anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dziwna sprawa, proszę o pomoc -naruszenie regulaminu art. 2.9b Regulaminu Allegro

complex_telecom
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam problem, dostałem maila od Allegro o treści:

"Dzień dobry,

naruszyłeś art. 2.9b Regulaminu Allegro Niedozwolone jest bowiem licytowanie i kupowanie we własnych ofertach oraz w sytuacji, gdy konta Sprzedającego i Kupującego są ze sobą powiązane. Może to prowadzić, m.in. do:

  • sztucznego zawyżenia popularności oferty
  • nieuczciwego wpływania na cenę przedmiotu
  • uczestniczenia w transakcji wyłącznie w celu wystawienia pozytywnej oceny (to było podkreślone z linkiem)

 

Poprosiłem o wyjaśnienie bo nie rozumiem tej sytuacji i dostałem odpowiedź:

"Dzień dobry,

Dziękuję za kontakt w tej sprawie. Wysłaliśmy ostrzeżenie w związku z transakcjami z kontem "nazwa"

Tymczasem nasze dane wskazują, że konta Sprzedającego i Kupujących są ze sobą powiązane. Doszło zatem do naruszenia art. 2.9b Regulaminu Allegro. 

Niedozwolone jest bowiem licytowanie oraz zawieranie umowy sprzedaży we własnych ofertach oraz pomiędzy osobami pozostającymi w relacjach powodujących uzasadnione wątpliwości, że strony działają w porozumieniu, mającym na celu wpłynięcie na wynik transakcji w sposób sprzeczny z prawem bądź dobrymi obyczajami.

Proszę o przestrzeganie Regulaminu Allegro w przyszłości, ponieważ w przypadku ponownych naruszeń, będziemy zmuszeni do nałożenia kolejnych sankcji, z zawieszeniem konta włącznie"

 

Wyjaśniłem, że zupełnie nic nas nie łączy z tą firmą ani z ludźmi ją prowadzącymi jednak Allegro zostaje nieugięte.

Co mogę zrobić w tej sprawie?Bo sprawdzeniu profilu,  Firma sprzedaje podobny asortyment do naszego. Zapewno jak to się zdarza i każdy to zna zabrakło jej towaru dla swojego Klienta , więc zamówili u Nas towar. 

Ale jak możemy weryfikować każdego kupującego od Nas, czy Allegro daje narzędzia do blokowania zakupów przez konkurencje? 

Czy ktoś z Was kiedyś spotkał się z taką sytuacją.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc bo sytuacja jest absurdalna, bardzo dbam o jakość sprzedaży a w nagrodę dostałem -80 punktów do jakości sprzedaży.

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam,

Kamil

 

 

 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

ArturCheba
#8 Zapaleniec#

.

oznacz moderatorów

KAMETS
#9 Pomysłodawca#

Napisałam, że Portal  za zakup swoich ofert, naliczył mi opłaty. To nie jest  tożsame z tym ,że to robiłam

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Inteligentna78 "Osobiście staram się nie brać udziału w licytacjach albowiem moim zdaniem aż w 80% przypadków kwoty licytowane są przebijane przez samych sprzedających lub ich kumpli."

Po co to robić, skoro wtedy towar zamiast się sprzedawać leży na magazynie i niszczeje? Gdzie tutaj zysk? Łatwo policzyć, że nawet jeżeli zysk by był, to mizerny o ile jakikolwiek.

No i liczby wyciągnięte z wiadomo jakiego miejsca.

"Kwoty końcowe w wielu licytacjach potrafią postawić pióra dęba a to świadczy o tym, że nie licytują "zainteresowani zakupem" lecz "sprzedający" dany produkt."

Nie, to nie świadczy o niczym.

"Taka jest niestety prawda"

To nie czyni twoich wniosków bez absolutnie żadnych logicznych dowodów prawdziwymi. Tylko przekonujesz sama siebie.

"Kto mądry czeka 7-14dni na zakończenie licytacji, bije się o cenę, przepycha i wygrywa produkt w cenie wyższej o 20-30-40% aniżeli ten sam produkt w opcji kupTeraz?"

Wielu ludzi wrzuca dane licytacje w automaty i podaje maksymalne ceny. 

