anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dział Bezpieczeństwa Transakcji Zespół Allegro - dramat ,zablokowane konto

OMBRA_PL
#1 Nowicjusz#

Może ktoś pomoże ,ale jak czytam o tym całym dziale to widzę że to szara eminencja allegro i chyba czas się pożegnać z tym monopolistycznym portalem .  Taka historia : Jakaś gwiazda bez nazwiska blokuje nam dzisiaj konto firmowe z +10latnim stażem bez żadnych zaległości na 100% . Oczywiście wysyłam @ i dostaje odpowiedż . Otóż pani (celowo z małej ) twierdzi iż ich dział ma informacje że UWAGA osoba  korzystająca z tego dzisiejszego konta ma powiązana z niegdyś istniejącym kontem ,które zostawiło tam jakiś dług . Powtarzam nasza firma inne dane ,nip właściciel ,@ , ma spłacić jakiś zaległy dług  innej zlikwidowanej firmy . Tam jedyne co jest wspólne to adres i podobne Dane typu Imiona itd . Ja  oczywiście orientuje sie mniej więcej o co chodzi ale czemu mam płacić czyjeś długi to nie wiem . pani z tego działu nie podaje żadnych dowodów ,dokumentów, no nic . Tylko to że oni wiedzą i  zgodnie z ich regulaminem to oni mają prawo .Problem w tym że nawet gdybyśmy chcieli coś za kogoś  zapłacić to najmniejszych szans na zdobycie informacji dotyczących tamtego  konta - nieda się i już . Do niej to nie  dociera .Dobrze wiem że dokumentów nie prześle bo prawnie to ona nie może czyiś danych przesyłać nam jako zupełnie innej firmie , ale zablokować konto może i robi to . Co robić nie wiem te 14dni to śmiech na sali - tyle  mi dała na ewentualne odwołanie się . Zero @ ,telefonu ,Ci ze słuchawki oczywiście kompetencji w tej sprawie nie mają . Ja się nie dziwię że osoby z tego działu nie odważą się podpisać z imienia i nazwiska  bo spokoju by nie mieli raczej za takie podejście . No nic nie zrobię chyba poza nowym kontem , na bank nas nie powiążą niczym bo to konto już funkcjonuje ,szkoda bo +10lat to też jakaś marka ,albo totalnie z tego allegro uciekniemy , płacimy krocie a traktują człowieka jak śmiecia .Może ktoś pomóc realnie .

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@OMBRA_PL dziękuję za wiadomość. Sprawy związane z blokadą konta można wyjasniać tylko z Działem bezpieczeństwa, widzę, że jeszcze tego samego dnia, udało się wszystko wyjaśnić i konto zostało odblokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_ nika  czy mi nie będzie zablokowane konto, wystawiłem nietypowe ogłoszenie 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 czy chodzi o to ogłoszenie, w którym oferujesz, zainteresowanie zakupem płyt pewnego zespołu? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@la_ nika  d441e4fc-94e2-49b6-ba0f-9f4de9d7997a czy możesz to sprawdzić i mi odpisać.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Agent555 otrzymałam odpowiedź, że już pisałeś z odpowiednim działem na ten temat, czat został przerwany, dlatego mój kolega napisał do Ciebie w sprawie nr 26636805, poczekaj proszę na odpowiedź w sprawie o podanym wyżej numerze. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Adriavis
#2 Obserwator#
  • Mam identyczny problem. Bardzo proszę o interwencję w mojej sprawie.
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Adriavis tak jak pisałam, kwestie blokady konta można wyjaśnić tylko z Działem bezpieczeństwa, widzę, że prowadzisz już z nami korespondencję w sprawie nr 34206677, poczekaj proszę na naszą odpowiedź w wiadomości e-mail. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Adriavis
#2 Obserwator#

