anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak nadajecie paczki InPost by dotarły na następny dzień?

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Przystąpiłem do programu szybkich dostaw i już na samym starcie napotkałem na ścianę.
Otóż zamówień, póki co mam na tyle mało, że nie łapię się na darmowy odbiór przez kuriera InPost.  
Myślałem, że to nie problem, bo działam w końcu w centrum dość dużego miasta. W promieniu 1000 m mam 5 paczkomatów, z czego jeden od razu naprzeciw biura. Przetestowałem wszystkie. W każdym kurier wyjmuje paczki wcześnie rano (max. do godziny 9:00) i później już do niego nie wraca.

To też choćbym stawał na rzęsach, nie jestem w stanie nadać paczki w paczkomacie tak, by spełnić warunki programu szybkich dostaw. 

Ktoś z Was miał podobny problem i go rozwiązał?

Zastanawiałem się nad nadawaniem w POP lub jakimś sposobem na to, by wyciągnąć z inpostu info, które paczkomaty opróżniane są również po południu.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

GREGOGK
#10 Popularyzator#

Na razie wrzucaj do paczkomatów, a jak będziesz miał już więcej zamówień, to przez kuriera. Z tego co pamiętam, to chyba wystarczy tylko 4 paczki mieć, żeby kurier podjechał za darmo. A co do samego programu szybkich dostaw to na niego nie licz, tylko wlicz tą opłatę w cenę produktu. I tak jak ktoś nie zamawia smartem to płacisz prowizję od wysyłki, więc i tak i tak musisz do tej przesyłki dopłacić.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@GREGOGK "tylko wlicz tą opłatę w cenę produktu" Ciekawe jak się to sprawdza w rzeczywistości. Gdyż ja jako kupujący także zwracam uwagę na cenę i jeśli 2 sprzedawców oferuje ten sam czas dostawy (zakładam, ze ma podobne opinie oraz oceny) to oczywiście wybiorę ofertę tańszą, czyli tą z niedoliczoną wysyłką. Co się przekłada na większość sprzedaży tego tańszego, co za tym idzie, zapewne on ma też w rezultacie darmowy dobór i większe zyski.


Nie sądzę aby sprzedawca ze słabą sprzedażą mógł ją podwyższyć zwiększając ceny towarów 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@GREGOGK  Pieniądze to sprawa drugorzędna. Wiadomo, przy tanich produktach to około 2% ceny więc do końca tego lekceważyć nie można, ale bardziej mi zależy na tym by paczka, którą mam gotową o 10:00 dotarła do klienta następnego dnia roboczego, a nie za dwa dni.

Bo na tym tracę podwójnie, raz wypadając z tego śmiesznego programu, a dwa mam przez to niżej pozycjonowane oferty i realnie mniejszą sprzedaż.

Sprawdzę ten POP i samą centralę InPostu, jak się czegoś ciekawego dowiem to wrzucę tu na forum "dla potomnych".

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30  Tak, tam mam najbliżej i w poniedziałek do nich uderzam. Zastanawia mnie jedynie to, że nie widnieją na liście POP w managerze przesyłek, ale tam się czasem cuda dzieją, więc najlepiej będzie podejść i zapytać.

@annas14-firma Jak jest kilka paczek, to się zmieści, ale dalej to nie daje żadnej gwarancji, że kurier podjedzie po południu, a nie o 9:00. Zwłaszcza że paczkomat, na który patrzę z okna, opróżnia zazwyczaj o 8:30.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@parte_pl Jeżeli masz umowę z InPost to masz gwarancje odbioru tego samego dnia po zgłoszeniu do godziny 13:00 lub 15:00 w zależności od wielkości miasta w jakim masz punkt odbioru. Masz też możliwość kontaktu telefonicznego z kurierem i jego opiekunem. U mnie to działa.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@parte_pl  Może oplata dla kuriera zmieści ci się w marży.

Dopłata za odbiór przez kuriera

4,31 zł

Opłata naliczana przy nadaniu do 4 paczek.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@parte_pl  Kurier powinien dwa razy dziennie odbierać z paczkomatu- tak jest u mnie, raz do 9,30 potem między 13-do 14godź

Mogę też osobiście zawieźć do POP do 17,00 i wyjeżdża jeszcze tego samego dnia.

Zadzwoń do siebie na POP i się dowiedz jak jest z odbiorami.

A ten cały program szybkich dostaw to o kant bruzdy rozbić.

