anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Highlighted

Odp.: Jak sobie radzicie z nieodebranymi paczkami za pobraniem?

#9 Pomysłodawca#

Wpisz go na listę dłużników to mamusia się zmobilizuje i zapłaci. A i gość ruszy w poszukiwaniu pracy żeby Ci zapłacić jak nawet umowy na telefon nie będzie sobie mógł zawrzeć bo będzie na liście dłużników. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Pomyślałeś, że może Cię spotkać "słodka zemsta" - tzn. kolejne zamówienia za pobraniem, odbiór i po 14-tu dniach odstąpienie od umowy i odliczanie dni do zwrotu kasy.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak eis robi można jeszcze poinformować klienta o magazynowaniu nieodebranego  tworu np. 1 zł za dzień

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Wilk1912 możesz napisać coś więcej jak uzyskać pesel? 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#15 Entuzjasta#

Ja po przeliczeniu zysków i strat zrezygnowałam z tej formy dostawy . Czasem na indywidualną prośbę dodaję pobranie do konkretnych aukcji , ale zdarza się to bardzo rzadko .

Highlighted

#18 Luminarz#

@Bakalu_plA po co to oferujesz?  Jeżeli ktoś w dzisiejszych czasach nie operuje blikiem/kartą/szybkim przelewem to masz duży procent szans że będą kłopoty. Zrób tak jak @Kaliope_Brzeg. A jeżeli nie to tak jak radzi @WREDZIA-W1 - esąd.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#8 Zapaleniec#

Czasem zamawiają osoby starsze, które wolą zapłacić kurierowi. Ale czasem wykorzystują to osoby, które zamawiają i nie odbierają.

Czy korzystał ktoś z tego e-sądu?

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#13 Ambasador#

Lepiej odpuścić i od razu występować o zwrot prowizji z adnotacją Klient nie odebrał przesyłki pobraniowej. Przecież jak zapłaci to ma prawo do odstąpienia od umowy. A jeśli nie udostępniłeś darmowej formy dostawy to będziesz musiał zwrócić cenę wraz z kosztami dostawy. Strata nieduża a towar wystawiasz ponownie. Sądy kosztują, z tego żyją.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#17 Koryfeusz#

@BURZYNSKID "Sądy kosztują". Owszem. Płaci strona przegrana. 

Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Dokładnie. Wystarczy, że esąd wyda jakiś tam wyrok, a kupujący się odwoła pisząc, że odstąpił od umowy. I co... i tylko koszty!

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

Bzdury piszesz. Nie chce mi się tłumaczyć dlaczego. Poszukaj se sam. Dla ułatwienia powiem Ci, że @cloudcloud wyjaśniła i dała sznurek.

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Jeżeli sąd wydał wyrok to skazany może się odwołać ... przez okno. Sąd ocenia stan sprawy na dzień złożenia pozwu, zaznaczam w pozwie że na dzień złożenia pozwu nie było oświadczenia i mam prawomocny wyrok. Po wyroku to kupujący może sobie odstąpić ale od dalszego kupowania bo na pieniążki już czeka komornik. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

"Super" porada. Dzięki takim jak Ty e-handel wygląda jak wygląda. Mam wrażenie że część sprzedawców pozwoliłaby sobie w gacie narobić i jeszcze by za to podziękowali i zaoferowali jakiemuś prymitywowi rabat byle tylko negatywa nie dostać. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#9 Pomysłodawca#

Odradzam e-sąd 

Po pierwsze musisz mieć PESEL delikwenta w ten coraz trudniej uzyskać z MSWiA

Po drugie e-sąd jest tak zawalony że jak tylko mogą pod byle pretekstem piszą że sprawa budzi wątpliwości i sprawa i tak trafia do sądu cywilnego tyle że właściwego dla siedziby tego co paczki nie odebrał i jeżeli w wydziale cywilnym tego sądu nie zapadnie od razu wyrok w postępowaniu uproszczonym to jest ryzyko że trzeba się będzie pofatygować na drugi koniec Polski. 

Lepiej oddać w swoim mieście sprawę w postępowaniu uproszczonym i nawet jak sąd będzie miał jakieś wątpliwości to rozprawa na którą trzeba się kopnąć odbędzie się w Twoim mieście a nie na wyjeździe. 

Procedura przerobiona mnóstwo razy i zawsze działa, jeszcze żaden "wesołek" od nieodebranej pobraniówki wyroku nie uniknął odkąd wkurzyliśmy się i postanowiliśmy że teraz to my sobie pożartujemy z żartownisiów. 

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#2 Obserwator#

Proszę o informacje jakie to są koszty ? Chcę właśnie wypełnić formularz procesowy. Nie wiem jakim kosztem sądowym obciążyć kupującego, ponieważ nie mogę takiej informacji nigdzie znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

@Bakalu_pl @BURZYNSKID @peentech @WREDZIA-W1 dawajcie znać pod kogo się podpinacie po czasem trudno dojść. Instrukcja 1. wpierw @ 2. wyskoczy lista nicków  3. klikacie na wybrany

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

@pinsplashWiemy jak, ale zapominamy 🙂

Ula

Ula
Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#10 Popularyzator#

@pinsplash Mam sezony, gdzie pobrań jest sporo - często osoby starsze, czasem ktoś nieufny, bo zamawia rzadko przez internet 😉 Dla mnie wyłączenie tej formy dostawy byłoby stratą. Wróciło do mnie ok. 2 paczki za poprzedni rok, w jednym przypadku koszty "wędrówki" paczki nie wróciły się.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#7 Wielbiciel#

@pinsplash Bzdura.

Ja jako kupujący, często korzystam z tej formy wysyłki przy wartościowych przedmiotach lub jeżeli są to przedmioty niestandardowe. Mam wtedy przynajmniej pewność, że kurier nie rzuci tego typu przesyłki "byle gdzie" i dodatkowo zawsze mam dłuższą chwilę na obejrzenie przesyłki, ponieważ wtedy kurierowi "bardziej" zależy na opłaceniu i odbiorze przedmiotu.

Dodatkowo zdarzało się, że dzięki tej formie przesyłki nie musiałem czekać na zwrot pieniędzy, ponieważ kupujący nie posiadał obecnie na stanie zakupionego przeze mnie przedmiotu.

Tak więc, przesyłki pobraniowe mają swój sens.

Odpowiedz
Ładowanie...
Highlighted

#18 Luminarz#

@kalionOk, przyjmuję do wiadomości i nie oferuję wysyłek za pobraniem.

_______
BRÓSLI
Odpowiedz
Ładowanie...