anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak utworzyć nowy produkt?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mazurkur439
#12 Orędownik#

Sprzedaję książki. Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak wpisać nowy tytuł, niewystępujący w katalogu? Jak próbuję to zrobić pojawia się komunikat "Nie możesz wystawić oferty bez powiązanego produktu w tej kategorii. Wybierz z katalogu lub utwórz nowy produkt i połącz go ze swoją ofertą". Czy to przypadkiem nie oznacza, że żeby coś wystawić to musi  to być już wystawione? Znam tylko jeden formularz. Czy jest jakiś specjalny inny? Jak utworzyć nowy produkt nie wypełniając tegoż formularza, gdzie sytuacja się powtarza? Może jestem głupi, ale dla mnie to typowy paragraf 22. 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 wpisz na początku EAN podczas wystawiania , jeśli system nie zasugeruje Ci produktu z katalogu klikasz ,, kontynuuj bez wybierania produktu . W takim przypadku musisz uzupełnić wszystkie obowiązkowe parametry  ,dalej intuicyjnie .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Ależ robię to, tylko wpisuję ISBN, dalej intuicyjnie... i dochodzę do punktu gdzie pojawia się ten sam komunikat. I tak można w nieskończoność. Zauważyłem, że inni mają chyba ten sam problem bo jest sporo ofert źle powiązanych, oto przykład:IMG_20220912_102854[1].jpg

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@mazurkur439 temat błędów w katalogu to już nie rzeka , określenie Niagara też nie przybliży ogromu patologii generującej konflikty , których źródłem jest ów bubel .

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Czyli jednak nie jestem taki głupi jak myślałem. Ale co robić? Trochę się rozglądałem po portalu, ale nie znalazłem, pomysłów na tę"Niagarę". Nie chcę od razu wstkiego krytykować, siać defetyzmu, chciałbym podejść do problemu konstruktywnie, tylko co ja mogę sam. To miejsce jest stworzone chyba właśnie po to, żeby pomagać w rozwiązywaniu takich problemów. Może jak będzie więcej takich głosów, to w końcu portral zareaguje. Nie wiem co więcej mogę zrobić. Poszukuję pomysłów. 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Przy okazji chciałbym wszystkich, których poprawiałem w katalogu przeprosić. To nie tylko Ich odpowiedzialność za te błędy tylko odpowiedź na złe przepisy. Ale właściwie to mój sposób na problem katalogu. Metodycznie zgłaszam wszystkie błędy. Na przykład zgłaszam błąd jeśli książka ma wpisany kod ISBN, a była wydana przed 1979 rokiem. Taki mam pomysł, ale to zabiera mnóstwo czasu, w ogóle kombinowanie jak tu umieścić jakiś tytuł skłania do myśli, żeby dać sobie spokój z naprawą systemu i wpisywać wszystko jak leci. Już parę razy sobie odpuszczałem i przynajmniej mam co sprzedawać.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Sprawdziłem dziś moje zgłoszenia poprawek, jest ich 12 stron po 10/stronę. Może to pomoże bo zauważyłem, że zgłoszenia o źle powiązanych produktów jest odrzucany, pomimo tego, że sprawa jest oczywista (inny tytuł oferty i tytułu na zdjęciu książki). Nie wiem co to może oznaczać, może przymykanie oka na sposób rozwiązywania problemu polegającego na niemożliwości wpisania nowego produktu w zgodzie z regulaminem. Zaczynam się bać, proszę niech ktoś coś napisze, bo zaczynam popadać w paranoję.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mazurkur439, zawsze możesz zgłosić źle powiązane oferty tutaj, na Gadane - poprosimy wtedy o odpięcie poszczególnych ofert od Katalogu. Gdybyśmy odrzucili jakąś Twoją sugestię i według Ciebie będzie to niesłuszne, również możesz tu napisać. Poproszę Cię o więcej szczegółów i będę to weryfikować.

Jeśli sprzedający nie znajdzie pasującej propozycji w Katalogu, może stworzyć nową pozycję. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Otóż nie może stworzyć nowej, ponieważ wymaga ona utwórzenia nowego produkt i połączenia go ze swoją ofertą. Taki paragraf 22.