@GREGOGK  nie cztery, a pięć paczek

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@pulkownik66  No właśnie powinien. Od niektórych znajomych mam info, że nawet 3 razy podjeżdża, a u mnie z kilkudziesięciu  trackingów wynika, że jest rano i potem chłop znika.

Ten POP będę musiał wypróbować, bo mam do niego z 400 metrów i opcja nadania wszystkiego hurtem przed  16:00 czy 17:00 byłaby idealna.

oznacz moderatorów

GREGOGK
#10 Popularyzator#

@ZibiK30  w końcu ten z tańszą ceną też musi podwyższyć, bo prowizję i opłaty są na tyle wysokie, że będzie dopłacał do interesu. Uwierz mi, że często cena nie jest najważniejsza. Ludzie wolą dopłacić parę złotych , ale za to mają szybciej towar. Ja mam wysyłkę do 13:30 tego samego dnia i ceny w dużej ilości przypadków  nie mam najniższe, a puki co nie narzekam zbytnio, bo ludzie wiedzą, że dostaną towar na drugi dzień. Lepiej czasem sprzedać mniej za wyższą cenę niż więcej za niższą, bo więcej na tym zarobisz a mniej się narobisz. Ale to dyskusja na inny temat.

@parte_pl 

Podejdź do tego POP i spytaj kiedy kurier tam odbiera, bo może też o 9 rano bo ma taki rejon

 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Szkoda zdrowia na ten stworzony przez allegro wyścig szczurów byle tylko mieć sztandar SS i inne mało znaczące przywileje .Wystarczy samemu sobie wypracować stosowną markę na rynku a klienci sami znajdą takiego sprzedawcę i go zapamiętają by w przyszłości u niego robić zakupy mając pewność że będą to zakupy satysfakcjonujące .

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

parte_pl program szybkich dostaw włacza sie automatycznie przy spełnionych warunkach. Lecz nie rób sobie nadziei wszystko zalezy wyłącznie od przewożnika który ma inny regulamin niż allegro wiec szkoda nerwów. Po prostu rób swoje. Paczka która spełni warunki i dotrze na drugi dzień bedzie miała rabat a w przypadku pozostałych niestety dołozysz do smarta

oznacz moderatorów

parte_pl
#9 Pomysłodawca#

@_Likos_  Ja mogę dołożyć. Żaden problem. Szukam tylko rozwiązania na okres przejściowy pomiędzy niskim wolumenem zamówień a ilością, która dziennie będzie gwarantowała darmowy przyjazd kuriera.

Szukam opcji na to, by pakując paczkę o 11, czy 12:00 ona była następnego dnia u klienta, bo to da mi korzyść większą niż te 99 groszy z programu. 

Po prostu myślałem, że ktoś ma jakieś pewne info z InPostu, gdzie najlepiej podrzucić im paczki, by to miało ręce i nogi.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

parte_pl nie da sie niestety. Sam nadaje sporo inpostem. Tak naprawde nie ma znaczenia gdzie podrzucisz. Frachty na oddziałach i tak ruszaja wieczorami (godz 20-22) Wiec to czy kurier wyjmie z paczkomatu o 9 rano czy o 17 nie ma znaczenia. Nie wiem tylko jak to jest jełsi odbiorca z tego samego miasta ale to i tak musi być przesortowane. Częśc jest na drugi dzień a część nie. Za dużo czynników- różne sortownie / przepełnione paczkomaty/ różni kurierzy. Zwłaszcze że Inpost w regulaminie ma zdaje sie 3 dni na doręczenie. Po prostu trzeba robic swoje.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@parte_pl  zastanawiam się nad jaką korzyścią myślisz. Realnie to jest tak, że jak obiecasz klientowi dostawę na drugi dzień, a tej paczki nie będzie, bo kurier zawali to i tak dostaniesz Ty kiepską ocenę, bo zawsze to jest wina sprzedawcy, zdaniem kupującego. Z dwojga złego wolę mieć ustawiony termin nadania 24-48h, niż mieć telefony przez cały dzień, w stylu, czy jak zaraz kupię to będzie u mnie jutro ? Tak to działa w praktyce i uwierz mi, może jak nadajesz kilka przesyłek to jesteś w stanie to ogarnąć, ale jak masz 100-200 paczek dziennie, to takich roszczeniowych klientów jest już sporo. I więcej potem z tego problemów niż pożytku niestety 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów