anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak rozwiązać problem zwrotu zamówienia przez kupującego, kiedy sprzedawca jest na urlopie?

Jagoda375
#7 Wielbiciel#

Jestem sprzedawcą. Jak wygląda sprawa zwrotu pieniędzy za zwrot towaru jeśli jestem na urlopie? Rzecz zwracana nie dotarła do mnie, a kupujący domaga się zwrotu.Kupujący wysłał zakupiony towar, ale ten do mnie nie dotarł.Proszę o wiadomość co się dzieje z wysłanym zwrotem kiedy jestem na urlopie? Jagoda375

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@Jagoda375 Wg. przepisów powinnaś oddać bezzwłocznie, max do 14 dni, możesz wstrzymać się do czasu zwrotu towaru. Urlop masz ty a nie firma ani kupujący.😁

oznacz moderatorów

Jagoda375
#7 Wielbiciel#

Nieprawda!Otrzymałam wyjaśnienie od Allegro, że wszystko mogę załatwić po urlopie.Dziwie się tylko , że odpowiedzi Wasze nie są wiarygodne!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jagoda375 Twój urlop nie wpływa na obowiązujące przepisy i nie zmienia ich. Kupującemu należy się zwrot wpłaty w czasie do 14 dni od wysłania formularza zwrotu. Możesz się wstrzymać ze zwrotem środków jedynie do czasu otrzymania zwracanego towaru lub do czasu otrzymania potwierdzenia jego nadania, w zależności od tego, co nastąpi szybciej - art. 32 Ustawy konsumenckiej.

oznacz moderatorów

sonius221
#8 Zapaleniec#

Przecież muszę zobaczyć czy zwracany towar jest w porządku. Sprzedaję biżuterie z sutaszu i zwracana biżuteria, nie może nosić śladów użytkowania. W czasie urlopu jestem poza miejscem zamieszkania i jak miałabym odebrać zwrot.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Twój urlop nie zmienia przepisów. Towar zwracany może nosić ślady używania. Nie oddasz pieniędzy, kupujący otworzy Dyskusję i skorzysta z Programu Ochrony Kupujących, wtedy zaczną się kłopoty.

Art. 32

3.
Jeżeli przedsiębiorca nie zaproponował, że sam odbierze rzecz od konsumenta, może wstrzymać się ze zwrotem płatności otrzymanych od konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 zamiast straszyć autora wątku mogłeś napisać, że dla Kupującego jego własny urlop też nie ma znaczenia w liczeniu czasu zwrotu i na odstąpienie od umowy

@Jagoda375 kiedyś w trakcie urlopu sprzedawca był bezpieczny bo towar mógł leżeć na poczcie 14dni

 

oznacz moderatorów

Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

@RED  Bardzo miło poczytać kogoś kto normalnie odpisuje a nie nastawia negatywnie kupujących przeciwko sprzedającym tak jak to robił/a @xyz96  tutaj i widzę, że te posty zostały już usunięte i bardzo dobrze.

 

@Jagoda375 W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zawsze najpierw warto spróbować się skontaktować ze sprzedawcą i jakoś dogadać( z tego co mi wiadomo to takie podejście promuje allegro polubowne z korzyściami i spokojem dla obu stron transakcji) a jakby dalej był jakieś niepewności Allegro wtedy zawsze chętnie pomoże 😄

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Jagoda375 Niestety urlop nie jest na Allegro dostatecznym powodem nie zwrócenia kupującemu należnego zwrotu środków. musisz wypełnić warunki umowy i w czasie 1 dni oddać środki, możesz wstrzymać się do czasu otrzymania zwrotu.

oznacz moderatorów

Mahika74
#10 Popularyzator#

Skontaktowałabym się z Kupującym i uprzejmie wyjaśniła jaka jest sytuacja, może zrozumie i poczeka aż wrócisz, no chyba, że urlop będzie trwał w nieskończoność 🙂 

oznacz moderatorów

gorunia
#8 Zapaleniec#

Z tego co czytam to funkcja urlopu na Allegro jest totalnie bez sensu. Bo nie mogę jechać odpocząć, tylko mam siedzieć i czekać na zwroty, albo nie sprzedawać nic na allegro 2 tygodnie przed urlopem. 

Oczywiście na urlop i tak pojadę, bo allegro i widzimisię kupującego nie jest ważniejsze od mojego zdrowia psychicznego i mojej rodziny - dbając jednak o kupującego, czy gdy kurier nie znajdzie firmy, to po 2 tygodniach kupujący będzie mógł nadal zwrócić towar za darmo?

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Kupujący ma 14dni na odstąpienie od zakupu i 14 dni na odesłanie, oczywiście że ma takie prawo.

oznacz moderatorów