anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

InPost - problem z etykietą przy wpłacie na konto

MAMY ROZWIĄZANIE!
antykwariatuno
#8 Zapaleniec#

Klientka zakupiła towar, miała problemy z płatnością online i poprosiła o numer konta.

Nie możemy wygenerować etykiety InPost ani poprzez import przesyłek z Allegro jak również nie da się tego zrobić wpisując ręcznie dane w zakładce Wyślij przesyłki.

W obydwu przypadkach pokazuje się komunikat: Nie znaleziono takiego zamówienia Allegro.

@InPost - co jest grane???

Do tej pory nie było problemu z wygenerowaniem etykiet dla nieopłaconych przez Allegro zamówień.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
kostas11
#21 Demiurg#

@antykwariatuno  a nie był to smark ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
antykwariatuno
#8 Zapaleniec#

Nie 🙂

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Skoro kupujący zapłacił zwykłym przelewem, poproś go o niewielką dopłatę i nadaj paczkę tradycyjnie, poza systemem Allegro.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@antykwariatuno  a spróbuj zmienić na płatność rozpoczęta 🙂

ddd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere  wychodzi na to że nie można brać wpłat na konto 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

typowy numer allegro, które boi się przekrętów na wysyłkach

tylko o tym nie wspomina wyraźnie kupującym jak i sprzedającym

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@RED @kostas11 @Knowhere  Czyli jak wytłumaczyć klientowi że jeśli sprzedający ma Smarka (by Kostas) Kupujący ma Smarka to nie może go użyć gdy chce wpłacić na konto?  Bo fakt w regulaminie to jest... I czy negatyw za to Allegro usunie?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pinsplash Wysłać takiemu linka, którego wkleiłem wcześniej?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@pinsplash to jest debilizm w czystej postaci

mi tak w większości płacą duże firmy i instytucje prowadzące pełną księgowość

płacą metodą podzielonej płatności lub muszą mieć do otrzymanych faktur potwierdzenia przelewu

bardzo trudno wytłumaczyć im że nie kupią towarów ze smartem z darmową wysyłką

 

@msniezek @_HolaOla_ zgadnijcie co odpisuję Kupującym?

że serwis allegro jest Xxx@@#@#$#@$#5 (tu możecie sobie wstawić dowolne bluzgi)

tak ma

i kto na tym traci?

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@RED  Nie tylko podzielona płatność, ale też identyfikacja przelewu.... płatność za XXXX, a nie nic nie mówiace : PayU 13225r22t2

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@RED moim zdaniem najbardziej Ty na tym tracisz, wystawiając sobie świadectwo poprzez przekazywanie swoim klientom takich opinii.

Układ jest czysty i jasny: chcesz korzystać z benefitów usługi Smart! - opłacaj zamówienie przez Allegro Finanse. Ten wymóg znajduje się w regulaminie usługi (punkt III. 1a). Możesz też wysyłać pieniądze nawet gołębiem pocztowym, po prostu wtedy nie skorzystasz z darmowej wysyłki.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@msniezek oczywiście że tracę w takich sytuacjach bo kupujący zawiera umowę na transport smartem i dokonuje płatności poza allegro bo może

i oczekuje wysyłki w tej formie na jaką zawarł umowę i co ma napisane w allegro po zakupie czyli za darmo

tylko

dlaczego ja mam ponosić konsekwencje głupoty allegro, które pozwala na takie sytuacje?

dlaczego ja mam ponosić konsekwencje nieznajomości przez kupującego  regulaminu allegro?

więc będę przerzucał odpowiedzialność za takie sytuacje na wasz serwis

mam obecnie dwie takie sytuacje - wystawiłem proformy i czekam na wpłaty od firm

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

podobnie jest z modyfikacją danych do wysyłek, które wprowadzacie niczym pis prawo o maseczkach na covid

ustawa konsumencka mówi o takiej możliwości już od dawna a uokik nie ukarał allegro za brak takiej możliwości

ale sposób wprowadzenia i informowania o tych możliwościach Kupujących są naganne

oznacz moderatorów
antykwariatuno
#8 Zapaleniec#

Ok, dzięki. Nie sposób już nadążyć za tymi wszystkimi zmianami... W takim razie nie można już udostępniać wpłaty bezpośrednio na konto.

 

oznacz moderatorów