anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inpost paczkomat ze smart nalicza opłate

protest321
#9 Pomysłodawca#

Właśnie zauważałem że nalicza się opłata za przesyłkę z allegro smart. Pełna kwota dla inpost paczkomat. Widać do w menadżerze inpostu. Spory problem ma allegro. Ciekawe jak kasę oddadzą. Nie korzystajcie z żadnego narzędzia do nadawania w inpost. 

Sprawdzałem na 4 przesyłka. Jedna bez smarta 3 z. Zapłaciłem 59 zł. 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@protest321 Podaj proszę numery zamówień, których dotyczy ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

protest321
#9 Pomysłodawca#

02f82580-7452-11ec-9586-99f68f6eda91

d4e2fec2-744e-11ec-ae0e-5503aacdf210

8bdc4e53-7441-11ec-8a41-034bbf2c0b0f

c37445a1-73fd-11ec-9a76-51899471de2b

39040220-745c-11ec-8e71-19dcc4be165e

e8fe9203-73e7-11ec-ae0e-5503aacdf210

 

Ciekawe ile wczoraj wysłałem takich paczek

oznacz moderatorów

protest321
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Dodatkowo proszę o zwrot za przesyłki do zamówień z wczoraj

7ff09166-7346-11ec-a3f7-4b21e7842a5d

79b3bb21-732c-11ec-8cd2-2dbd6a7724a0

12,99 PLN sztuka. 

Pozostała na szczęście generowałem ze strony inpostu

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Ja korzystam z narzędzia do nadań w inpost i nalicza normalnie smarty 0zł... dosłownie przed chwilą wydrukowałem kilka nowych, może w Twoim jest jakaś awaria?

oznacz moderatorów

protest321
#9 Pomysłodawca#

W inpost działa normalnie. Lecz wysyłam allegro już nie. Nalicza opłaty. Nie widzi smartów jako darmowych 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Aaa no tak, to "narzędzie" nie działa odkąd allegro wprowadziło ulepszenia 2 dni temu więc to całkiem możliwe. Ciśnij ich mocno.

integracje zewnętrzne działają bez problemów jak by ktoś pytał.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@protest321 Przekazałam  Twoje zgłoszenie do weryfikacji. Kiedy otrzymam odpowiedź w tej sprawie, odezwę się ponownie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@protest321 Twoje zgłoszenie zostało zweryfikowane i otrzymałam informację, z której wynika że w przypadku większości wskazanych transakcji doszło do wygenerowania dwóch etykiet, choć do zamówień przypisana była jedna. Jedną etykietę wygenerowałeś w Wysyłam z Allegro (potem została anulowana), po czym musiałeś wygenerować drugą - tego działania nie jesteśmy w stanie sprawdzić, ale w naszym systemie widać zupełnie nowe listy przewozowe do tych zamówień.

W zamówieniach Smart można wygenerować tyle etykiet, ile przypisuje się do zakupu na podstawie ustawień cenników. Jeśli jest to jedna, wygenerowanie kolejnej jest płatne w cenie 8,99 zł. Koszt 12, 99 zł musisz więc w pierwszej kolejności zweryfikować z InPost. Do rachunku w Allegro nie doliczyliśmy opłat dotyczących tych zamówień. 

Zweryfikuj też czy masz podpiętą umowę własną do Wysyłam z Allegro i zaznaczyłeś pole, aby skorzystać z oferty dla sprzedających Allegro. Jeśli nie, przesyłki rozliczają się po standardowych cenach przewoźnika.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

zagajnik_rosliny
#7 Wielbiciel#

Wielokrotnie to konsultowałem z waszymi pracownikami. Każdy podkreślał OPŁATY SĄ NALICZANE PO ODEBRANIU PACZKI PRZEZ KURIERA, A NIE WYGENEROWANIU Listu. Jest to niezgodne z prawem aby naliczać opłatę za listy, który nie jest wykorzystany. I ten problem jest od dłuższego czasu, a nie kilku miesięcy. Notorycznie muszę sprawdzać każdą fakturę czy z inpostu czy z dpd bo za każdym razem jest źle wszystko naliczane. Średnio wychodzi 10-15% dodatkowych opłat.... na 1000 paczkę ok 100 jest źle liczonych. Najczęściej są źle naliczani kurierzy np allegro inpost kurier kosztuj 15 zł, a inpost fakturuje Ciebie 17,9 .... Oczywiście nie zapominajmy, że jak klient wykorzystuje smarta to jeszcze płacimy do allegro więc nagle paczka, która kosztowała 0 zł finalnie za nią zapłacimy 15 zł. Więc będziemy stratni .

oznacz moderatorów

chrobotekrenif
#1 Nowicjusz#

Mi też nalicza opłaty nie mogę nadać w allegro smart 😞

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

jak zwykle miało być lepiej 😁

oznacz moderatorów

20231
#7 Wielbiciel#

również w tym momencie ten sam problem mam na wszystkich kontach ze SMART po zalogowaniu sie przez manager.paczkomaty.pl inpost nalicza opłaty jakby nie było SMART pilnie rozwiążcie ten problem bo zaraz klienci bedą marudzic że paczki nie nadane

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@20231 jaka kwota zamówienia? I jakie to kwoty doliczają? 

Jak możesz pisz w jednym wątku. Albo tu albo u siebie.

oznacz moderatorów

-VENIRE-
#8 Zapaleniec#

Ten sam problem 8 paczek smart na 47, opłata 9,99

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@-VENIRE- a te 8 zamówień spełniły warunki darmowej wysyłki

oznacz moderatorów

-VENIRE-
#8 Zapaleniec#

Oczywiscie, że tak

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-VENIRE- Podaj numery zamówień, o które chodzi.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

-VENIRE-
#8 Zapaleniec#

Witam
Wpiszę wieczorem.
Pozdrawiam

oznacz moderatorów