anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FAKTURA Z PARAGONU

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

Wiem że nie można wypisać faktury vat z paragonu bez nipu takie są przepisy i już.

Jeżeli natomiast  jest dobra wola srzedawcy można mu wusłać paragon zrobi korektą zwrot towaru wystawi fakturę i wyśle elektronicznie w 5minut i po sprawie . Nie jest to żadne przestępstwo.                                                                                                                          W moim przypadku bardzo miły Pan powiedział że w drodze wyjątku może zrobić tak: robię zwrot towaru wysyłam sam paragon ,robię nowy zakup towaru wysyłam przelew na taką samą kwotę którą już zapłaciłem  , a sprzedawca wysyła mi fakturę i przelew za wcześnijszy zwrot. W związku ztym pytam czy są to powszechnie stosowane procedury czy zniechęcenie kupującego.

 

 

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:103220657 jakie zniechęcanie, sam na początku napisałeś że znasz przepisy 🙂

Sprzedawca idzie Ci na rękę, zrób zwrot towaru, kup ponownie i dostaniesz fakturę 🙂 

Jak jest zwrot - korekta to musi być zwrot wpłaty, więc inaczej się nie da 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

Napisałem też że jest coś takiego jak dobra wola sprzedawcy.

Bo to my sprzedawcy jesteśmy dla klienta i w miarę możliwości rozwiązać problem. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:103220657 dobra wola sprzedawcy nie ma nic wspólnego z przepisami prawa. Zapewniam cię, że znajdą się tacy, co za dobrą wolę słono zapłacili.

oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

Parogon nie jest przypisany do konkretnej sztuki tylko do modelu, Masz 100szt na półce i ten jeden paragon jest ważny z każdą jedną sztuką, ani do żadnego przelewu. Wiec po co to wszystko komplikować? 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:103220657 paragon musisz dopasować do płatności, wszystko musi zgadzać się z raportami dobowymi i okresowymi, daty, numery. Już widzę minę urzędnika skarbowego jak znajdzie paragon wystawiony wcześniej niż zakup, do którego będzie przypisany.

 

oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

Mylisz pojęcia . Proszę czytać ze zrozumieniem. Nikt nie wystawia paragonu przed zakupem. był zakup, był paragon . Nastąpiła pomyłka jest korekta zmieniająca paragon na fakturę. Towar jest ten sam i zapłata ta sama . Zmienia się tylko dokument sprzedaży. To nie jest żadne przestępstwo . Nie komplikujmy życia i przepisów. 

 

oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

Wiem że nie można wypisać faktury vat z paragonu bez nipu takie są przepisy i już.

Jeżeli natomiast  jest dobra wola srzedawcy można mu wusłać paragon zrobi korektą zwrot towaru wystawi fakturę i wyśle elektronicznie w 5minut i po sprawie . Nie jest to żadne przestępstwo.                                                                                                                          W moim przypadku bardzo miły Pan powiedział że w drodze wyjątku może zrobić tak: robię zwrot towaru wysyłam sam paragon ,robię nowy zakup towaru wysyłam przelew na taką samą kwotę którą już zapłaciłem  , a sprzedawca wysyła mi fakturę i przelew za wcześnijszy zwrot. W związku ztym pytam czy są to powszechnie stosowane procedury czy zniechęcenie kupującego.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:103220657 uwierz , długo myślałem jak ogarnąć zapominalskich przedsiębiorców i na prawdę jest to jedyny bezpieczny sposób na wyjście z tej sytuacji .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ja nawet nie proponuje tej metody, bo tak naprawdę jesteś w plecy koszt wysyłki o ile to nie smart, a tak mają nauczkę na przyszłość, przepis jest już dwa lata 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:103220657 ciekawe co ten miły pan napisał w protokóle anulowania paragonu. Pewnie miło skłamał🤣

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Agent051 to jest propozycja autora wątku - błędna właśnie to co piszesz 🙂

Jeżeli natomiast  jest dobra wola srzedawcy można mu wusłać paragon zrobi korektą zwrot towaru wystawi fakturę i wyśle elektronicznie w 5minut i po sprawie . Nie jest to żadne przestępstwo.   

A sprzedawca chce przeprowadzić pełny zwrot z ponownym zakupem 🙂

W moim przypadku bardzo miły Pan powiedział że w drodze wyjątku może zrobić tak: robię zwrot towaru wysyłam sam paragon ,robię nowy zakup towaru wysyłam przelew na taką samą kwotę którą już zapłaciłem  , a sprzedawca wysyła mi fakturę i przelew za wcześnijszy zwrot. 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Agent051 wystarczy 5 literek ,, Z...W....R...O...T ,,

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mdrogeria to już nie jest anulowanie paragonu, a ewidencja zwrotów.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Agent051 jak jest mało odliczeń nie kopią .

oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

czemu się upierasz przy anulowaniu paragonu? Ja poprostu chcę korektę paragonu zgodną zprawem podatkowym.

oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

Wystarczy napisać ZWROT TOWARU ewentualnie z dopiskiem ZMIANA DOKUMENTU SPRZEDAŻY,

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:103220657 tylko po co kombinować, jak przepisy wszystko regulują. wszystko trzeba odpowiednio udokumentować  i opisać, to są dokumenty rozliczeniowe, na ich podstawie rozliczasz się z urzędem skarbowym.

oznacz moderatorów

Client:103220657
#7 Wielbiciel#

To nie są żadne kombinacje. Robiąc korektę paragonu masz wszystko udokumentowane. A na koniec miesiąca drukujesz zestawienie faktur brutto korygujących i księgowa rozlicza to ze wszystkimi innymi zestawieniami za dany miesiąc. Wszysko w zgodzie US

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Client:103220657  generalnie sprawa wydaje sie prosta lecz:

1) robisz zwrot - sprzedawca zwraca Ci wpłatę - robi korekte paragonu i otrzymuje zwrot prowizji

2) kupujesz ponownie na FV - sprzedawca wystawia FV oraz MUSI WYSŁAĆ TOWAR inaczej w statystykach oraz systemie allegro pozostaje mu paczka niewysłana wiec lecą ststystyki w dół. Poza tym zarówno wśród sprzedających jak i kupujących sporadycznie zdarzają sie ludzie " uczciwi inaczej" i co zrobi sprzedawca jeśli po tygodniu kupuujący założy dyskusje " nie otrzymalem towaru" ?????

A teraz uczciwie i zgosnie z prawem: pomyliłeś sie i kupileś na paragon - zgłaszasz odstąpienie od umowy i ODSYŁASZ PRODUKT - sprzedawca zwraca Ci wpłate.

Nastepnie dokonujesz ponownego zakupu proszac o wystawienie FV . Sprzedawca wystawia FV i wysyła Ci produkt. Takie działanie jest ma jeszcze jeden plus. Jest kompletnie niezależne od dobrej lub złej woli sprzedającego. Poza tym wszystko jasno i czytelnie i w pełni zgodnie  z prawem.

oznacz moderatorów