjonarnego.

Generalnie jest DUŻO słabiej rok do roku - rok temu coś tam sprzedawałem w wakacje - ale też narzekałem - dopiero wrzesień przyp... ,że było juz super do końca roku.

Oby i tak - w tym - czego Tobie i sobie - życzę : ) 

 

 

 

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Z wszystkim się zgadzam, do tego jeszcze zus podnieśli. Wszystko powoli się chyba zamknie, bo szkoda zdrowia i nerwów jak do tego jeszcze się nic nie zarabia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przecież to jest błędne kolo, ludzie chcą więcej zarabiać a może dostawać od rządu, więc Ci co pracują muszą ponieś większe koszty. Można drukować kasę ale to tylko powiększy problemy w przyszłości, które już teraz są niemałe.

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

W mojej branży tak źle nie było od 16 lat.

Ale ... uczciwie się przyznam, że np karmę dla kotów Felix, smycz Foresto, żwirek silikonowy i wiele innych rzeczy zamawiam ..................... [ to nie żart ] w Media Expert.

Dostawa gratis. Odbiór osobisty bez zobowiązania. Terminy podobne do ONE czyli 2 dni lub więcej. Żadnych dopłat do transportu. 0 zł.

 

Idąc tym tropem, jeśli ja to i inni, być może nawet tysiące kupujących zaczyna omijać Allegro.

Szukają po google. Ci, którzy dzwonią do naszej hurtowni coraz częściej mówią - znalazłem na google. Pytam się, czy nie na Allegro [ tak było zawsze ] ? Nie - odpowiadają. Nie na Allegro.

 

Reszta jak inni napisali. Koszmarnie popsuty portal handlowy. Ta platforma stała się wrogiem, nie przyjacielem.

 

Miliard tryliard wyświetlanych ofert nie związanych z konkretnym wyszukiwaniem.

Blokowanie nr telefonu do sprzedającego, gdy chcę mu zadać pytanie o szczegóły.

Okłamywanie kupującego dziwnymi komunikatami nie mającymi pokrycia w rzeczywistości.

 

Za dużo wszystkiego. Zrobił się młyn i jazgot. Walka cenowa o najtańszy produkt.

Sortowanie nie działa. System żyje własnym życiem.

 

Ogólna ocena 3-

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Mam podobne przemyślenia i odczucia. Mam wrażenie, że kupujący to tylko coś zobaczą to klik i kupione, a potem zwrot non stop, to też jest obłęd. Niektórzy jakby nie znali rozmiaru dziecka, nie chce im się zmierzyc nic no bo najwyżej odeśle za darmo ( przynajmniej dla nich). Dla sprzedających to już nie jest portal przyjazny w żadnym stopniu. A to na nas zarabiają przecież. Może coś się dzieje w temacie u nich, bo wczoraj ankiety dostałam do wypełnienia i jakiś przedstawiciel dzwonił, az mam podejrzeniem że czytają co tu się pisze.

 

oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

@SklepLemi Ostatnio wpadł mi artykuł w ręce, że ze zwrotami to problem nie tylko Allegro. Rozpieszczanie klientów na portalach azjatyckich sprawiło, że tam zwroty w branży odzieżowej wzrosły z 30% do 60% i ten odsetek rośnie. Już nikogo nie stać na pokrywanie tych kosztów i zaczyna się poważny problem - co dalej. Platformy dławią się kosztami, sprzedawcy dławią się kosztami, kupujących nie przybywa...

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Biale_Stokrotki
#12 Orędownik#

Cieżko jest - zalezy od asortymentu -  ale mam sklep z typowo letnimi akcesoriami (baseny, grile itp.) i to tak samo kuleje... ciekawe jak ogólne statystyki allegro - czy odnotowali duży spadek? 