"Allegro powinno monitorować liste produktów u sprzedawców na licytacjach, jeśli wczoraj czy przed wczoraj sprzedany produkt natychmiast wraca do nowej licytacji świadczy to o tym, że niestety wygrał "jakiś kumpel" a sprzedać trzeba, prawda?"

Twoja logika leży i gdzieś dogorywa. Jeżeli wygram licytację i 5 minut po wygraniu piszę do sprzedawcy, że anuluje zamówienie to co, on ma 30 dni czekać jak na zbawienie, bo Allegro będzie na podstawie **piiip**ycznych filtrów proponowanych tutaj banować bez ostrzeżenia? 

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Domniemanie niewinności:

- widzisz mnie?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784 Konstytucja reguluje działanie państwa a nie legalnie założonej prywatnej działalności, która posiada własne zasady funkcjonowania i oceniania zachowań użytkowników na swoim portalu. Mogę założyć forum i zbanować każdego i żadna wolność słowa mnie nie obchodzi. 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Czy jak kupi sąsiad 2 domy dalej to również jest powiązanie?

Jeszcze przyszedł osobiście "panie bo ja tu obok mieszkam, mogie odebrać?" Niestety muszę wysłać paczkomatem. Pojechaliśmy razem ja włożyłem on wyjął. 

I to był jedyny przypadek przez 4 lata że dostawa została zrealizowana tego samego dnia co zakup.😂

Teraz finał... "bo mnie nie pasuje, źle zmierzyłem."

Rób sąsiad zwrot przez allegro... za 3 dni kurier przywiózł.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@majster_man Ale to nie pytanie do mnie, tylko do tych tam z Allegro. Ja nie wiem, jak ich powiązywanie działa ale znając ich to pewnie kręcą ruletką.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:94057046 UOKIK twierdzi inaczej. Ale co oni się znają- na pewno to Ty masz rację.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784 Po pierwsze nie jestem twoim kolegą z piaskownicy, ogarnij się z tymi przytykami personalnymi. Po drugie, podaj jakieś konkrety zamiast ogólników.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:94057046 Przecież sam stwierdziłeś, że wiesz lepiej niż UOKIK i możesz to czy tamto. Jak chcesz więcej informacji to ich poszukaj- w końcu nie jestem twoim kolegą żeby cokolwiek robić za ciebie jeśli chcesz uzyskać informacje które cię interesują.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784 Jeżeli powiedziałem, że wiem lepiej niż UOKiK - to niestety nie nastąpiło to w rzeczywistości. Nie jestem w stanie dyskutować z czymś, co nie istnieje.

A co do informacji rozumiem, że zgadzasz się ze mną i mam konstytucyjne prawo założyć własny portal i tam banować ludzi według własnego widzimisię. Skoro nie dostarczyłeś żadnego argumentu na obalenie, to uznaje to za ciche uznanie mi racji. 🙂

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:94057046 tematów o decyzji UOKIK w sprawie Allegro było dziesiątki tylko na tym forum. Jeśli nie potrafisz znaleźć to tylko Twój problem. Żyj sobie dalej w wymyślonym świecie, gdzie sam sobie możesz ustalać prawo i obyś się nigdy na tym nie przejechał. Jeśli jesteś przedsiębiorcą to mogę tylko współczuć braku elementarnej wiedzy którą jednak powinieneś posiadać albo przynajmniej mieć chęć do jej poszerzenia zamiast usilnie tkwić w przekonaniu, że masz rację BO TAK.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784 Nie mam absolutnie żadnego problemu, ponieważ brak argumentów to przyznanie mi racji. Dziękuję za wsparcie i pozdrawiam serdecznie.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Client:96810784 Urocze. Nie ustalam żadnego prawa. Ja działam zgodnie z prawem. Informuje cię o tym, na co prawo mi pozwala. Mogę założyć forum i mogę każdego tam zbanować. Proszę obalić to konkretnym artykułem, który mi tego zabrania. Przecież to banalne. Wystarczy moje przekonanie obalić, jednym argumentem. Dlaczego tak bardzo boisz się dyskusji i wolisz mnie obrażasz wymyślonymi epitetami nie mającymi nic wspólnego z moją osobą? Bo tak? 🙂

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

@Client:94057046 próbuję się dostosować poziomem do twoich przytyków o piaskownicy. To w końcu rozmawiamy merytorycznie czy nie? Zdecyduj się.

oznacz moderatorów