anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fałszywy czas dostawy i wysyłki

tellico
#8 Zapaleniec#

To zaczyna być już naprawdę żenujące. 

Mam ustawiony czas wysyłki 1 dzień. Mam ustawione godziny zakupu dla wysyłki tego samego dnia: 7:00. Mam wyłączony ten turboszit w postaci automatycznego deklarowania przez Allegro szybszej dostawy niż ustawiona.

Tymczasem zakup dzisiaj o 11:41 i info do klienta, że paczka zostanie wysłana dzisiaj. Wyszukałem swoje oferty i co widzę? Godzina 13:18 w mojej ofercie wystawionej z 1 dniem wysyłki widzę: "dostawa jutro" po najechaniu na "i": informacja na podstawie wcześniejszych dostaw sprzedającego. 

NIE! K... dostawa nie będzie jutro bo dopiero jutro ją wyślę. Zgodnie z tym co podałem w ofercie. Jutro kurier ją odbierze (albo i nie) i dostawa będzie za dwa albo trzy dni. Dlaczego w Allegro ciagle panuje jakieś dziwne przeświadczenie, ze czas dostawy = czas wysyłki + kilkanaście minut na teleportację???

Co trzeba w końcu zrobić żeby oferty były prezentowane Kupującym tak jak chce tego Sprzedający a nie Pośrednik?!!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

fox_paws
#12 Orędownik#

Chyba jedynie wielkimi literami w treści, na samej górze.
Może połowa zauważy....

oznacz moderatorów

sklep-lapis
#10 Popularyzator#

a nie musi przypadkiem być ustawiony czas wysyłki 2+ i "wyłączony ten turboszit w postaci automatycznego deklarowania przez Allegro szybszej dostawy niż ustawiona" żeby to działało i klient widział fatyczny czas wysyłki deklarowany przez sprzedającego?

oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

PRZYŁĄCZYĆ SIĘ DO POZWU ZBIOROWEGO

Kilka osób z tego forum organizuje akcję na W hat sa pp

Halo @Zakupowa_Strefa

 
Z
--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@tellico Wyłączenie szybszej deklaracji dostawy działa dla ofert, w których masz ustawiony czas wysyłki na 2 lub 3 dni. Przewidywany czas dostawy jest obliczany na podstawie historycznych wysyłek oraz dostaw. Jeśli nie chcesz, aby ten czas był skracany, to nie wysyłaj zamówień w krótszym czasie, nawet jeśli masz taką możliwość. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

tellico
#8 Zapaleniec#

Załóżmy, że wysyłam paczki jadąc do pracy. Wysyłam więc paczki kupione "wczoraj" i dzisiaj między północą a 7 rano. No to chyba normalne, że mam ustawiony czas wysyłki 1 dzień. Jeśli ktoś kupił akurat o 6:50 to ma szczęśćie i jego paczka będzie wysłana za kilkanaście minut. Jeśli kupił wczoraj o 10 rano to będzie wysłana dziś o 7.15 czyli po 21 godzinach. Wciąż mieście się to w rozumieniu wysyłki jednego dnia jak dla mnie. Po jaką cholerę Allegro się wtrąca i okłamuje w moim imieniu moich klientów, że towar kupiony dziś o 14 będzie wysłany DZISIAJ? Tylko dlatego, że zdarza się, ze inni klienci kupują w nocy i ich paczki są wysyłane szybko?! 

- "Dzień dobry, bardzo proszę o ekspresową wysyłkę bo to jest prezent na urodziny" 

- "NIestety, przykro mi, wprawdzie będę za chwilę pod paczkomatem i mam Pani paczkę gotową, ale nie chcę żeby pozostali moi klienci byli okłamywani, że wyślę im paczkę tego samego dnia więc muszę ją wysłać jutro"

Allegro w tym samym czasie: popraw swój wynik w jakości sprzedaży wysyłając więćej przesyłek w ramach Szybkiej Wysyłki!

DOM WARIATÓW!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@tellico  Tak jak zauważyłeś przez to ze niektóre wysyłasz zaraz po zamówieniu, więc skracasz sobie sam wyliczany przez Allegro czas dostawy.

oznacz moderatorów

tellico
#8 Zapaleniec#

Super tylko, że ja nie mam wpływu na to kiedy kupujący dokona zakupu i kiedy Inpost wypakowuje Paczkomat. Wysyłam paczki raz dziennie. O ósmej rano. To jaki do cholery mamy ustawić czas wysyłki inny niż 1 dzień?? Ktoś mi kupi o 7:15 to co mam zrobić? 

Przez to, ze Allegro manipuluje czasami wysyłki jawnie okłamując klientów ja dostanę po d... za to, że pilnowałem czasów dostawy i szybko realizowałem wysyłkę. Raz wyślę zgodnie z moją deklaracją, ale niezgodnie z kłamliwym algorytmem Allegro i dostanę od kupującego negatywa. No świetna nagroda za dobrą jakość sprzedaży!

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

A to jest nie prawda. Nie dawno usiłowałam się dowiedzieć jaki czas dostawy będę miała na nowym koncie z ofertami tylko i wyłącznie z przesyłką elektroniczną email. Bez jakichkolwiek normalnych paczek, które wpływały by na zmianę wyświetlania czasu. Dokładnie pytałam jaki czas zostanie wyświetlany po upłynięciu tego statystycznego miesiąca. Moderatorki nie dały rady udzielić odpowiedzi. Chodź jest to stała. Wasz system nie powinien na to wpływać skoro tych wysyłek nie widzi. Nie potraficie nawet powiedzieć co wyświetli. A według tego co tu widzimy to mogłoby być wszystko z przedziału 24h - paczki nie dostaniesz nigdy. Takie to Wasze obliczanie, że NIC nie wiecie. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

k_a_m_e_l_e_o_n
#8 Zapaleniec#

Dochodzi jeszcze poczta polska, która ma gdzieś terminy jakie są narzucane przez allegro. Kurierzy nie podejmują próby dostarczenia przesyłek tylko zaraz mail, że jest w UP. A my jako sprzedający musimy mieć allegro one obsługiwane przez pocztę. I gdzie tu się zgłosić z tym problemem ? Do poczty już jedna reklamacja trwa od 3mies. Do allegro ? tylko mnie przełączają do innych. Macie jakiś pomysł ? 

oznacz moderatorów