anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie znajde info ile przesylek nalezy do zamowienia?

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Dostałam większe zamówienie na dość objętościowy towar i to kilka różnych pozycji. Nie jestem pewna czy allegro wyliczyło  na to 2 czy 3 paczki.  Gdzie mogę to sprawdzić?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@mdrogeria to jakieś cuda bo wyświetla  się jedna  przesyłka. Jednego produktu sprzedałam 15 szt (limit sztuk w opakowaniu 30), drugiego sprzedałam też 15szt(limit też 30) trzeciego sprzedałam 12 szt  i czwartego też 12szt. Te 2 ostatnie rzeczy mają większy limit ale przecież 1 pączka już wychodzi z 2 pierwszych rzeczy A gdzue kolejne? Czy ja to źle rozumiem?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

barwyflory_pl noooo . . tak to działa , zbyt duże ilości ustawiłeś w cenniku .

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

Kurcze ale jak to zbyt duże ilości?  Mam ustawione dokładnie tyle ile mieszcze w kartonie. Nie mogę zmniejszyć do np 10szt bo często ludzie zamawiają z jednego rodzaju np 60szt. Wtedy szły pięknie 2 paczki i po problemie A jak zanize do np 10 to mi policzy 6 paczek   @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  da się w takie sytuacji np jakoś "poprosic"o dolozenie  przez allegro paczki  do zamówienia? Wydaje mi się że to dość klarowna  sytuacja w której system źle wyliczył ilość paczek 

oznacz moderatorów

PrzemkoOo1
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

od dłuższego czasu widzę, że Allegro nalicza zbyt małą ilość przesyłek klientom w stosunku do moich ustawień dostawy.

Ostatni przykład:

Klient zakupił w moim sklepie podczas 1 zakupów...

z aukcji X - 10 sztuk (w ustawieniach tej aukcji na 1 przesyłkę wchodzą 2 sztuki, czyli powinno być 5 przesyłek naliczonych klientowi)

z aukcji Y - 3 sztuki (w ust. max. 1 na 1 przesyłkę)

z aukcji Z - 1 sztuka ( w ust. max. 1 na 1 przesyłkę)

Z wyliczeń wynika, że Allegro powinno policzyć kupującego za 9 przesyłek, a tymczasem policzyło za 5...

Za pozostałe 4 w takim zamówieniu muszę ja zapłacić, co przestaje być dla mnie opłacalne.

I to jest bardzo częsta sytuacja, jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć o co w tym chodzi?

Pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PrzemkoOo1 Podaj mi proszę dokładny numer zamówienia, którego dotyczy opisana sytuacja. Sprawdzimy to, ale potrzebujemy tutaj konkretów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PrzemkoOo1
#7 Wielbiciel#

Proszę, poniżej numer zamówienia. Byłbym wdzięczny o wyjaśnienie.

 

"80c7caf3-8f47-11ec-83f8-c71b173b5eed" (bez cudzysłowiów)

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ to przy okazji ja poproszę o pomoc, bo widzę że mój wątek został połączony z pytaniem @PrzemkoOo1

U mnie dzisiaj podobna sytuacja. Musiałam wszystko upychac  w 1 paczkę choć powinny być 2.  

@_HolaOla_ podpowiesz  jak ustawić wysyłki żeby unikać takich złych obliczeń paczki? 

Nr zamówienia fe2a6932-8fce-11ec-8d78-d91e4dfb0a01

Z góry dzięki:)

oznacz moderatorów

PrzemkoOo1
#7 Wielbiciel#

@_HolaOla_  i coś wiadomo w sprawie mojego zamówienia, dlaczego tak mało przesyłek naliczyło? 

