anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak allegro liczy czas wysylki

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Dzień dobry jak allegro liczy czas wysyłki.Mam ustawione wysyłka w 2 dni.W rzeczywistości wygląda to inaczej np.ktos kupuje wtorek 23.55  a czas wysyłki mam do środa 23.59 dla mnie to jest 1 dzień a dla jasności 1 dzień i 4 minuty.Niestety allegro liczy te 4 min jak dobę.Z ciekawości zapytam wszystkim jest tak naliczony czas czy u mnie jest jakiś błąd.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mdrogeria
#21 Demiurg#

@artur8225-a1 nie masz błędu , jak się nie wyrabiasz ustaw 3 dni .

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Wyrabiam, ale kto normalny liczy 4 min jako dobę kiedy o 23 nie ma możliwości wysłania.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@artur8225-a1 allegro nie jest normalne 😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Allegro liczy czas wysyłki po swojemu ,bez logiki ale zgodnie ze swoim regulaminem i ciesz się że nie masz ustawiony jeden dzień bo na wysyłkę miałbyś te słynne 4 minuty ,tyle że w godzinach nocnych nawet gołąb pocztowy ci z paczką nie poleci .

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@artur8225-a1 Proszę, wskaż numer zamówienia, dla którego pokazaliśmy Ci krótszy czas na wysyłkę. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

@w_kiwi  Proszę pierwsze z brzegu🙂 b581c5c0-3981-11ef-ba87-0172d75c0cd3 , kupione środa  23.18 czas wysyłki czwartek 23.59 czyli 1 dzień i 40 min . 40 potraktowane jako cala doba doba. O 23 niek nie ma możliwości wysylki

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@artur8225-a1 Zamówienie zostało złożone 3.07.24 o godzinie 23:12 i masz czas na jego wysyłkę do końca dnia 5.07.24 roku. Wyświetlany czas, o którym piszesz, to sugerowany czas wysyłki, dzięki któremu uda Ci się spełnić przewidywany czas dostawy, jaki widział kupujący w momencie składania zamówienia. Jeśli nie chcesz, aby przewidywany czas dostawy był krótszy, to sugeruję, abyś nie wysyłał zamówień wcześniej, nawet jeśli masz taką możliwość. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

@w_kiwi  Tylko ze tam nie ma żadnej informacji że to jest sugerowany czas wysyłki .Tak samo nie widzę żadnej informacji że mam czas na wysyłkę do 5.Przesylam scrin gdzie widać że na wysyłkę jest czas do 4. Skąd klient ma wiedzieć że oaczka będzie wysłana 5 jak nie ma na ten temat nigdzie informacji.Wysyłam prawie zawsze na 2 dzień paczki nadaje w paczkomacie a czas wysyłki liczy się jak odbierze kurier.

Screenshot_20240704_133919_Samsung Internet.jpg

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@artur8225-a1 Klient widzi w cenniku dostaw deklarowany czas wysyłki przez sprzedającego, a jak już wspomniałam, czas dostawy jaki widzi jest przewidywany, a nie gwarantowany. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

maxzuczek
#10 Popularyzator#

Dzień Dobry, i to jest włąśnie mega patologia Allegro, możesz wysłać wcześniej ale nie bo algorytm Cię ''ukarze'', na innych portalach czas wysyłki 1 dzień roboczy i nikt nie tworzy takich mega bzdur jak godziny, minuty czy sekundy kiedy musisz wysłać bo za chwilę statystki Ci polecą. Robicie wszystko żeby sprzedających zniechęcić do Allegro wymyślając kolejne bzdury i utrudnianie nam normalnego funkcjonowania. Osoby które to wymyślają zajmowały się kiedyś sprzedażą internetową ????

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Proszę pierwsze z brzegu 🙂 b581c5c0-3981-11ef-ba87-0172d75c0cd3 , kupione środa  23.18 czas wysyłki czwartek 23.59 czyli 1 dzień i 40 min . 40 potraktowane jako cala doba doba. O 23 niek nie ma możliwości wysylki

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@w_kiwi powinna być granica możliwości skutecznego nadania , po której algorytm zmienia datę na dzień następny 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@artur8225-a1 dzieje się tak bo paczki nadajesz zamiast drugiego dnia to następnego dnia więc allegro skróciło Ci czas na podstawie algorytmy #nadajemwcześniej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@artur8225-a1  a możesz sprawdzić jaki procent przesyłek masz w jakości sprzedaży -> skuteczność wysyłki -> czas dostawy  -  2dni.

przykładowy screen:

Zrzut ekranu 2024-07-04 144334.png

Być może faktycznie dużo przesyłek wysyłasz wcześniej - wcześniej docierają do Kupujących i stąd przyspieszenie w przewidywanym czasie dostawy.

---

Kinga

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Screenshot_20240704_145710_Samsung Internet.jpg

Nie wysyłam za wcześnie 🙂

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@artur8225-a1 wysyłasz prawie połowę przesyłek wcześniej, więc nie ma się co dziwić, że masz przyspieszony przewidywany czas dostawy.

44%---> 1 dzień twój (przygotowanie i nadanie przesyłki) + 1 dzień kuriera = 2 dni

56%---> 2 dni twoje zgodnie z deklaracją w ofercie (przygotowanie i nadanie przesyłki) + 1 dzień = 3 dni 

Tak jak @w_kiwi  napisała nie wysyłaj szybciej.

A może u Ciebie @artur8225-a1 sprawdzi się opcja:

Zrzut ekranu 2024-07-04 172131.png

----

Kinga

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

2 dzień kurier bo zadeklarowałem ze wyślę w 2 dni, nie 3. Czyli 44% jest wysłane zgodnie z zadeklarowanym czasem a 56% jest opóźniona.

oznacz moderatorów

diegoaragon
#10 Popularyzator#

@artur8225-a1 

przy deklaracji 2 dni, to zakup opłacony np.:

poniedziałek powinien wyruszyć w drogę w środę (wtorek pierwszy dzień po zakupie, środa drugi dzień po zakupie) i we czwartek u klienta;

wtorek powinien wyruszyć w drogę we czwartek (środa pierwszy dzień po zakupie, czwartek drugi dzień po zakupie) i w piątek u klienta 

itd..

--

przy deklaracji 1 dzień, to zakup opłacony np.:

poniedziałek powinien wyruszyć w drogę we wtorek i w środę u klienta;

wtorek powinien wyruszyć w drogę w środę i we czwartek u klienta 

itd..

---

Kinga

ps. pobierz sobie raport skuteczności wysyłki i porównaj datę deklaracji kolumna "F" z datą wysyłki "L".

oznacz moderatorów

SeasonaSales
#9 Pomysłodawca#

Możesz też sobie skorzystać z tej opcji dla przesyłek z czasem dostawy 2-3 dni. Wtedy będzie Ci naliczać czas tak jak chcesz. Przy ustawionej tej opcji i wysyłce 2 dni, przy zamówieniu złożonym w poniedziałek nawet o 1:00 w nocy, będziesz miał czas na wysyłkę do środy do 23:59.

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-dzis-mozesz-skorzystac-z-opcji-wylacz-dostawy-szybsze-niz-mo...

 

Jedyny problem, że ta opcja działa tylko 10 dni, ale możesz sobie co 10 dni ją odnawiać, tylko musisz o tym nie zapominać. 😉 

oznacz moderatorów