anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży - Dane z ostatnich 30 dni

dawal50
#14 Krzewiciel#

Mam sugestię do allegro @cloudcloud @msniezek @nat_not @_HolaOla_ 

Na wzór ułatwienia dla kupujących przewidywanego czasu dostawy np "Kupujący nie muszą przeliczać dni roboczych na kalendarzowe" albo że "u Ciebie pojutrze"

Proponuję ułatwienie tym razem dla sprzedających by w panelu jakości sprzedaży zamiast "Dane z ostatnich 30 dni. Ostatnia aktualizacja: 

Dane z ostatnich 30 dniDane z dni 20 lipca 2020 06:08 - 19 sierpnia 2020 06:08

Sprzedawcy by nie musieli obliczać jakich dni dotyczy ostatnie 30 dni i kiedy przestanie być uwzględniania np nierozwiązana dyskusja. Miesiące mają różną ilość dni oraz tak naprawdę nie wiadomo od kiedy jest to liczone:

-czy od północy 30 dni temu

-czy może skoro aktualizacja była o 06:08 to liczone jest do 06:08 dzisiaj czy do północy dnia wczorajszego. Proponowałbym uściślenie dokładnego zakresu 30 dni i podanie konkretnie dni i godzin jakie dotyczą tego okresu.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

mdrogeria
#21 Demiurg#

dawal50 oczywiście masz rację ,ale z doświadczenia wiem , że wszelkie wprowadzane ulatwienia pociągają za sobą podwyżki opłat sealed

A tak nawiasem , po co to komu undecided

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Przecież w ramce niżej "Ty na tle innych sprzedawców" masz wyraźnie napisane "Dane z 19 sierpnia 2020 07:08".
Poza tym serio, nie wiesz ile to jest 30 dni wstecz od obojętnie jakiego dnia miesiąca? No nie mów, że sobie z tym nie radzisz😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Przecież w ramce niżej "Ty na tle innych sprzedawców" masz wyraźnie napisane "Dane z 19 sierpnia 2020 07:08".

Przecież sam napisałem:

"zamiast "Dane z ostatnich 30 dni. Ostatnia aktualizacja: 

Poza tym serio, nie wiesz ile to jest 30 dni wstecz od obojętnie jakiego dnia miesiąca? No nie mów, że sobie z tym nie radzisz

Ale po co ja mam to liczyć? Jakoś klienci nie muszą nic obliczać i mają na tacy, poza tym najwidoczniej sam nie wiesz jak to dokładnie jest skoro wystarczy że napiszesz "serio, nie wiesz ile to jest 30 dni wstecz od obojętnie jakiego dnia miesiąca?" kompletnie nie zwracając uwagi na to że pisałem:

-czy od północy 30 dni temu

-czy może skoro aktualizacja była o 06:08 to liczone jest do 06:08 dzisiaj czy do północy dnia wczorajszego.

@mdrogeria "A tak nawiasem , po co to komu"

20 lipca o 15 ileś moja dyskusja została oznaczona jako nierozwiązana, dlaczego mam rozmyślać kiedy zostanę wypuszczony z tej kary? Skąd mam wiedzieć czy to się stanie jutro czy pojutrze? aktualizację zrobią o 6 czy 7 rano a dyskusję oznaczono o 15 ileś więc mam się głowić? Właśnie po to jest potrzebne by wiedzieć dokładnie kiedy się od tego uwolnię

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Ech, a ty czytasz? Na samej górze masz napisane "Dane z ostatnich 30 dni. Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2020 06:08", a nieco niżej "Aż X% sprzedawców na Allegro radzi sobie lepiej od Ciebie. Dane z 19 sierpnia 2020 07:08".
Serio, głupie 6 godzin robi ci aż taką wielką różnicę? Krótkoterminowe kontrakty na foreksie ci przez to nie powchodzą i stracisz miliony $?😏

No wiesz, jakby ci to zakomunikować🤔 30 dni wstecz od danej daty, to zazwyczaj ten sam dzień poprzedniego miesiąca (ew. następny), czyli dla dzisiaj będzie to 19 lub 20 lipca😉

PS Skoro dyskusja zakończyła się przykładowo o tej 15 ileś tam, to uwolnisz się od niej przy najbliższej aktualizacji, (która już wiesz o której jest godzinie).
Serio ludzie, naprawdę nie macie nic lepszego do roboty, niż wymyślać sobie sztuczne problemy i nad nimi się głowić? Co niektórzy chyba mają za dużo wolnego czasu i zaczynają się nudzić, a z nudów jak to z nudów - zaczynają przychodzić do głowy głupoty. Po co rozmyślać nad czymś, na co nie ma się kompletnie żadnego wpływu, gdyż jedynym decydującym czynnikiem jest czas, które ani nie przyspieszysz, ani nie zwolnisz, ani zatrzymasz, ani nie cofniesz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere no i co z tego że jest to napisane skoro ma się to nijak do dyskusji? Naucz się czytać a nie pisz banałów które powinieneś wywnioskować że druga strona o nich wie, ba, nawet sama o nich napisała a je powtarzasz i jeszcze oskarżasz że "przecież jest tam napisane" mimo że sam to napisałem no człowieku trochę logiki w odpowiedziach bo zastanawiam się czy nie jesteś allegrowym botem który odpowiada na maile nie na temat

Jakie 6 godzin mi robi różnicę? 24 godziny mi robi różnicę, bo co 24 jest aktualizacja, nie wiem co ma do tego 6 godzin, znowu nie wiesz o czym piszesz i w jaki sposób to działa że piszesz o jakichś 6 godzinach, a znowu zabierasz głos, mimo że nie trzymasz się logiki tylko bagatelizujesz problem samemu nie będąc w tym dokładny

Nie interesują mnie dni, interesuje mnie od kiedy do kiedy jest liczone czy od 6 czy od północy, znowu nie ogarniasz,

"(ew. następny)" widzisz? czyli sam nie wiesz, najlepiej by było jakbyś nie wpisywał się w moje tematy bo takich trolli nie potrzebuję

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Dobra, koniec dyskusji, bo znowu ja o zupie, ty o dópie. A po raz kolejny nie mam zamiaru tracić czasu na dywagacje o dópie Maryni.

