anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność sklepu z używanymi płytami winylowymi po 1 lipca

Vinyl_Swap_Shop
#8 Zapaleniec#

1 lipca ma wejść spektakularna zmiana w zasadach Allegro, bowiem sprzedaż ma być oparta na katalogu produktów, w tym przede wszystkim z wymaganiem podania kodu EAN. Prowadzę sklep z używanymi płytami winylowymi. W ofercie posiadam bardzo dużo płyt z czasów, kiedy kody kreskowe nie istniały, więc wg nowych zasad nie będę miał możliwości ich skatalogowania z kodem EAN i ich dalszej sprzedaży. Czy to oznacza, że czas pożegnać się z Allegro w czasach, kiedy płyty winylowe przeżywają swój renesans?

 

Co w tym przypadku z opłaconym przeze mnie abonamentem skoro zostanę pozbawiony możliwości sprzedaży na Allegro?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Vinyl_Swap_Shop W tej sytuacji sugeruję rozważenie możliwości wystawiania ofert na Allegro Lokalnie. Oferty wystawione na Lokalnie są również widoczne w Allegro.pl. 

Jeśli chodzi o zwrot naliczonych opłat, zawsze możesz napisać w tej sprawie przez formularz kontaktowy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not Czy da się szybko i sprawnie przenieś oferty z normalnego allegro na Lokalne? 

oznacz moderatorów

Vinyl_Swap_Shop
#8 Zapaleniec#

Ja nie znalazłem takiej możliwości. Do tego brak wysyłek Smart na koncie firmowym na allegro lokalnie dyskwalifikuje wszystko. Pytanie czy w ogóle dostanę fakturę VAT za opłaty Allegro? Mnóstwo niewiadomych. Dla mnie to totalna degradacja, jestem super sprzedawcą, a mam się ogłaszać na portalu, gdzie przysłowiowy kowalski sprzedaje okazjonalnie śmieci z piwnicy... Niestety nie jestem w stanie tego zaakceptować i jeśli nic się nie zmieni to będę musiał poszukać zupełnie innej opcji sprzedaży.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Vinyl_Swap_Shop Mam podobny problem sprzedając w kolekcjach (głównie numizmatyka i stare przedmioty ze srebra) i też nie wyobrażam sobie by moje produkty rywalizowały z mieszanką różności a tytuł SS i posiadanie jakości super+ tam nic nie znaczy. Kiedyś obiecywano że kolekcjonerom zmiany nie grożą ale widać czyny są ważniejsze od słów . Na wszelki wypadek trzeba szukać nowych rozwiązać a od allegro zrobić sobie "emeryturkę". Szkoda trochę odchodzić bo staż tu dość spory ale skoro nas tu nie chcą . Sprzedawca ,zwłaszcza dobry znajdzie sposób na inny sposób zarabiania ale kupujących ten katalog to tylko odstrasza a nie pomaga i oni też zaczną szukać gdzie indziej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Vinyl_Swap_Shop  napisał(a):

Ja nie znalazłem takiej możliwości. Do tego brak wysyłek Smart na koncie firmowym na allegro lokalnie dyskwalifikuje wszystko. Pytanie czy w ogóle dostanę fakturę VAT za opłaty Allegro? 


Bo nie ma, tak brak smartów, tak fakturę normalnie dostaniesz na prowizję, bo produkty które u mnie nie mają kodów EAN przerzuciłem na Lokalnie jak wymagali i nie mogłem wystawić w marcu i o dziwo mam trzy zakupy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 Nie można tego zrobić automatycznie. Należy zakończyć oferty w Allegro.pl i wystawić je w Allegro Lokalnie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Vinyl_Swap_Shop
#8 Zapaleniec#

Czyli po prostu pokazujecie nam środkowy palec.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not To nie jest rozwiązanie jak się ma setki czy tysiące ofert . Mnie jednak chodzi o to czy takie zakończone oferty na normalnym allegro będzie można wznowić już na AL ,bez ponownego robienia fotek czy opisów . Pytam bo nigdy tam nic nie wystawiałem ,nawet prywatnie .

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Allegro lokalnie, serio? Wystawiasz jako osoba prywatna, pójdzie raport do skarbówki ze sprzedaży osoby prywatnej. I później tłumacz się ze wszystkiego, że robisz to jako firma, bo Allegro wystawiło Tobie środkowego palca.

Jak Allegro nas nie chce, to grupowo trzeba przenieść się w inne miejsce, bo wiadomo w kupie siła, powiedział to żuczek G.

Opcja ostateczna to nie doprowadzanie do sytuacji, kiedy Chińczyk kradnie Tobie opis i zdjęcia. To ty będziesz kradł Chińczykowi kody EAN, a takich wbrew pozorom nie brakuje w serwisie Allegro, tylko że to robota głupiego Jasia.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@drekenzes Rozważam różne warianty ,numizmatykę już zacząłem przenosić na stosowny do tego portal ,gdzie zresztą cały czas wystawiam . Szukam dobrych pomysłów na inne rozwiązania handlu pozostałym swoim asortymentem (antyki srebro) i inne . Mam tu sporo stałych klientów ,którzy tylko czekają aż coś nowego wystawię . Wystawiam przedmioty tylko pojedyncze i wprowadzanie każdego do katalogu jest dla mnie nie do przyjęcia. Swoją drogą to czy muszę wystawiać jako osoba prywatna na AL? 

