anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gwarancja a zwrot po kilku miesiącach

Client:49778558
#1 Nowicjusz#

Witam państwa, chciałem się dowiedzieć paru informacji, i poradzić w pewnym temacie zakupu.

W lutym 2024roku zakupiłem drukarkę 3D na Allegro - drukarka Artillery Sidewinder x3 plus. Zapłaciłem około 1500zł; drukarka po zakupie działała prawidłowo, jednakże po miesiącu czy dwóch (nie pamiętam dokładnie dat z głowy ale mogę sprawdzić) drukarka pierwszy raz się zepsuła. Niezwłocznie skontaktowałem się ze sprzedawcą (z Chin) który poprosił mnie o pomoc w diagnostyce, okazało się że płyta główna drukarki się spaliła, dostałem nową po 2-3tygodnkach, diagnoza okazała się trafna i drukarka działała. Po kolejnym okresie około dwóch miesięcy drukarka ponownie się popsuła. Oczywiście ponownie zgłosiłem się do sprzedającego który angażuje mnie w diagnostykę sprzętu lecz okazało się że ten problem jest już na tyle skomplikowany w mojej ocenie że moje kompetencje na pomocy w diagnostyce się wyczerpały. Dodatkowo już nie mam siły psychicznej do tej drukarki, ponieważ owa więcej stoi i się kurzy poprzez usterki niż pracuje w jakikolwiek sposób. Sprzedawca także polecił oddać drukarkę do profesjonalnego serwisu na diagnostykę ale uznałem że nie chce się bawić w transport i płacenie podmiotowi trzeciemu za diagnostykę i ewentualną naprawę jeżeli mam gwarancję na tą drukarkę. Doszedłem do wniosku że najchętniej chciałbym ją odesłać i ubiegać się o zwrot pieniędzy za drukarkę. Czy mam na to jakiekolwiek szanse na mocy jakiegos prawa? Wg. Allegro mam gwarancje do lutego 2025r. Proszę o pomoc… w razie jakichkolwiek nieścisłości informacji służę szybką odpowiedzią

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:49778558  Druga awaria, opisz sprzedającemu problem i poinformuj o tym że składasz reklamację u niego(nie gwarancja) i że wada jest istotna i chcesz rozwiązania umowy zakupu, zgodnie z prawem. Najlepiej poprzez otwarcie dyskusji, masz pomoc Allegro:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Na gwarancji to mogą ci naprawiać aż do końca gwarancji, więc jeśli 2x naprawiałeś na gwarancji to dopiero 1x zlożysz reklamacje za niezgodność towaru z umową i dopiero za 2 razem jak się zepsuje i zlożysz kolejną reklamacje za niezgodność z umową przysluguje ci odstąpienie. Gwarancja nie może być obecnie krótsza niż 2lata więc do lutego 2026 bo tyle samo masz za niezgodność z opisem.

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@Client:49778558 pamiętaj tylko, że drukarkę będziesz musiał odesłać do chin 😉 

oznacz moderatorów