PS Jakby nie liczyć, to 6 godzin jest między północą, a 6 rano (miedzy którymi się kulasz w swoich rozważaniach nad tym, z której z tych dwóch godzin są dane). Czytasz sam siebie, czy etam?

EOT

PPS Pisał będę, gdzie będę chciał - to publiczne forum i nikt nie ma prawa wybierać mi tematów, w których mogę się odzywać.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere no koniec, i nie pisz w moich tematach więcej, EOTuj je bo zawsze jest tak samo, nic nie ogarniasz i bagatelizujesz i powielasz to co napisałem oskarżając że niby coś tam mimo że sam o tym pisałem, kompletny nieogar

6 godzin jest między północą a 6 i tak ma to ogromne znaczenie bo to zależy od kiedy do kiedy jest brany zakres 30 dni więc zbawi mnie te 6 godzin, a najlepiej jakby oznaczył dyskusję o 3 w nocy to ciekawe w jaki sposób byś usprawiedliwiał brak znaczenia takiego usprawnienia laughing

"na dywagacje o dópie Maryni." widzę że skasowałeś "nieogar" 🤣

PPS Pisał będę, gdzie będę chciał - to publiczne forum i nikt nie ma prawa wybierać mi tematów, w których mogę się odzywać.

to pisz tylko nie udawaj potem obrażonego EOT bo zawsze jest tak samo

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@dawal50 Ja nie jestem obrażony, tylko zwyczajnie szkoda mi czasu na udowadnianie, że nie jestem wielbłądem - są ciekawsze sposoby jego tracenia.
Skasowałem jeszcze zanim opublikowałeś posta.
Myśl dalej nad tym, czy jest to północ, czy może jednak 6 rano, to dość szybko między tymi godzinami zaczniesz cierpieć na chroniczną bezsenność😁

PS Ok. 3 w nocy, to jeden agent dyskusję potrafił mi założyć (i tylko w mniej więcej tych godzinach w niej się udzielać)😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@Knowhere no to jak szkoda czasu to dlaczego w to brniesz? dobrze wiesz że się będziemy kłócić więc po co tracić czas? A potem jeszcze pisać EOT a i tak dalej się wypowiadać w temacie

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Przepraszam, nie czytałem wszystkich odpowiedzi.

Widziałem sformułowanie "po co to komu?".

Ano jest potrzebne. To wszystko jest potrzebne dla serwisu Allegro. Po co? - prosta sprawa. Chodzi o koszty. W obecnej chwili jest sytuacja absurdalna - trwa pandemia... nie koronawirusa, tylko darmowych wysyłek SMART i związanych z tym zwrotów - czyli kosztów, które ponosi Allegro, a które opłacają sprzedający. Stąd ciągłe zaostrzanie regulaminów, żeby było jak najmniej Super Sprzedawców, żeby jak najmniej sprzedających miało dobrą jakość sprzedaży, żeby jak najmniej mogło oferować wysyłki SMART. Stąd też biorą się podwyżki prowizji - przecież ktoś musi zapłacić za darmowe wysyłki, a tym płatnikiem nie może być Alllegro. W jakości sprzedaży - info , że tylko 6% sprzedających radzi sobie lepiej od Ciebie kompletnie nic nie znaczy - i tak Ci obetną SS ....

No , chyba że wystawisz 300 000 aukcji (ciekawe, kto ma tyle towaru) - wtedy jesteś gość, możesz łamać regulaminy, opisy, zaśmiecać wyszukiwarkę i nikt nic Ci nie zrobi.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE Nie martw się - jest taki jeden (a przynajmniej ja wiem o jednym), który ma ponad 400 tys. wystawionych ofert😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

heh... ja znalazłem tylko 300 tys. z "hakiem", ale tylko na jednym koncie. A ma ich kilka i nie chce mi się liczyć. Dla mnie to pryszcz, niech ma nawet i 10 kont, ale wyszukiwarka głupieje... No i przy takiej ilości aukcji może łamać regulaminy, opisy, słowa kluczowe i nikt mu nic nie zrobi - zgłaszałem i kicha....

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE To rzuć okiem na tego https://allegro.pl/uzytkownik/tezeusz_pl 😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

To nie moja branża.

Fakt, ma więcej , ponad 400 tys. , nawet nie chce przeglądać. U mnie gość wystawia ten sam przedmiot, pod różnymi nazwami w tytule opisu aukcji i zajmuje to kilka stron.

https://allegro.pl/uzytkownik/PlanetaAgd_pl?bmatch=linear-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-2-081...

coś im spadło ostatnio o 100 tyś, ale mają jeszcze inne konta.

oznacz moderatorów