anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

FV dla kupującego z zagranicy

MAMY ROZWIĄZANIE!
pan_krystian
#8 Zapaleniec#

Cześć,

klient kupił ode mnie przedmiot z dostawą na terenie Polski. Wybrał opcję FV podając zagraniczne dane firmy (Słowacja). Czy w takim przypadku powinienem wystawić fakturę z 0% vatem? Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
grubcio2987
#11 Animator#

Jeżeli jesteś zarejestrowany na VAT-EU i kontrahent również to faktura idzie bez vat.W innym przypadku normalnie naliczany.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

Tu możesz sprawdzić kontrahenta  https://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/vieshome.do?locale=pl w skrócie VIES.

oznacz moderatorów
pan_krystian
#8 Zapaleniec#

Tak, ja mam zarejestrowany nip UE, kontrahent nie. Sprawa jest już jasna 🙂 Jakieś zaćmienie miałem i zapomniałem, żeby sprawdzić jego nip. 

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

Tylko pamiętaj o tych przedrostkach przed NIPEm danego kraju przy weryfikacji 🙂

oznacz moderatorów
pan_krystian
#8 Zapaleniec#

Wybierając dany kraj przedrostki same się dodają.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

tak,tylko czasami klienci sami zapominają je dodać i potem szukać trzeba a ten vies czasami też zamuli ,wiem po sobie.Jak mnie sprawdzano i też mnie nie było,a po kilku od=świeżeniach byłem 🙂 nie wiem jak ale sie stało 🙂

oznacz moderatorów
terazauto
#13 Ambasador#

nie, nie, nie, nie..... Jeśli jest dokument wywozu poza granice RP - możesz zrobić 0% VAT, jeśli do PL - z VAT-em. Dobrze radzę.

oznacz moderatorów
grubcio2987
#11 Animator#

Tylko dostawa na terenie Polski,a na dane ze Słowacji to jaki to dokument wywozowy?

oznacz moderatorów
pvrafalkaminski
#2 Obserwator#

Jeśli dostawa na terenie Polski to z VAT 23% chyba że przyśle wcześniej oświadczenie z pieczątką firmy ze towar opuści Polskę z podaniem środka transportu, 

oznacz moderatorów