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@kolekcjoner608 Ja mam unikalny towar, jak już troll z allegro napisał - kamyczki, każdy 1 sztuka w swoim rodzaju.  Na siłę można coś pogrupować. Ale zauważyłem, że w innych kategoriach Chińczycy już pozyskali EANy do pojedynczych sztuk, więc albo "pożyczę" ich EANy, albo rozszyfruję algorytm ich EANów akceptowalny w serwisie, bo już na pierwszy rzut oka widzę że są pewne zależności. Z drugiej strony przestawiam się na inne kanały sprzedaży, bo koszty na allegro osiągnęły poziom pazernej lichwy, a jeszcze bawić w głupoty....

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@drekenzes Moje produkty ze względu na czas pochodzenia nie posiadają EAN-ów i ponoć ich nie muszę wprowadzać ,jedynie to łączenie z katalogiem ,które w mojej kategorii pozbawione jest sensu i logiki. Oczywiście mam obawy a nawet i pewność że z czasem to nawet jak wystawię coś unikatowego to może to zostać sklonowane i powielone w tysiącach pozycji .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@drekenzes można wystawiać na allegro lokalnie jako firma i widać, że konto jest firmowe. Fakturę też się dostanie. Tylko, że nie można udostępnić smarta ani nawet wysyłki po cenie 9,99 za allegro one albo paczkomatów za 10,95 zł. Nie ma też żadnej automatyzacji sprzedaży, to portal przeznaczony dla osób prywatnych do wystawiania pojedynczych niepotrzebnych przedmiotów, a nie dla sprzedawców, którzy mają ich kilkaset czy kilka tysięcy. Czyli można powiedzieć, że allegro takim sprzedawcom mówi "wypad" i nie daje żadnej alternatywy. Innego miejsca do sprzedaży dużej liczby przedmiotów właściwie nie ma, wiec pozostaje sprzedać to, co już jest wystawione na allegro i zamknąć działalność. Allegro niestety ma w dupie to, że ktoś przez nich zostaje z towarem i traci źródło utrzymania.

oznacz moderatorów

zevaco2022
#7 Wielbiciel#

Ja wystawiam na AL książki i można mieć SMART

oznacz moderatorów

Vinyl_Swap_Shop
#8 Zapaleniec#

Jako firma?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zevaco2022  napisał(a):

Ja wystawiam na AL książki i można mieć SMART


Chyba prywatnie 😄  Firmy nie mają smarta a tym bardziej generowania etykiet z allegro 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@drekenzes  napisał(a):

@kolekcjoner608 Allegro lokalnie, serio? Wystawiasz jako osoba prywatna, pójdzie raport do skarbówki ze sprzedaży osoby prywatnej. I później tłumacz się ze wszystkiego, że robisz to jako firma, bo Allegro wystawiło Tobie środkowego palca.


Ale dyrektywa DAC7 też dotyczy firm i portale też przekażą dane, widziałem projekt 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@nat_not  napisał(a):

@Vinyl_Swap_Shop W tej sytuacji sugeruję rozważenie możliwości wystawiania ofert na Allegro Lokalnie. Oferty wystawione na Lokalnie są również widoczne w Allegro.pl. 


Serio, ja mogę se wystawić 50 ofert ale są sklepy co mają setki monet, banknotów czy znaczków, już nie udawajcie że coś to Was interesuje, dali byście jasny komunikat "nie chcemy kolekcji w ofercie allegro poszukajcie se innego miejsca = wypad"

@nat_not przecież na Lokalnie nie da się prowadzić dużej zarobkowej sprzedaży 😞 jeszcze 2 - 3 zamówienia dziennie można ogarnąć, wznawiać ofert się nie da, integracji nie ma żadnej, zakończenie ofert z powodu urlopu to tak naprawdę wystawianie wszystkiego od nowa itp. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

sonarrecordstore
#3 Debiutant#

Również zgłaszam problem w tej sprawie. I przy tym mam pytanie... Po co??? Wymóg kodu EAN w przypadku płyt winylowych jest, moim zdaniem, w zupełności zbędne. Sprzedaję głównie płyty nowe z małych, niezależnych wytwórni płytowych lub wydawanych bezpośrednio przez samych artystów. Bardzo często nie mają one kodów EAN. Czy nie wystarczy sam numer katalogowy, który jest zupełnie wystarczający do identyfikacji produktu?? Są to często krótkie i niepowtarzalne serie. Sprzedaż poprzez Allegro Lokalnie nie wchodzi w grę. Po pierwsze dlatego, że mój program do obsługi sprzedaży nie obsługuje AL. Po drugie nie po to opłacam abonament i sprzedaję jako firma abym musiał przenosić się z tego powodu na targowisko. Chciałbym zauważyć, że popyt na płyty winylowe stale rośnie a wprowadzanie tego typu wymogów spowoduje zdecydowane ograniczenie liczby ofert w serwisie co równa się ze zmniejszeniem sprzedaży i dochodów samych sprzedających i Allegro. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to "atomowa" wielkość wolumenu transakcji w serwisie, jednak oczekuję, że obsługa serwisu będzie ułatwiać nam sprzedaż a nie utrudniać go swoimi decyzjami. Jest to nasz wspólny interes. Pozdrawiam

oznacz moderatorów