anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czas dostawy - jakieś błędy czy celowe szkodzenie sprzedawcom?

konto zamknięte
Nie dotyczy

Od razu wywołuję @msniezek @cloudcloud @nat_not @_HolaOla_ .

Powiedzcie mi proszę jakim cudem, klientka, który kupiła u mnie towar w niedzielę, 4.10, miała widoczny czas DOSTAWY na 6-7.10, skoro czas WYSYŁKI jaki mam na aukcjach gdzie dokonała zakupu to 3 dni robocze???

Przecież tutaj czas dostawy powinien wypadać na czwartek-piątek, a nie wtorek-środę.

Już 1 negatywa dostałem za Was i nie chcecie go usunąć, właśnie z powodu takiej sytuacji. Teraz zaczynają się kolejne podobne historie.

Dlaczego nie wyświetlicie ponownie czasu wysyłki na aukcjach jak to było kiedyś i jakim cudem tak błędnie jest podawany czas dostawy?????????????

Jako dowód załączam screen o jaki poprosiłem klientkę.

dostawa.jpg

 

Piszę tutaj bo ostatnio pisałem w sprawie tego negatywa, abyście mi przesłali dowody w postaci screenów kiedy był czas dostawy pokazany i do dzisiaj ich nie otrzymałem, a już chyba prawie 2 tygodnie minęły 😕

Jak widać, pomysł/wniosek jaki tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/przywr%C3%B3cenie-informacji... podałem, chyba ma sens w tej sytuacji. Bo to co jest obecnie grozi niezasłużonymi negatywami czy obniżanymi notami sprzedawcom, którzy i tak w terminie wysyłają.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Wysłałam Twoje zgłoszenie do konsultacji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@konto zamknięte Strasznie irytujące jest wpychanie swoich wyliczeń przez Allegro w czyjąś umowę. Były sobie oferty z wysyłką określoną na cztery dni robocze. Ale akurat miałem taką partię, którą sprowadziłem do natychmiastowej wysyłki i po tych paczkach Allegro pokazywało u wyliczony czas 24 godziny. O tyle dobrze, że wyświetla się napis "przewidywana dostawa" albo wysyłka "zwykle do [x]". Szkoda tylko, że nie każdy rozumie co to znaczy.

Dlaczego Allegro nie pokazuje czasu zadeklarowanego przez sprzedającego w tym miejscu co kiedyś? Trzeba kliknąć Dostawa i zjechać na sam dół strony, co na pewno nie każdy robi. Kupującego i tak nie będzie obchodzić to, że określasz czas wysyłki przykładowo na trzy/cztery dni robocze, będzie i tak się sugerował tym, że "PRZECIEŻ ALLEGRO POKAZAŁO MI, DOSTAWA NA JUTRO".

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@DarkStoorM u mnie, przynajmniej na tych aukcjach gdzie ta klientka kupiła, nawet zniknęła informacja, która była wcześniej, a mianowicie o czasie w jakim ja deklaruję wysyłkę 😕 To samo miałem niedawno gdy byłem kupującym. To jest masakra normalnie 😕

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

akcja z przewidywanym czasem dostawy powinna być rozwalona przez uokik jakąś duża karą dla allegro

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/metody-dostawy/przewidywany-czas-dostawy-w-ofertach-z8alPejW...

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

obie powyższe zakładki zawierają różną i sprzeczną treść

jak zamieściłem w regulaminie obie to allegro usuwało mi oferty twierdząc, że wprowadzam kupujących w błąd

pisałem o tym w innych postach

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@RED przecież to oczywiste, że tym się UOKiK zajmie i Allegro tutaj się nie wybroni. Bekną za to na konkretną kasę. Jest to bowiem działanie na szkodę zarówno sprzedawcy, jak i konsumenta, który widzi, że np. dostanie towar szybciej, a w rzeczywistości jest to np. data krótsza niż czas wysyłki jaki sprzedawca deklaruje. Obie strony są więc poszkodowane, a winne jest tutaj tylko i wyłącznie Allegro.

