anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fatalna w skutkach produktyzacja

stalowaasia
#8 Zapaleniec#

Jak wiemy, allegro przeprowadza produktyzacje, tworzy sugestie dopasowań a nawet automatycznie powiazuje oferty z produktami zdefiniowanymi przez siebie. Masa parametrów w produktach zdefiniowanych przez allegro nie jest zgodna że stanem faktyczym.

  • Klient zakupił u nas myjkę ciśnieniowa karcher serii K4. Po kilku dniach reklamacja, że w ofercie są wskazane parametry dla myjki karcher serii K7. Co się okazuje, allegro automatycznie połączyło nasza ofertę (poprawnie wystawiona) z błędnie zdefiniowanym w ich systemie produktem , który im podpasowal ale jak się okazało jest produktem zupełnie innym. Klient założył dyskusje, allegro umywa ręce twierdząc iż to nasz problem poniewaz to my odpowiadamy za zgodność opisu że stanem faktyczym, oczywiście wpadł negatyw a my ponosimy potężne koszty i konsekwencje ich fatalnej produktyzacji. Co w takim przypadku? Dlaczego to sprzedawcy mają za to odpowiadać? Okazuje się że sprawdziliśmy pozostałe oferty i ponad 40 musieliśmy zakończyć ponieważ allegro automatycznie powiązało je z innymi produktami aniżeli te które faktycznie sprzedajemy. Proszę o pomoc 
oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

4Kitchen
#10 Popularyzator#

to spójrz sobie na swoje oferty i przeanalizuje dokładnie :

1. "TYTUŁ" nad zdjęciem

2. parametry poniżej

sprawdź sobie czy wszystko jest ok
bo jeśli np. sprzedajesz 1 sztukę a allegro podpisało ci np. "komplet 6 szt." bo tak mają w katalogu to masz murowany problem z kupującym.
Pamiętaj że kupujący też nie są w ciemię bici i nauczyli się wyzyskiwać takie błędy.
walą Tobie NEGATYWA - i tak pośrednio wymuszają dosłanie rzekomych braków za usunięcie go.
mieliśmy już takie przypadki.
a wiadomo - polityka "PROKONSUMENCKA"
to tylko czubek góry lodowej z "produktyzacją" inne kwiatki jak konieczność proszenia się o poprawienia i usuwanie ofert rzekomo błędnie powiązanych to już inna bajka.
czasem "machluje się" po kilka razy w tą i z powrotem tysiącami ofert i pisze dziesiątki odwołań żeby allegro w końcu zaskoczyło że "nocnik" nie powinien być w kategorii "książki dla dzieci" a wiadro nie ma pojemności..... 1000 litrów. itp. a urządzenie telewizor Plazma nie powinien się nazywać "NETFLIX POLSKA PROMOCJA 1 MIESIĄC"

poszukaj sobie na allegro znajdziesz takie opisy ze z krzesła spadniesz ze śmiechu.

a poniżej masz screna z kolizji klienta z naszymi znajomymi - swoją drogą duża ogólnopolska firma - sieciówka.

my byśmy nie darowali bo jest to pomówienie.

Ty możesz napisać w tytule ofert, w opisie, w parametrach nawet zdjęcie produktu dodasz tak że dziecko w przedszkolu bedzie wiedziało na 100% co kupuje a taki ... "KLIENT" i tak czepi się durnego dopisku allegro nad Twoim zdjęciem. OPINIA ALLEGRO PRODUKTYZACJA .jpg


oznacz moderatorów

AntykwariatRR
#8 Zapaleniec#

Ja widzę jeszcze jeden problem. Jak wyżej, zdarzają się błędy w produktach. Jeszcze niedawno wysyłałem zgłoszenia błędu np. nr ISBN, kategoria, tytuł ale w 80%  są odrzucane przez system. 

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Ja też mam problem z tą całą produktyzacją. Mam w ofercie kilkaset własnych produktów których nie mogę wystawić na allegro bo już kiedyś jakąś firma która je ode mnie kupiła wystawiła jako pierwsza z błędnymi parametrami i wyimaginowanymi tytułami. Nie mam już siły z tym walczyć i dałem sobie spokój. Skoro Allegro nie chce to nie. Są inne miejsca gdzie są mile widziane. A tak na marginesie to Allegro wygląda smutno przy np **piiip**ie. Czy to wina obowiazkowego białego tła na obrazkach ?

oznacz moderatorów

4Kitchen
#10 Popularyzator#

o jakim serwisie mówisz bo ci wygwiazdkowało

oznacz moderatorów

xkolejorzx
#10 Popularyzator#

@stalowaasia  Tysiące takich przypadków i błędnych opini do towaru. Allegro tego nie widzi, bo to było dla nich dobra zmiana. Kaszana i wstyd. Pracują tam same bałwany i przegrywy..

oznacz moderatorów

Artmade_pl
#9 Pomysłodawca#

Chińskim ali.......

oznacz moderatorów