Co do zgłaszania tutaj źle powiązanych ofert to tak, dziękuję tylko przepraszam nie teraz i tak spędziłem tu za dużo czasu, muszę trochę umieścić ofert, bo pójdę z torbami, ale trzymam za słowo.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 prędzej z torbami pójdą zawodowi sprzedawcy, dzięki tobie.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Bardzo mi przykro, jeśli robię coś źle. Proszę skonkretyzuj swoją uwagę, bardzo mnie zmartwiła.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 masz pewną przewagę nad przedsiębiorcami, którzy sprzedają  używane książki, wykorzystujesz ją i zaniżasz ceny. 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Muszę przyznać, że początkowo tak było. Kiedyś byłem księgarzem i zbierałem interesujące mnie pozycje w bardzo atrakcyjnych cenach. Sam się zdziwiłem ile teraz warte są przecenione niegdyś książki. Ale to już się skończyło tzn. skończyły mi się moje książki. Teraz jestem w takiej samej sytuacji jak profesjonaliści, poza tym, że nie mam takich możliwości zdobywania nowych tytułów. Ale rozumiem o co Ci chodzi, krew mnie zalewa, jak książka ma jakąś wartość, a tu oferta, lub 2 za 1.99. Przestałem wybierać najniższej ceny, staram się wypośrodkować ją na przyzwoitym poziomie. Jestem po Waszej stronie. A jak zaczynałem to byłem w naprawdę trudnej sytuacji materialnej. Pozostaje mi tylko przeprosić za to co było i obiecuję nie wystawiać dampingowych cen.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Jeszcze chciałbym zapytać się o moją aktywność w zgłaszaniu poprawek, czy to nikomu nie bruździ, nikomu nie robię niedźwiedziej przysługi?

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 zapewne robisz niedźwiedzią przysługę, każdy walczy o przetrwanie, allegro wymyśliło sobie produktyzacje i utrudnia wystawianie nie tylko używanych książek. Każdy sobie radzi jak może.

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Dobrze, dziękuję i przepraszam. Już nie będę, chyba że naprawdę będę musiał, np. gdy nie będę mógł wystawić własnej oferty. Jednak to miejsce bardzo mi pomogło. Bardzo dziękuję za wszystkie szczere wypowiedzi, jak przyjdą Wam jeszcze jakieś postulaty dotyczące mojego prawidłowego zachowania się tutaj, to liczę na uwagi. Pragnę się dostosować. To miejsce należy do Was. Będę się starał nie wychylać. I koniec z najniższymi cenami!

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 po naszej stronie to będziesz wtedy, kiedy będziesz ponosił takie koszty działalności jak przedsiębiorcy. 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Tak, to prawda. Ale już na to nic nie poradzę, nie mogę otworzyć działalności gospodarczej, przepraszam powody są zbyt osobiste. Na swoją obronę mogę tylko powiedzieć, że przedsiębiorcy mają tu pewne udogodnienia dla mnie niedostępne. Poza tym jak zaczynałem sprzedawać to tylko na lokalnie, ale przekroczyłem limit i musiałem przejść do Allegro. Nie wiedziałem wtedy o e-commerce praktycznie nic. Myślałem, że Allegro to taki portal dla wszystkich, teraz już wiem więcej, ale co mam począć? Rzucić to, spisać na straty miesiące nauki i przede wszystkim te wszystkie wpisane już tytuły? Postaram się nie przeszkadzać Wam w działalności. Taka szara, przeciętna postać nie zrobi zbyt dużo kłopotów. Dziękuję za pokazanie mi mojego miejsca w szeregu.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@mazurkur439 przedsiębiorcy nie mają żadnych udogodnień, wprost przeciwnie to prywatni sprzedawcy mają udogodnienia. Nie muszą np. oferować dostaw kurierskich w smarcie. 

Tu nie chodzi o miejsce w szeregu. Tu uchodzi o zwykłą uczciwość. 

oznacz moderatorów
mazurkur439
#12 Orędownik#

Starałem się zachowywać uczciwie o czym świadczą opinie klientów. Może nie wziąłem pod uwagę sprzedających. Ale jak nie będę wystawiał najniższej ceny to chyba w niczym Wam nie przeszkodzę. Chyba, że moje uczestnictwo w sprzedaży powoduje mniejszą Waszą sprzedaż. Proszę pozwólcie mi tu być, nie mogę pracować jestem niepełnosprawny.

oznacz moderatorów