anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak będzie obliczana prowizja?

dawal50
#14 Krzewiciel#

Zaznaczam że temat nie dotyczy prowizji od wysyłki. Aktualnie jest tak, że jeśli klient w jednym zamówieniu kupi kilka produktów to dla każdego produktu z osobna naliczana jest prowizja. @Klocko-m-ania napisał tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/prowizja-od-koszt%C3%B3w-wysy%C5%82ki/td-p... , że jak dojdzie prowizja od wysyłki to prowizja naliczana będzie od pełnej kwoty wpłaty, a nie tak jak teraz od każdego produktu z osobna. Można prosić o źródło w którym miejscu jest napisane że tak będzie? Bo może minimalna dla każdego produktu z zamówienia z osobna + prowizja od wysyłki?

Pytam, bo w mojej kategorii jest prowizja 8% z czego minimalna prowizja 1,5, a będzie 2zł. Czyli aktualnie żeby prowizja wyniosła 8% a nie więcej klient musi kupić produkt za minimum 18,75zł. Jak będzie minimalna prowizja 2zł to żeby było 8% klient musi kupić produkt za minimum 25zł.

Aktualnie jeśli klient kupuje w jednym zamówieniu np 5 produktów po 4zł (wysyłkę mam elektroniczną za 0zł) to zapłaci 20zł, a ja płacę prowizję w wysokości minimalnej prowizji od każdego produktu czyli 5 x 1,5 = 7,5zł a po wzroście minimalnej prowizji do 2zł będzie 5 x 2 = 10zł

To bardzo wiele zmienia gdyby miało być tak jak pisze @Klocko-m-ania bo klient kupując 5 produktów po 4zł zapłaciłby 20zł a ja bym zapłacił łącznie 2zł prowizji zamiast 10zł (5 x 2zł). Łączna kwota 20zł x 8% = 1,6zł czyli minimalna prowizja wyniosłaby 2zł zamiast 10zł.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dawal50 W przypadku zakupu kilku sztuk w ofercie z jedną wysyłką koszt dostawy dzielimy na ilość sztuk i dodajemy do każdej sztuki w celu obliczenia prowizji. Gdy klient kupuje 10 sztuk przedmiotu po 2 zł i wybiera dostawę za 8,99 zł. Koszt dostawy dzielimy przez 10 i kwotę 0,89 zł dodadajemy do każdej sztuki.  Wysokość prowizji dla jednej sztuki będzie liczona od kwoty 2 + (8,99/10).

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@nat_not nie pytam o prowizję od wysyłki, wysyłka u mnie wynosi 0zł

Przyszły cennik mojej kategorii: 8% prowizji, minimalna prowizja 2zł

5 produktów po 4zł = 20zł Prowizja wyniesie:

1. 20 x 8% = 1,6 = 2zł + 0zł wysyłka = 2zł

czy

2. 4 x 8% = 0,32zł = 2zł * 5 produktów = 10zł + 0 wysyłka = 10zł prowizji?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Prowizja będzie naliczana od każdej sztuki osobno. "Pełna kwota wpłaty" oznacza prowizję od zakupu i kosztów przesyłki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów