anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

faktura uproszczona do 450zł (paragon z numerem NIP)

KINETIK-SKLEP-PL
#8 Zapaleniec#

Witam, czy ktoś z Was wystawia kupującym faktury uproszczone, czyli po prostu paragon z numerem NIP ?!

 

image004.jpg

 

Interpretacji jest wiele, ale do 450zł wystarczy paragon z numerem NIP i nikt nie powinien tego podważać.

Lin do strony Ministerstwa Finansów i ich stanowisko:

https://www.gov.pl/web/finanse/nowe-zasady-wystawiania-faktur-do-paragonow

 

Osobiście jeszcze nie korzystaliśmy z tej opcji, bo obawiam się, że klienci będą żądać "normalnej" faktury, a wtedy potrzeby jest oryginalny paragon, który zapewne będzie trzeba odebrać na koszt sprzedającego :[

Jakie jest Wasze doświadczenie? Jakieś wskazówki? 

Dzięki

Pozdrawiam

ak 

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

daniel_net_pl
#11 Animator#

klienci będą żądać - Trzeba odpisywać im tak samo jak tym, co żądają pieczątki i podpisu na fakturze.

oznacz moderatorów

KINETIK-SKLEP-PL
#8 Zapaleniec#

Myślisz, że zdjęcie z interpretacją faktury uproszczonej (to wyżej, dla klienta i jego księgowej) + formułka:

Zgodnie z art. 106e ust. 5 pkt 3 ustawy o VAT, przedsiębiorca może wystawić fakturę uproszczoną pod warunkiem, że kwota należności ogółem w danej transakcji nie przekracza 450 PLN (lub 100 EUR, jeśli dokument jest sporządzany w tej walucie).

 

Starczy?

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

a kasa/drukarka fiskalna pozwala wystawić paragon z nipem?

 

oznacz moderatorów

koltat
#11 Animator#

To zależy od kasy. Moja elzab mini posiada taką funkcję, ale wystawiam faktury papierowe.

-None-
oznacz moderatorów

KINETIK-SKLEP-PL
#8 Zapaleniec#

Oczywiście!

oznacz moderatorów

KINETIK-SKLEP-PL
#8 Zapaleniec#

Nasz Novitus i system ma możliwość drukowania numeru NIP na paragonie 🙂 byłoby to dużo szybsze niż wrzucanie pełnych danych do systemu i wystawianiu pełnej fv. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@RED  Ja mam Posnet Mobile i też daje się NIP wpisać

oznacz moderatorów