Więc to tylko kolejny kamień u szyi jaki sobie dowiązali.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Mogło być tak, ponieważ Allegro wyliczyło sobie, że średnio wysyłasz w 1 dzień roboczy, czyli że wyślesz w poniedziałek 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  pewnie tak było.... Ale Allegro nie jest strona transakcji i jeżeli Sprzedajacy deklaruje - 2/3/10 dni to ma ku temu jakiś powód. I podawanie krótszego czasu wprowadza w błąd Kupujacych ( za co obrywa Sprzedajacy 🙂  )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 ale jakim prawem podają krótszy czas niż ja podaję? Ostatnio jest znów nawał zamówień (dlatego i na Gadane mnie nie ma) i dlatego, chcąc być uczciwym wobec klientów, powydłużałem już z wyprzedzeniem czas wysyłki. Wiedząc, że nie dam rady wysyłać np. w 24h. Dlaczego więc Allegro ma to co ja robię, chcąc być fair wobec klientów, za nic i podaje swoje informacje, przez które mi się później obrywa 😕

 

Mail od innej klientki, która nie znalazła informacji o czasie wysyłki

"Kiedy moja paczka zostanie wysłana?"

"Aha czyli 3 dni macie na wysyłkę? Ok"

 

No i tak to teraz mniej więcej wygląda 😕

Człowiek chce być fair, jak najbardziej profesjonalnie i uczciwie podchodzić do tego co robi, no to znów będzie trzeba zbierać za kogoś 😕

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem dopisywanie przez Allegro do umowy pomiędzy kupującym a sprzedającym czegokolwiek jest niezgodne z prawem. Ponadto dwie, często różne informacje o czasie wysyłki, jedna od sprzedającego, druga od Allegro są niezgodne z regulaminem, ponieważ tym sposobem opis jest niejednoznaczny i wprowadza w błąd.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96  czas wysyłki to czas wysyłki ale allegro wyświetla że dostawa będzie na drugi dzień w punkcie mimo że jak @konto zamknięte mam ustawione wysyłki na 3 dni 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A jaki masz średni czas wysyłki dopisany przez Allegro?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 otóż to.

To co teraz jest w ofertach, jest nawet sprzeczne z tym co podaje Allegro:

czas dostawy.jpg

 

Jest to logiczne, jak 3+2=5

 

Natomiast obecnie jest coś w stylu:

3+2=2 🤣

oznacz moderatorów

wypad_com_pl
#11 Animator#

Niestety u nas jest dokładnie to samo. Pomimo że deklarujemy wysyłkę w 24h (tak też zawsze się wyrabiamy) i zaznaczone w opcjach dostawy mamy że wysyłka tego samego dnia będzie dla zamówień złożonych do 9 rano to na głównych listach wyszukiwania nasze oferty mają informacje do ok. 17 że dostawa "jutro". Sprawa zgłaszana już prawie 3 miesiące temu ale dalej bez zmian.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Ta informacja o tym, co zadeklarował sprzedający podczas tworzenia oferty, powinna być przeniesiona nad tabelkę z formami dostawy, a nie wisieć gdzieś na dole.

W tej chwili, w Twojej jedynej promowanej ofercie, widzę dostawę na "pon. 12 paź. - wt. 13 paź." (natomiast ikonki z hintboxami - informujące o przewidywanym czasie dostawy wyliczanym na podstawie wcześniejszych dostaw tego sprzedającego - widoczne na stronie oferty przy dostawie zniknęły i są widoczne tylko w zakładce "dostawa").

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere ja u siebie na tych aukcjach już nigdzie jej nie widzę. Wcześniej była na głównej, później w szczegółach dostawy. Teraz nie ma tego nigdzie, albo tak wcisnęli, że sam nie wiem gdzie. Więc skąd dopiero kupujący ma to wiedzieć? Szlag już mnie z tym trafia normalnie. Dzisiaj chyba już 5 osób mnie pytało kiedy wysyłka....

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte No toć jest.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

fhubax
#9 Pomysłodawca#

Klasyk. Towar wysyłamy zazwyczaj w 24h. Opóźnienie od dystrybutora, zmieniam np. na 3 lub 7 dni, a tam dalej dostawa "na jutro".  Najgorzej, że Allegro pisze klientowi np. : "Przewidywaliśmy dostawę na xxx., ale widzimy że jest opóźnienie" i awantura gotowa. Nadrzędne info o dostawie, zawsze powinno być od sprzedawcy, w końcu to on zarządza swoim magazynem. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@fhubax ten mail od allegro to skandal cyt: "Przewidywaliśmy dostawę na xxx., ale widzimy że jest opóźnienie"

ja już miałem awantury z tego powodu

allegro się wpiernicza w przebieg transakcji

oznacz moderatorów