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PrzemkoOo1 Przepraszam, że musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale czy to zamówienie dotyczy konta, z którego tutaj piszesz? Z moich informacji wynika, że nie, dlatego podaj mi proszę login tego konta, tutaj lub w wiadomości mailowej na adres spolecznosc@allegro.pl 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

PrzemkoOo1
#7 Wielbiciel#

_HolaOla_ Odpisałem w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PrzemkoOo1 Dziękuję, dostałam Twoją wiadomość i już wyjaśniam tę kwestię. Jak tylko będę miała dla Ciebie informacje, wrócę tutaj ze szczegółami. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PrzemkoOo1 Sposób naliczenia paczek zawsze wynika z ustawień Twoich cenników i tak w przypadku zamówienia, które wskazałeś: 

  • w ofercie X masz wskazane, że maksymalnie w paczce mieszczą się 2 sztuki, zamówionych było 10, czyli 5 system naliczył przesyłek z tych ustawień,
  • pozostałe oferty mają ten sam cennik, na maksymalnie 1 sztukę w przesyłce, zamówionych przedmiotów było 4, czyli system naliczył 4 przesyłki.

Przy różnych cennikach dostawy sposób obliczania kosztów wynika z zakładki Ustawienia dostawy, a tam masz zaznaczone: "Jeśli klient kupi u Ciebie przedmioty z ofert, w których ustawienia metod dostawy różnią się od siebie, to: zapłaci kwotę najdroższej dostawy"

W takiej sytuacji nasz system sprawdza: jeden cennik jest na 5 przesyłek w cenie 11,99 zł, drugi na 4  w cenie 11,99zł. Drożej będzie 5 przesyłek za kwotę 11,99zł. Jeżeli chcesz to zmienić, żeby w przyszłości taka sytuacja nie miała miejsca musisz zmienić ustawienia na opcję: "Jeśli klient kupi u Ciebie przedmioty z ofert, w których ustawienia metod dostawy różnią się od siebie, to: przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się". 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_  czy możesz sprawdzić również moje zamówienie o którym pisałam powyżej? 

Zastanawiam się czy W moim przypadku jeśli zaznaczę to co radzisz koledze powyżej to nie zacznie mi naliczac znów za dużo paczek bo często mam tak że klienci prócz tych produktów z dużą objetoscią zamawiają dodatkowo taką "drobnice"

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl Czy mogłabyś doprecyzować co dokładnie mam wyjaśnić? Na pewno system poprawnie wyliczył liczbę paczek, ale jeśli masz jakieś wątpliwości, pytaj śmiało. Metoda, którą wyjaśniłam powyżej ma zastosowanie, gdy w ofertach wybranych przez Kupującego ustawione są różne cenniki z różnymi metodami dostawy, natomiast w Twoim przypadku, w tym zamówieniu wszystkie cenniki są jednakowe. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@barwyflory_pl Odnosząc się jeszcze do tego konkretnego zamówienia liczba przesyłek jest policzona poprawnie: 

  • w ofercie 11735698160 - liczba zamówionych sztuk to 12 na 50 dozwolonych w 1 przesyłce,
  • w ofertach 11735737848 oraz 11735768441 - liczba zamówionych to 2x15 sztuk na 30 dozwolonych w 1 przesyłce (czyli maksymalna),
  • w ofercie 11764857023 - liczba zamówionych sztuk to 6 na 200 dozwolonych w 1 przesyłce,
  • w ofercie 11715047581 - liczba zamówionych sztuk to 12 na 200 dozwolonych w 1 przesyłce.

Dla wszystkich zamówień metoda dostawy jest wspólna, czyli Allegro Kurier DPD, stąd też system połączył prawidłowo wszystkie zamówienia w jedną przesyłkę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

barwyflory_pl
#10 Popularyzator#

@_HolaOla_ dzięki za informację dlaczego system policzył jak policzył. Choć w sumie na pierwszy rzut oka widać że już z 2 aukcji mam pełną paczkę na maksa  🙂 

Natomiast chciałam zapytać czy jeśli w opcjach dostawy zaznaczę "Jeśli klient kupi u Ciebie przedmioty z ofert, w których ustawienia metod dostawy różnią się od siebie, to: przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się".    to nie stanie się tak, że w przypadku takiego zamówienia naliczy  mi system aż 4 paczki?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tu masz podony temat -https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/gdzie-znajde-info-ile-przesylek-nalezy-do-...

Jeśli jest to jedna forma przesylki to po mojemy zgodnie z opisanymi przez Ciebie ustawieniami ilość przesylek została wyliczona prawidłowo . Tak to działa .

oznacz moderatorów