anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wystawić ofertę gdy nie mam kodu producenta?

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Dalej nic wystawić nie można na allegro. Obsesja allegro z kodem producenta.

Czas zmienić portal dosyć tego poniżania sprzedawców i zabawy z nimi. Platforma handlowa która robi wszystko by nic sprzedać nie mozna było i ich obsesja o jakimś kodzie producenta.Jak mam znaleść ten kod producenta jak sprzedaję używane rzeczy??? mam dużo rzeczy z niemiec i co mam wertować niemieckie strony w poszukiwaniu tego kodu producenta!??? Po co to wszystko czemu ma służyć ten sabotaż???

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31

ElaEla7
#9 Pomysłodawca#

Który to klient kupuje po kodzie producenta? Jak chcę kupić buty to wpisuję buty a nie szukam kodu do butów. 

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ElaEla7  to jest jedynie przydatne w produktach, które identyfikują się jakimś numerem/kodem - przykładowo, sprzęty. Nie wiem, kupujesz czajnik, jakiś Zelmer. Trafiasz na ofertę takiego CK1050, którego sprzedawca jest na samej górze w trafności - OK. Jak oferta ma kod produktu, to po tym kodzie znajdziesz jeszcze tańszą ofertę (wykluczając niby-rabaty). Dlatego uzupełnione parametry oraz połączenie z produktem jest "ważne" dla allegro.

To oczywiście miałoby sens jedynie w przypadku kiedy każdy sprzedawca uzupełnia parametry prawidłowo według tego, co daje producent.

---

Oczywiście są produkty, które nie posiadają ani EAN, ani jakichś kodów czy innych **piiip**ół. Na jednym koncie mam obrusy na metry, które nie posiadają żadnych kodów, dosłownie NIC. Jedynie kod, który, cytuję: "znajduje się jedynie w programie magazynowym, indeks kolejności w bazie, nie określa on produktu w żaden sposób". Nie jest to kod identyfikacyjny dla klienta, więc ten parametr nie może być wymagany.

Uwaga uprzedzam, wiem, że w kategorii Obrusy~ nie jest on wymagany, jest to tylko przykład.

 

Allegro również błędnie określa Kod Producenta jako Kod Produktu. Od tego jest pole Model. Kod Producenta, to kod wytwórcy przypisany do firmy w kodzie EAN. Allegro powinno ponownie zajrzeć do symboliki EANu, potem dopiero to wprowadzać, ale poprawnie. Przykłady w pomocy również są błędne przez co cała produktyzacja ma bałagan.

Kod Producenta to nie jest kod produktu. Kod Producenta nie jest nikomu i do niczego potrzebny przy wyszukiwaniu produktu

  • Każda firma ma swój kod producenta
  • Każdy produkt ma ten sam kod producenta (patrz: lewa część EAN-u)
  • Każdy produkt ma własny kod produktu (patrz: prawa część EAN-u, nie model i nie numer katalogowy)
  • Kod Producenta to zbędne pole w ofercie na allegro, bo znajduje się już w EAN-ie
  • Kupujący nigdy nie szuka producenta po kodzie firmy - jedynie po nazwie
  • Allegro wprowadza w błąd poprzez podawanie najczęściej modelu lub numeru katalogowego jako Kod Producenta

@nat_not  warto by było to przekazać do zespołu zajmującego się tym tematem lecz wątpię, że coś da się zrobić jak już miliony produktów mają uzupełnione parametry.

oznacz moderatorów

ElaEla7
#9 Pomysłodawca#

ja sprzedaję mozaiki - rękodzieło, tam nie ma żadnych EAN.

 

oznacz moderatorów

szymciooo
#3 Debiutant#

ja mam druki 3d i ten sam problem

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Te kody i inne parametry to są tylko po to, żeby mogli rozbudować swoją bazę "produktów". I tak każdy wpisuje co chce, bo wątpię, żeby większość tych produktów miała wpisane poprawne kody producenta. Każdy i tak wpisuje co chce, bo podczas wystawiania towaru od pewnego producenta widzę, że większość produktów ma złe parametry, a nie chce mi się ciągle tego zgłaszać, bo nic z tym nie robią. 10 zgłoszeń i parametry nadal nie są zmienione.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

To niech zlikwidują to sito a nie denerwują ludzi bo wystawić nic nie można,szlag mnie trafia jak klikam zeby wystawić i nagle na czerwono mi się wyświetla.

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Zresztą ja już skończyłem z tym portalem już 200zł prowizji to dla mnie za dużo kasy

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

A oni potem tam siedzą i debatują o moich 5zł prowizji czy mi oddać jak ktoś nie zapłacił za to co kupił,wstyd normalnie dwa tygodnie pisali ze mną o te 5zł i za każdym razem inna osoba koszty mieli przy tych 5zł chyba z 500zł się zrobiło dlatego tyle potem im płacić musimy,zenada normalnie co wyprawiają

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

To pomyśl, że niektórzy płacą w dziesiątkach tysięcy 😄 toż to wypłata z ogromnymi bonusami dla kilku pracowników.

Ale cóż, coś za coś 😞

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Terg tu sprzedawał wszyscy byli zadowoleni ale allegro zawsze jakiś problem miało.Jak terg odszedł to rzesza ludzi też odeszła do nich na stronę swoją

oznacz moderatorów

OWojtekO
#10 Popularyzator#

Teraz też dużo osób odchodzi mają dosyć tych ciągłych zmian i cudowania urzędników allegrowych🤣

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

mylisz się

@DarkStoorM kody są po to by wyeliminować Sprzedających na korzyść własnego sklepu i innych dużych sprzedawców tak jak to jest w a m a z o n i e

jak podasz kod ean w towarach jakie sprzedajesz to masz zagwarantowane że nic nie sprzedasz jeżeli cena będzie wyższa od innej oferty z tym kodem

jak jest duża różnorodność ofert nazw zdjeć to masz szanse na sprzedaż gdyż Kupujący będzie myślał że jest to inny produkt

oznacz moderatorów