anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

In Post reklamacja - Czyli jak nie odzyskasz pieniędzy za zagubioną przesyłkę.

hurt_sport_PL
#8 Zapaleniec#

Witam

Chciałam przestrzec przestrzec przed praktykami jakie stosuje firma in post. Problem zaczyna się gdy In Post zgubi naszą przesyłkę. Wiadomo trzeba złożyć reklamacje. Po 30 dniach otrzymamy informację aby uzupełnić braki, przepychanki mailowe oraz wymagane pełnomocnictwo i taka spychilogia (może mu się znudzi) jak to wszystko przejdziemy znowu oczekiwanie i w końcu informacja od In Post:

''informujemy, iż reklamacja nie może być rozpoznana z uwagi na brak kompletu informacji niezbędnych do oceny Państwa roszczeń. W związku z powyższym prosimy o przedstawienie następujących dokumentów:

- uzupełnionego Załącznika nr 1 opatrzonego podpisem reklamującego;''

Czyli po około 2 miesiącach musimy do klienta wysłać formularz aby to on go podpisał i nam przekazał. Wiadomo jaka jest reakcja naszego klienta. Wie o tym równiez in post zacierając ręce. Prośba wysłana do Allegro i odpowiedź, z której jasno wynika "mamy cię w du..e, radź sobie sam i płać na czas" 

Jeśli nie zwrócimy klientowi środków w ramach odstąpienia od zakupu, allegro zablokuje nam konto i otrzymamy negatywa.

Jak najlepiej rozwiazać taką sytuacjię?

10 ODPOWIEDZI 10

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@hurt_sport_PL przejrzałam Twoją korespondencję do nas i nie jestem w stanie dotrzeć, o którą konkretnie sprawę chodzi, prześlij mi proszę jej numer.

Klaudia
   Były Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

hurt_sport_PL
#8 Zapaleniec#

Witam,

Dokładnie chodzi o podejście Państwa oraz firmy In Post i o wspólny Państwa produkt jakim jest przesyłka Allegro In Post. Jeśli przesyłka zaginie (In Post potwierdza ten fakt) to uzyskanie zwrot środków za towar graniczy z cudem, a proces ten trwa niestety bardzo długo i jest bezskuteczny.

In Post wymaga mnóstwo załączników tj:

-pełnomocnictwo, oraz

uzupełnionego Załącznika nr 1 opatrzonego podpisem reklamującego;

- oświadczenia o zrzeczeniu się prawa do dochodzenia roszczeń – w przypadku przeniesienia prawa przez Nadawcę na Adresata. Oświadczenie powinno zawierać podpis nadającego i/lub pieczątkę firmową;

- wszelkiej dokumentacji potwierdzającej zawarcie transakcji (potwierdzenie wygrania aukcji allegro);

- potwierdzenie odstąpienia od umowy i chęci zwrotu danego towaru;

mija ponad miesiąc a ja jestem zmuszony do nękania klienta i jesli on nie odeśle podpisanego wniosku to nici z reklamacji. Dodatkowo Allegro nakazuje zwrot środków klientowi,bo przecież on odstapił od zakupu, tak jest zawsze. Tu jest problem i proszę to rozwiązać, a nie szukać korespondencji.

Dziekuje

Odpowiedz
Ładowanie...

cloudcloud
Były Moderator
Były Moderator

@hurt_sport_PL proszę o dokładne wskazanie numeru konwersacji z nami.

Klaudia
   Były Moderator
Odpowiedz
Ładowanie...

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud Chodzi o zdyscyplinowanie Waszego partnera. Proces reklamacji w Inpost to droga przez mękę. Z własnego doświadczenia: przesyłka z 10 czerwca, decyzja Inpost o uznaniu reklamacji (w zaniżonej wysokości) dziś, 13 sierpnia.

Obsługiwało mnie 5 'specjalistów ds reklamacji'. Każdy kolejny zaczynał od początku, więc jak pisze @hurt_sport_PL wygląda to na próbę zniechęcenia "(może mu się znudzi)"

Odpowiedz
Ładowanie...

majster_man
#11 Animator#

Trzeba odpowiadać specjalistom dokładnie i cierpliwie. Widocznie nie są zbyt bystrzy. Ja przerabiam te reklamacje według takiego samego scenariusza. Coraz więcej pracowników tej firmy ma lepkie rączki.

Należy również pilnować terminów bo na uzupełnienie dokumentacji czas tylko 7 dni. Ale za to mozna ze swojej strony zadawać dodatkowe pytania.

Odpowiedz
Ładowanie...

akcesoria-net-pl
#14 Krzewiciel#

@majster_man wszyscy specjaliści działają na zasadzie ctrlCctrlV. Żaden nie zaszczycił mnie odpowiedzią na dodatkowe pytania. Odpowiadałem w 24h. Gdybym to robił w 7 dni, to zamiast 2 miesięcy byłyby 3.

Odpowiedz
Ładowanie...

hurt_sport_PL
#8 Zapaleniec#

Przesyłka allegro in post jak nazwa wskazuje to wspólny produkt tych firm, a przynajmniej jest sygnowany nazwą allegro. Niestety firma in post celowo utrudnia wypłacenie odszkodowania i przedłuża czas reklamacji. Widzę że jest więcej osób z takim problemem. Jeśli zbierze się więcej osób i Allegro nic z tym nie zrobi ,to proponuję złożenie pozwu zbiorowego do UKOIK o stosowanie takich praktyk. W tym wątku proponuję opisywanie każdej sprawy. Pozdrawiam

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: In Post reklamacja - Czyli jak nie odzyskasz pieniędzy za zagubioną przesyłkę.

megii_ss
#10 Popularyzator#

na allegro każdy kto tam pracuje ma przydomek specjalista do spraw siakich i owakich ale żeby z kim kolwiek dojść do ładu trzeba wiadro nerwosolu bo inaczej się tego nie ogarnie 😉

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: In Post reklamacja - Czyli jak nie odzyskasz pieniędzy za zagubioną przesyłkę.

mciej88
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

czy mogę prosić o przesłanie, bądź wskazanie gdzie znajdę:

oświadczenie o zrzeczeniu się prawa do dochodzenia roszczeń przez Nadawcę

Właśnie składam reklamację jako adresat i czeka mnie ta sama droga przez mękę 😞

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam,

Maciej

Odpowiedz
Ładowanie...

mr_oma
Moderator
Moderator

@mciej88, nie ma gotowego do udostępnienia wzoru dedykowanego InPost. Możesz skorzystać z tych ogólnodostępnych lub skontaktować się z osobą rozpatrującą Twoją reklamację - otrzymasz ten dokument od niej. 🙂

Maja
   Moderator

Ładowanie...