anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Godziny graniczne nadania paczki w ten sam dzień - czy działają prawidłowo?

MAMY ROZWIĄZANIE!
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Od ponad miesiąca nie widzę przy swoich aukcjach godziny granicznej wysyłki tego samego dnia dla DPD.

 

Inpost mam ustawiony na 14:40 i działa prawidłowo, DPD aktualnie mam ustawioną na godz 18:00 i pomimo to godzina bie jest wyświetlana przy aukcjach 

Dodatkowo mam wrażenie że w Jakości Sprzedaży w rubryce wysyłka w terminie jakoś dziwnie poszły mi procenty w dół 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Hej 🙂 Nie spotkałam się z podobnymi zgłoszeniami. Prześlę tę sytuację do odpowiedniego zespołu, sprawdzimy to. Podaj mi proszę przykładowy numer oferty, w którym występuje taka sytuacja (czy we wszystkich z dostawą DPD tak się dzieje?) 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka dziekuje za zainteresowanie 

Dodam tylko ze po godz. 14:40 widnieje przez jakiś czas dostawa jutro a po jakimś czasie zmienia się na dostawa pojutrze 

 

Paczki dostarczam osobiście do punktu DPD 

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Przekazuję prośbę o przesłanie przykładowych ofert i zrzutów ekranu obrazujących problem (nie możemy zidentyfikować problemu). 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka postaram się dziś zrobić screeny, choć jak patrzę na zakładkę Jakość sprzedaży dziś nagle w rubryce "Późna godzina wysyłki tego samego dnia" godzina zmieniła się z 14:40 na 18:00 tak jak powinno być 

 

Dodatkowo dziś też zaobserwowałem kolejną dziwną sytuację, mianowicie Jakość Sprzedaży rubryka "Procent ofert z Allegro Smart! lub opcją darmowej dostawy > Obrót w Smart" wskaźnik pokazuje 0zł co jest dość dziwne gdyż nie ma dnia żeby coś nie sprzedało z wysyłką Smart 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka problem dalej występuje 

 

Godzina 14:41 patrzę na dostawy DPD i wyswietla się dostawa na poniedziałek, pojechałem zawieść paczki z inpost do punktu, wracam na firmę, znów patrzę jak temat wygląda i już dostawa DPD na wtorek 

Przypomnę że wysyłki DPD mam ustawione max 18:00

 

Przykładowy numer aukcji 12567687911

Screenshot_20220916-153134_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Pięknie dziękuję. Poproszę jeszcze o zrzut ekranu z widocznymi ustawieniami godzin granicznych i Jakości (żebyśmy mogli to wszystko u nas potwierdzić). 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka 

Godziny graniczne - jeszcze jest zaznaczona przesyłka kurierska do godziny 18:00

 

godziny.jpg

 

Jakość sprzedaży - wysyłka w terminie 

Dodam że nie wysyłam w soboty i niedziele - nie mam tego nigdzie zaznaczonego 

Wysyłka zaznaczona od poniedziałku do piątku

jakosc.jpg

 

Do do obrotów SMART już kwota się pojawiła - rano było 0zł, w południe jak sprawdzałem już była normalna kwota  

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Cześć, otrzymałam odpowiedź po weryfikacji. Wszystko na Twoim koncie jest w porządku. Według naszych danych nie spełniasz jednego z wymagań, aby ta godzina graniczna była wyświetlana - Twój procent spełnienia cut offu, czyli wysyłki do godziny granicznej, wynosi mniej niż 95%

 

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka wcześniej miałem ustawione na 17:30 gdzie dostałem informację że jeżeli paczki mam zaetykietowane do tej godziny to jak dostarczę je do punktu o 18:00 i tego samego dnia będą zeskanowane to naliczają się bez problemu w systemie jako wysyłka tego samego dnia.

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Paczki traktowane są jako nadane w momencie, gdy kurier je zeskanuje i otrzymamy o tym informację od przewoźnika.

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ko_alka w ramach wyjaśnienia przykładowo godzina ustawiona do godziny 15:00

Do godziny 15:00 wszystkie złożone zamówienia są zaetykietowane

Godzina 16:00 dostarczam na punkt kurierski gdzie paczki są automatycznie skanowane

 

Rozumiem że wtedy wszystko nalicza się do wysyłki tego samego dnia 

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Żeby cutoff został spełniony, klient musi kupić i opłacić zamówienie do godziny granicznej, a Ty jako sprzedający do końca dnia musisz wysłać przesyłkę. To znaczy, że fizycznie paczka musi ruszyć w drogę. Nie wystarczy przygotowanie etykiety. Przesyłka musi zostać zeskanowana przez kuriera lub odebrana z Paczkomatu.

Dane dotyczące wysyłki tego samego dnia przeliczamy z ostatnich 30 dni. W zakładce Skuteczność wysyłki sprawdzisz swoje statystyki. Bierzemy pod uwagę tylko dane z zakładki Wysyłka tego samego dnia, a nie Wysyłka w terminie (to dwie różne zakładki). 

oznacz moderatorów
ForBajk
#10 Popularyzator#

Skoro InPost masz ustawine do godziny 15, a dpd do 18 to jak obojetnie jaki kupujacy wejdzie na twoją aukcje zobaczy kup do 18 dostawa jutro. Co wtedy jak ktoś kupi  przed 18 inpostem? Wiem, że się nie zaliczy do statystyk ale kupujacy nie zrobi problemów, ze widział kup do 18?

oznacz moderatorów
AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@ForBajk Kupujacy podczas wyboru dostawy widzi godziny graniczne dla każdego Kuriera 

Wiec przykładowo jezeli dokonuje zakup o godzinie 16 widzi że wysyłka dla Inpost kolejnego dnia a dla DPD wysyłka do 18:00

oznacz moderatorów