Tak, ale na każdego maila dostaję odpowiedź typu: zajęliśmy już stanowisko w tej sprawie i nie uległo ono zmianie. Proszę zapoznać się z korespondencją. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Adriavis przykro mi, ale jeśli taka jest decyzja Działu bezpieczeństwa to nie mogę nic więcej zrobić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Adriavis
#2 Obserwator#

To do kogo mam się zwrócić? Mam odpowiadać za sankcje nałożone na inną firmę, inne konta, z którymi nie mam nic wspólnego? Proszę mi pomóc. Przecież to absurd. Ktoś blokuje konto, bo tak i koniec i decyzji nie zmieni. Taką pomoc uzyskałam. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Adriavis zgodnie z informacjami przekazanymi w wiadomości e-mail, aby zdjęcia blokady było możliwe konieczne jest wyjaśnienie blokad na powiązanych kontach. Nie ma innej możliwości zdjęcia blokady.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Adriavis
#2 Obserwator#

Zrozumiałam to, tylko te konta nie należą do mnie, więc jak mam to zrobić? 

oznacz moderatorów

Adriavis
#2 Obserwator#

I nie rozumiem w jaki sposób konta sa powiazane

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adriavis Sposobów powiązań może być wiele. Były nawet przypadki, że ktoś nowy przejął lokal po innej firmie i logował się na konto z tej samej sieci... dla allegro to wystarczający powód do nałożenia blokady.
Niestety ale Cię zmartwię - dział bezpieczeństwa to 'państwo w państwie' i jeśli taką podjęli decyzję to szanse na jej zmianę są praktycznie żadne.
Jedyna możliwość aby spróbować to rozwiązać to droga sądowa ale to chyba też niczego nie gwarantuje.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@komis-bell nie mogę rzecz jasna powiedzieć, w jaki sposób sprawdzamy powiązania między kontami, bo to tylko ułatwiłoby obchodzenie naszych zabezpieczeń. Ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że to samo miejsce prowadzenia działalności czy ten sam IP nie wystarczą do podjęcia decyzji o nałożeniu takiej blokady.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@msniezek Co oczywiste nie znam wszystkich faktów ale adres adres i sieć przejęta po innej firmie z zaległościami w allegro skutkowała nałożeniem blokady - był tu jakiś czas temu wątek.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@komis-bell to by oznaczało, że jakiś pracownik Allegro podał, w jaki sposób konta zostały powiązane, a - jak wiesz - co do zasady tego nie robimy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Adriavis
#2 Obserwator#

Tak, adres ten sam i sieć ta sama. Nic więcej. Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Z tego co udało mi się dowiedzieć tamten właściciel jest ścigany przez komornika. Nie ma szans, żeby zrobił cokolwiek w tej sprawie. Dla mnie jest to bardzo krzywdzące, niesprawiedliwe i niezrozumiałe.  Mimo wszystko dziękuję za opinię. 

oznacz moderatorów

chmielna12
#11 Animator#

Generalnie nie rozumiem tematu powiązań i waszego z tym problemu. Jeżeli jesteście pewni swoich racji to zatrudnijcie prawnika, jak sądzę korespondencja z działem prawnym szybko wyjaśni kwestię jakie dokumenty trzeba dostarczyć. Jeśli nie uda się pamiętajcie, że można pozwać Allegro za działanie na szkodę firmy. Sam proces odblokowania na drodze sądowej konta też nie musi trwać nie wiadomo ile bo możecie wystąpić o zabezpieczenie do czasu wydania ostatecznego wyroku co czasami trwa poniżej miesiąca w zależności od obłożenia sądu. Generalnie Allegro ma swoje regulaminy i trudno oczekiwać żeby szeregowi pracownicy działu bezpieczeństwa postępowali wbrew nim. Natomiast to nie znaczy że osoba z zablokowanym kontem jest bez szans bo pozostaje mu normalna droga prawna. Sam spotkałem w swoim życiu przynajmniej jednego prawnika i jednego byłego pracownika Allegro którzy wyspecjalizowali się w negocjacjach z Allegro.

oznacz moderatorów