anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dać sobie na wstrzymanie? ;)

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Zaplątał się gdzieś przy produkcie termin realizacji jakiś dłuższy - 10 dni. Klient kupił produkt, zapłacił 27 stycznia a Allegro zablokowało do 7 lutego środki. Kwota mała (ledwie powyżej 200 zł) ale nie w tym rzecz.
Dzisiaj nastąpiła wysyłka, pewnie jutro sobie odbierze zamówienie. Całą ta sytuacja dała mi do myślenia.

Zastanawiam się jak przy nadchodzącym automatycznym rozliczaniu należności traktowane będą tego typu przypadki. Umowa zrealizowana, klient otrzymał zamówienie, Allegro pobrało sobie odpowiednią kwotę z salda a co z zablokowanymi środkami? Dalej będą blokowane a jeśli tak to dlaczego? Allegro chce należną mu kasę to i sprzedawca jako strona transakcji także chce to co mu się należy.

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  
Możecie mi wyjaśnić co z tym będzie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@atechnik_sklep 

Sprzedający, którzy w danej transakcji mają prognozowany czas dostawy dłuższy niż 10 dni kalendarzowych

Pieniądze możemy wstrzymać na okres stanowiący sumę deklarowanego w ofercie czasu dostawy oraz dodatkowych 7 dni kalendarzowych, ale maksymalnie 45 dni. Na przykład: deklarowany czas dostawy w ofercie wynosi 11 dni. Wstrzymanie wypłaty pieniędzy trwa 11 dni + 7 dni kalendarzowych.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

To wiem, potrafię przeczytać kilka zdań ;). Jednak nie stanowią one odpowiedzi na pytanie.

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Miałem podobną sytuację niedawno. Klient kupił przedmiot , Allegro kasę zablokowało.Klient zakup po godzinie anulował i nie mogłem zwrócić mu środków z tych zablokowanych przez Allegro. Allegro stwierdziło że mam czekać 2 tygodnie aż mi je wypłacą a klientowi  natychmiast zwrócić z własnych. Ot, w lutym podejrzewam że będzie zabawnie. Nie rozumiem czemu też ta blokada nie jest powiązana z sledzeniem wysyłki ? Przecież mają to , paczka dostarczona, blokada zdjęta ? No ale to by trzeba myśleć.A jak ktoś mysli to w Allegro nie pracuje.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep Takie środki są oczekujące i będziesz je mógł wypłacić dopiero w określonym terminie. Te środki nie będą też pobierane automatycznie z salda na poczet uregulowania zaległości, dopóki mają status oczekujące. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów