anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak sobie radzicie z nieodebranymi paczkami za pobraniem?

Bakalu_pl
#8 Zapaleniec#

Cześć,

jak sobie radzicie z nieodebranymi przesyłkami pobraniowymi? 

Czasem zdarza się delikwent, który nie odbierze paczki, dzwonimy (jeśli odbierze) dowiadujemy się, że się rozmyślił i już nie chce. Tłumaczymy, że płacimy za wysyłkę i zwrot, nic to nie daje. Tylko raz w historii trafił się klient, który zapłacił za to, inni mają to totalnie w d..

Potem oczywiście zwrot prowizji, nie zawsze potwierdzony oczywiście i trzeba potem pisać do allegro itp.

Uważam, że powinna być jakaś czarna lista osób, które nie odbierają paczek za pobraniem. Po trafieniu na nią, klient ma blokadę na takie przesyłki. Albo allegro powinno to bardziej pilnować, bo oczywiście koszty ponosi sprzedawca.

oznacz moderatorów
73 ODPOWIEDZI 73

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

A co ma do tego chęć odebrania listu? Nie odbierze listu w 14 dni to ten uznany jest za doręczony. Dostajesz klauzulę wykonalności, składasz papiery do komornika i jako że jesteś wesołym człowiekiem wysyłasz żartownisiowi maila z tekstem KOMORNIK JUŻ SIĘ ZBLIŻA, JUŻ PUKA DO TWYCH DRZWI, POBIEGNIJ  GO PRZYWITAĆ, ON COŚ ZABIERZE CI 

oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Oddajemy do sądu WSZYSTKIE nieodebrane pobraniówki, nie interesują nas żadne tłumaczenia. Nieodebrana pobraniówka, wysyłamy przedsądowe wezwanie do zapłaty. Na wezwanie odpowiada może 1 na 20 delikwentów. Żeby się nie pakować w koszt uzyskania PESEL-u z MSWiA co jest płatne 30zł ( i ostatnio bardzo utrudniają uzyskanie danych) spraw nie kierujemy do e-sądu tylko do zwykłego sądu w trybie postępowania uproszczonego (koszt pozwu 30zł)  Można taki pozew złożyć w sądzie cywilnym w swoim mieście.

W pozwie należy zaznaczyć że do dnia złożenia pozwu delikwent nie złożył oświadczenia o odstąpieniu od umowy dzięki czemu wedle własnego uznania możemy żądać nie tylko kosztu zwrotu i różnicy pomiędzy wybranym a najtańszym sposobem wysyłki ale :

1. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot

2. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot oraz towar a dodatkowo domagać się w pozwie by delikwent przysłał po towar własny transport

Trochę czekamy na wyrok, potem wniosek o klauzulę wykonalności i sprawa do komornika. Tym sposobem "żartowniś" od nieodebranej paczki jest w plecy kilkaset złotych. 

 

 

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Wilk1912a jaka skuteczność komornicza? Bo sam wyrok to nie odzyskanie pieniędzy. Z trochę innej "bajki". Rowerzysta przyrysował samochód . Do lakierowania cały bok - kilkanaście tysięcy złotych. Sąd ( bo rower nie ma OC) wyrok pozytywny...i...ZONK - student na utrzymaniu mamy, zadeklarował spłatę 100PLN miesięcznie przez ok 15 lat

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Wpisz go na listę dłużników to mamusia się zmobilizuje i zapłaci. A i gość ruszy w poszukiwaniu pracy żeby Ci zapłacić jak nawet umowy na telefon nie będzie sobie mógł zawrzeć bo będzie na liście dłużników. 

oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Pomyślałeś, że może Cię spotkać "słodka zemsta" - tzn. kolejne zamówienia za pobraniem, odbiór i po 14-tu dniach odstąpienie od umowy i odliczanie dni do zwrotu kasy.

oznacz moderatorów

tjada
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak eis robi można jeszcze poinformować klienta o magazynowaniu nieodebranego  tworu np. 1 zł za dzień

oznacz moderatorów

n-parts
#9 Pomysłodawca#

Wilk1912 możesz napisać coś więcej jak uzyskać pesel? 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Ja po przeliczeniu zysków i strat zrezygnowałam z tej formy dostawy . Czasem na indywidualną prośbę dodaję pobranie do konkretnych aukcji , ale zdarza się to bardzo rzadko .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Bakalu_plA po co to oferujesz?  Jeżeli ktoś w dzisiejszych czasach nie operuje blikiem/kartą/szybkim przelewem to masz duży procent szans że będą kłopoty. Zrób tak jak @Kaliope_Brzeg. A jeżeli nie to tak jak radzi @WREDZIA-W1 - esąd.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Bakalu_pl
#8 Zapaleniec#

Czasem zamawiają osoby starsze, które wolą zapłacić kurierowi. Ale czasem wykorzystują to osoby, które zamawiają i nie odbierają.

Czy korzystał ktoś z tego e-sądu?

oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Lepiej odpuścić i od razu występować o zwrot prowizji z adnotacją Klient nie odebrał przesyłki pobraniowej. Przecież jak zapłaci to ma prawo do odstąpienia od umowy. A jeśli nie udostępniłeś darmowej formy dostawy to będziesz musiał zwrócić cenę wraz z kosztami dostawy. Strata nieduża a towar wystawiasz ponownie. Sądy kosztują, z tego żyją.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@BURZYNSKID "Sądy kosztują". Owszem. Płaci strona przegrana. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Wystarczy, że esąd wyda jakiś tam wyrok, a kupujący się odwoła pisząc, że odstąpił od umowy. I co... i tylko koszty!

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

Bzdury piszesz. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego. Poszukaj se sam. Dla ułatwienia powiem Ci, że @cloudcloud wyjaśniła i dała sznurek.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Jeżeli sąd wydał wyrok to skazany może się odwołać ... przez okno. Sąd ocenia stan sprawy na dzień złożenia pozwu, zaznaczam w pozwie że na dzień złożenia pozwu nie było oświadczenia i mam prawomocny wyrok. Po wyroku to kupujący może sobie odstąpić ale od dalszego kupowania bo na pieniążki już czeka komornik. 

oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

"Super" porada. Dzięki takim jak Ty e-handel wygląda jak wygląda. Mam wrażenie że część sprzedawców pozwoliłaby sobie w gacie narobić i jeszcze by za to podziękowali i zaoferowali jakiemuś prymitywowi rabat byle tylko negatywa nie dostać. 

oznacz moderatorów

Wilk1912
#9 Pomysłodawca#

Odradzam e-sąd 

Po pierwsze musisz mieć PESEL delikwenta w ten coraz trudniej uzyskać z MSWiA

Po drugie e-sąd jest tak zawalony że jak tylko mogą pod byle pretekstem piszą że sprawa budzi wątpliwości i sprawa i tak trafia do sądu cywilnego tyle że właściwego dla siedziby tego co paczki nie odebrał i jeżeli w wydziale cywilnym tego sądu nie zapadnie od razu wyrok w postępowaniu uproszczonym to jest ryzyko że trzeba się będzie pofatygować na drugi koniec Polski. 

Lepiej oddać w swoim mieście sprawę w postępowaniu uproszczonym i nawet jak sąd będzie miał jakieś wątpliwości to rozprawa na którą trzeba się kopnąć odbędzie się w Twoim mieście a nie na wyjeździe. 

Procedura przerobiona mnóstwo razy i zawsze działa, jeszcze żaden "wesołek" od nieodebranej pobraniówki wyroku nie uniknął odkąd wkurzyliśmy się i postanowiliśmy że teraz to my sobie pożartujemy z żartownisiów. 

oznacz moderatorów

Wysylkowy24
#2 Obserwator#

Proszę o informacje jakie to są koszty ? Chcę właśnie wypełnić formularz procesowy. Nie wiem jakim kosztem sądowym obciążyć kupującego, ponieważ nie mogę takiej informacji nigdzie znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

DiKey91
#10 Popularyzator#

Temat mocno odgrzany, wiem. Ale co w sytuacji gdy ktoś poda fałszywe dane wyssane z palca?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@DiKey91 
Ale co w sytuacji gdy ktoś poda fałszywe dane wyssane z palca?

Obecnie, ze względu na (niezadawalający ?) poziom bezpieczeństwa zapewniany przez Allegro poszkodowanym przez takie "żarty" (a poszkodowanymi są zarówno sprzedawcy jak i uczciwi kupujący, którzy mają koszty takich "dowcipów" wliczone w cenę nabywanego towaru) - doświadczeni sprzedawcy odradzają udostępnianie na Allegro wysyłek "za pobraniem".

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów