anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak skorzystać z darmowej wysyłki allegro smart

emilka3477
#9 Pomysłodawca#

witam.zawsze wysyłałam przesyłki przez poczte polska(rownież z opcją odbior w żabce lub orlenie).teraz trafiła mi sie klientka ktora mimo cennika jaki udostepnilam chce żeby wyslac jej towar za darmo bo przez miesiac jest opcja darmowej wysylki.jak to zrobic? nie mam pojecia, nigdy z tego nie korzystałam.czy potrzebne jest podpisanie jakiejs umowy?dodam że nie moge osobiscie wysylac przesylek ponieważ wysyla mi to 80 letnia osoba w Pl, ktora nie posiada ani tel komorkowego ani karty do bankomatu.Zawsze przygotowywala paczke i placila gotowka za wysylke na poczcie.Teraz trafila sie uparta klientka a ja nie wiem jak to rozegrac, czy oddac jej pieniadze za towar i dac sobie z nia spokoj?pomożcie

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

Aby wysyłać przedmioty w ramach Smart, musisz spełnić warunki podane tu; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

Kupująca nie może wymagać od Ciebie wysyłki za darmo jeśli Twoje oferty nie są oznaczone ikoną Smart.

oznacz moderatorów

skarbyogrodu
#7 Wielbiciel#

A  w jaki sposób sprawdzić, czy i które warunki spełniam?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wszystko jest opisane w Pomocy Allegro, trzeba korzystać z tych informacji. Własne wyniki widzisz w odpowiednich zakładkach konta.

https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=smart&typ=dla-sprzedajacych

 

 

oznacz moderatorów

emilka3477
#9 Pomysłodawca#

czy muszę mieć mieć firmę czy mogę sprzedawać prywatnie?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Ale jeśli klientka już kupiła to nie wyślesz tego jako smart 😞  Jeśli chcesz udostępnić smarta trzeba spełnić kilka warunków oraz dać odbiór w punkcie poczty w cenie 8 zł, i nadajesz to tak jak dotychczas na poczcie podając punkt który klient wybrał w ramach smarta oczywiście na poczcie będziesz musiał zapłacić ciut więcej taki minus smarta, klient płaci za towar, wysyłkę opłaca za klienta allegro.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

emilka3477
#9 Pomysłodawca#

czyli jak dotychczas np przesyłka odbior w punkcie  kosztowała u mnie 10,6 zł do 0,5 kg a wartość jej to 30 zł.klientka wysyłała 40,60 zł.teraz ma wysłać 30 zł , ja mam na poczcie zapłacić 8 zł kosztów a poźniej pisać do allegro o zwrot tych 8 zł?czy jak?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@emilka3477   Ale Smart jest przy zakupach od 40 zł , zakupy za 30 zł nie uaktywnią tej opcji .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@emilka3477  Żeby korzystać ze Smarta i przesyłek paczkomatowych nie trzeba mieć żadnej umowy. Udostępniasz tę opcję, podpinasz się do managera Inpostu i już . Żeby nadawać na poczcie ( Allegro polecony, odbiory w punkcie ) trzeba być przedsiębiorcą i mieć umowę z PP.

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-punkty-poczta-zabka-orlen-ruch-sprawdz-najwieksza-siec-...

Zakupy muszą być jak napisałam wcześniej co najmniej za 40 zł .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@kostas11  A to nie jest już tak, żeby udostępnić odbiór w punkcie za 8 zł to trzeba mieć umowę z PP ? 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@emilka3477 Jeżeli klientka już kupiła na aukcji w której nie było smarta - to powinna dostosować się do tego co tam było.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

emilka3477
#9 Pomysłodawca#

no właśnie nie było.miałam ustawioną możliwość odbioru w punktach Orlen, Żabka itp.Zapłaciła za towar a za przesyłkę nie.Teraz domaga się darmowej wysyłki do punktu i ciągle wysyła reklamy z allegro -przez miesiac darmowa wysylka.Czyli co zrobić?bo pierwszy raz mam taką sytuację.Mogę anulowac w jakiś sposób zamowienie czy jak? bo nie chce ponieść kosztów wysyłki

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@emilka3477 Poproś kupującą o dopłatę do wysyłki podanej w ofercie, jeśli odmówi, zwróć wpłatę z powodu zbyt niskiej wpłaty. Następnie wystąp o zwrot prowizji od sprzedaży z powodu "kupujący nie zapłacił". Zachowaj korespondencję do celów dowodowych, gdyby Allegro odmówiło zwrotu prowizji. W takiej sytuacji istnieje możliwość odwołania się i zamieszczenia dowodów. Wytłumacz kupującej, że wysyłka Smart nie dotyczy wszystkich ofert na Allegro.

oznacz moderatorów

emilka3477
#9 Pomysłodawca#

dokładnie-ale jakiś cieżki przypadek mi się trafił

oznacz moderatorów