anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie działania Allegro rozważa w przypadku nieoptymistycznych scenariuszy ws. epidemii.

Ydtski
#8 Zapaleniec#

Nie można wykluczyć, że jeżeli coś pójdzie źle, np. tak jak we Włoszech: to wejdą zakazy przemieszania się i zakazy handlu niespożywczego, zostaną zamknięte placówki pocztowe, staną firmy kurierskie. I co logiczne, nie będzie dawało się ani wysyłać ani odbierać przesyłek. Co wtedy? Co planuje Allegro? Czy tak jak zwykle "mamy was sprzedawców głęboko w dupie, walcie się leszcze i co nam zrobicie, hehe, radźcie se sami dałny" czy może ktoś się ogarnął i już przygotowujecie rozwiązania awaryjne? Jeżeli jakimś cudem ta druga opcja, to fajnie byłoby uchylić rąbka tajemnicy.

oznacz moderatorów
68 ODPOWIEDZI 68

Tulinova
#9 Pomysłodawca#

Działam w tej samej branży i mam dokładnie takie same obawy... a niech się pochoruję ja lub ktoś z pracowników... przecież wtedy obowiązkowa kwarantanna dla nas wszystkich! i co wtedy????

oznacz moderatorów

DAFIT_P
#8 Zapaleniec#

@Tulinova a wtedy zostajesz sam(a) ze swoim problemem. Allegro niby wymyśla jakieś plany ale ogólnie milczy. Najlepiej wg nich zakończyć wszystkie aukcje i mieć święty spokój. Tylko chyba nikogo nadal nie obchodzi że zostają do zapłaty ZUS-y, lokale, pracownicy itp. itp. 

 

 

oznacz moderatorów

RLis
#10 Popularyzator#

Allegro chyba jeszcze nie wie że też ma ZUSy, pensje itp.

Jestem ciekaw co wymyślą jak sprzedaż czyli prowizja drastycznie spadną ?

 

oznacz moderatorów

peentech
#9 Pomysłodawca#

Już parę lat temu napisałem do Allegro aby wprowadzili kilka dni w roku urlopu na żądanie czy też okolicznościowego. Miałem problem bo zmarł mi ojciec i wiadomo, że sprzedaż w tym momencie jest najmniejszym problemem, ale wolnego na Allegro nie mogłem sobie zrobić... bo nie... bo ojciec mnie nie poinformował 7 dni wcześniej, że sobie weźmie i od tak umrze z dnia na dzień.

Oczywiście mój pomysł jest wciąż rozpatrywany przez korpokrawaciarzy.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

Nie panikujmy, spedytorzy będą funkcjonować jak do tej pory. Co najwyżej mogą podnieść opłaty w związku z sytuacją. 

Kurierzy w innych krajach członkowskich działają normalnie, czas dostarczenia może się wydłużyć, ale wszystko dociera. 

Wysyłałem w ciągu ostatnich dni paczki do Niemiec i Włoch. 

Paczka do Niemiec dochodzi standardowo, 2 dni robocze. Do Włoch dostawa wydłużyła się o 2 dni, ale finalnie również dotarła do odbiorcy. 

 

Łańcuchy dostaw również póki co nie wydają się zagrożone, zarówno te krajowe jak i na terenie całej UE. 

 

Zamknięcie granic ma na celu kontrolowane ściągnięcie naszych obywateli. 

Niekontrolowany napływ, mógłby w sposób diametralny zwiększyć ilość zarażeń wirusem. 

Nasza służba zdrowia z pewnością by tego nie przetrwała. 

Nie jestem zwolennikiem naszego rządu, ale ruchy jakie wykonali są jak najbardziej racjonalne. 

 

Nie dajmy się omamić propagandzie telewizyjnej, zagrożenie jest, ale COVID to nie wyrok śmierci.

Wirusów grypopodobnych krąży po świecie co najmniej 300 rodzai. Ludzkość przetrwała gorsze kataklizmy. 

Stosujmy się do zaleceń medycznych , rządowych. A wszystko się ustabilizuję. 

 

Zarówno nas jak i żadnego Państwa na świecie nie stać na zatrzymanie całej gospodarki na nieokreślony czas !!! 

 

Jeżeli w niektórych branżach macie obawy, o dostępność asortymentu faktycznie należy wprowadzić przymusowy urlop, bądź zawiesić sprzedaż na allegro/ całą działalność. 

 

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@lopes1990  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla mnie wstrzymanie wysyłek zagranicznych przez pocztę to poważny problem, a jeśli potrwa dłużej będzie oznaczać prawdziwą katastrofę. Nie korzystam z usług kurierskich, bo mam na tyle drobny objętościowo asortyment, że wysyłam praktycznie tylko pocztą.

oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

@TomBanknoter 

Hmm no w przypadku banknotów domyślam się, że poczta bądź co bądź jest tańsza. 

Aż tyle wysyłasz w listach za granicę ? 

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@lopes1990  Akurat z banknotów na Allegro to prawie nic nie idzie za granicę. Natomiast ze sklepu, w którym prowadzę nieco inny asortyment (odznaczenia, dokumenty, pocztówki), 3/4 zamówień mam zza granicy (większość listami).

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

obecnie w Polsce jest ponad setka oficjalnie zarażonych

za tydzień będzie grubo ponad tysiąc

za dwa tygodnie kilkadziesiąt tysięcy

na początku kwietnia święta i sezon na RODOS emeryci nie wysiedzą w domach

jak liczba ofiar dziennie dojdzie do stanu takiego jak we Włoszech (dzisiejsze to 380)
mamy pewny stan wyjątkowy i zamknięcie wszystkich sklepów poza spożywką

z wojskiem, punktami kontrolnymi na ulicach i godziną policyjną i zakazem przemieszczenia po kraju

by wybić wirusa trzeba zamknąć Polskę na 3-4 tygodnie

oznacz moderatorów