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Bardzo współczuję, zwłaszcza, że to sezon. Ciekawe czy to można gdzieś sprawdzić?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

potwierdzam - ja czasem też : D

Allegro jest po prostu mega drogie - a przez męczenie sprzedawców głupimi zmianami  ( jak np ostatnimi czasy nagle wpadli na genialny pomysł zmiany parametru ROZMIAR - ps. gratuluje temu kto to wymyślił - teraz jest super ( zjeb... przedziały rozmiarów itd - jeszcze większy burdel. )

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

O tak rozmiary są totalnie skopane, klienci piszą mi non  stop, że dostali niewłaściwy rozmiar bo pisało inaczej- te przedziały to jakiś żart. Nie wiem, skąd oni czerpią te pomysły

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@brakestop witaj w klubie też lubię u nich zamawiać, kapsułki do zmywarki, prania, lego, telefony, telewizory, monitory, zegarki, części do kompów itp. wszystko ciut taniej niż na allegro, dostawa gratis lub przy okazji odbieram w galerii 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Drukuj_Tanio
#9 Pomysłodawca#

Dlatego że Allegro zmieniło zasady promowania i teraz jak nie masz aukcji promowanych czyli jak dodatkowo nie płacisz za promowanie min 19,99 zł za 10 dni + 75% prowizji to własciwie nic nie sprzedasz.

Mają zostać tylko wielcy sprzedawcy typu korporacje a reszta na plecach których allegro się wydrapalo ma paść.

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

To by pasowało, bo sprzedaż tak po prostu umarła i powód tego jakiś jest na pewno. A na promowanie to pytam się kogo stać, jak już po wszystkich opłatach produkt mega drogo wychodzi.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@SklepLemi @Drukuj_Tanio raczej nie Macie racji , padło bo padło , bywało już podobnie przed laty , allegro zdaje sobie sprawę , że wraz z utratą drobnych sprzedawców utracą klimat i różnorodność , a to przyciąga rzeszę klientów , kiego czorta im giganty kiedy ich towar wala się pomiędzy majtkami i skarpetkami w biedrach i lidrach , tak , płacą dużą kasę , ale wraz z odpływem drobnych sprzedawców odpłynie i klient , a wówczas wraz z miejszym zainteresowaniem zaczną przykęcać kranik .

oznacz moderatorów

mastahwoo7
#8 Zapaleniec#

Przeglądałem różne działy, głównie spożywka, i stwierdzam, że ludzie potrafią kupować produkty po zawyżonych cenach, które były promowane (pozycjonowane na samej górze). Część ludzi może nie wiedzieć, że dalej prawdopodobnie znaleźliby ten sam produkt w niższej cenie albo im się po prostu nie chce scrollować. Branża pewnie też ma tutaj znaczenie, bo gdy można wystawić ofertę kilkuset sztuk produktu, to ta opłata za promowanie rozkłada się na wszystkie sztuki.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mastahwoo7 Tak ,masz rację ,pozycje promowane są dla tych co zaczynają zakupy na tym portalu jedynymi widocznymi (dalej już nie szukają). Sam kiedyś tak sporo pozycji wystawiłem i faktycznie znacznie więcej zakupów ale nie było się z czego cieszyć bo też dużo więcej nieopłaconych zakupów a opłaty za wyróżnienie przepadły bezpowrotnie . Czy warto promować? ,chyba zależy co się sprzedaje ,bo można przez to też nieźle stracić. Allegro utrudnia handel i widać że coraz więcej sprzedawców rezygnuje definitywnie z takiej działalności lub przenosi sprzedaż gdzie indziej.

oznacz moderatorów

SklepLemi
#9 Pomysłodawca#

Jak kiedyś dawali np. 100 wyróżnień za 0 przez 10 dni to sprzedaż rosła mocno. Jednak teraz zaprzestali jak dostanę taką próbkę na 1 pozycje to nawet nie chce mi się tego uruchamiać bo potem trzeba pilnować żeby ta jedna wyłączyć. W normalnych cenach promowanie to studnia bez dna, nie kalkuluje się w ogóle. Ludzie są dziwni wystarczy posortować po najmniejszej cenie 

oznacz moderatorów