anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Duży może więcej a mały dostaje po tyłku

MAMY ROZWIĄZANIE!
BimmerUpgrades
#7 Wielbiciel#

Proszę o weryfikacje systemu komentarzy na allegro.

Proszę sprawdzić, iż często gdy mały sprzedawca dostanie jeden komentarz negatywny rzutuje to na całą jego sprzedaż. Jeden komentarz negatywny przy powiedzmy np. 20 pozytywach nie pozwala już na sprzedaż poprzez smart.

Wymagany procent pozytywnych komentarzy na poziomie 98% jest wyśrubowany. Zwłaszcza, iż kupujący coraz rzadziej wystawiają pozytywnego komentarze.

Dla porównania duży sprzedawca który ma około 1000 pozytywnych komentarzy nie przerazi się gdy dostanie 10-15 negatywów. Wciąż może sprzedawać poprzez smart.

Proszę sprawdzić np sprzedawcę: [edycja] ma około 54 niezadowolonych klientów a wciąż może sprzedawać poprzez smart. A liczba niezadowolonych jest bardzo duża...

U małego sprzedawcy zaś tylko jeden niezadowolony kupując może rzutować na całą jego sprzedaż i prowadzenia działalności. Proszę to zweryfikować. Jeden niezadowolony klient to wkalkulowany w sprzedaż przypadek losowy i powinien być dopuszczalny.

Proszę ewentualnie pomyśleć nad rozwiązaniami które wspomogą małych sprzedawców. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BimmerUpgrades Dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją opinią. Czy masz jakiś konkretny pomysł jak rozwiązać problem, który opisujesz?  Zachęcam do jego zamieszczenia na tym forum.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@BimmerUpgrades Nie ma znaczenia, mały sprzedawca czy duży. Liczy się procent pozytywnych komentarzy, a nie ilość negatywnych. Procent zawsze działa tak samo. Czym więcej masz pozytywów, tym więcej możesz mieć negatywów, aby zachować ten sam procent. Nie może być tak, aby mały sprzedawca mógł mieć mniejszy procent pozytywów od dużego.

oznacz moderatorów
BimmerUpgrades
#7 Wielbiciel#

To oczywiste. Mówię o dostrzeganiu  poziom wyżej 

oznacz moderatorów
atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Dodałbym jeszcze do tego, że bardzo często mniejszy sprzedawca nie ma szans na jakiekolwiek pozytywne komentarze bo ludzie zwyczajnie ich nie wystawiają - ktoś ich do tego przymusi?

Czy zatem nie powinny być one nadawane z automatu po zakończeniu okresu, w którym kupujący może wystawić komentarz - jeśli nie ma komentarza negatywnego (do przemyślenia sposób - czy np. z limitem do np. 100 tego typu komentarzy)? 

Limitowanie dostępu do np. usługi Smart liczbą/procentem pozytywnych komentarzy nie jest uczciwe w przypadku tzw. małych sprzedawców.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep dziękuję za Twoją sugestię! Zachęcam Cię do podzielenia się tym pomysłem tutaj, wówczas społeczność oceni zaproponowany przez Ciebie pomysł, a my przekażemy je do odpowiedzniego działu i damy znać czy możliwe jest wprowadzenie takiego rozwiązania. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
AkcOgrod-pl
#10 Popularyzator#

W zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś: "Duży może więcej...". To słuszny wniosek - allegro zarabia dzięki dużym (co nie znaczy że o nich dba), mali są zbędni i tylko z nimi problemy bo wiecznie coś zgłaszają...

Ponieważ sam przez to przechodzilem to mam receptę, wg mnie jedyną słuszną - nie możesz być "mały" przynajmniej w oczach allegro.

Sprzedawaj duperele praktycznie bez zarobku byle by było tego dużo. To co masz pod ręką. Cokolwiek. Wypromujesz konto, allegro będzie cie wyżej pozycjonować, olejesz pojedyncze negatywy czy zanizone gwiazdki, klienci zainteresowani slabym towarem zapoznają się z całym twoim asortymentem. Ci zainteresowani towarem głównym zobaczą np "Super Sprzedawca" więc będą bardziej skłonni kupować od ciebie. Potraktuj to jako reklamę. U mnie to pomogło aż czasem zacząłem nawet nieźle zarabiać na tym badziewnym towarze.

Pisanie sugesti do allegro to strata czasu - tak robią "mali". Dla nich liczy się jeden parametr: ZYSK! Będąc "małym" nie osiągasz go dla nich. Dla allegro jesteś nikim 

oznacz moderatorów