anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog Allegro - jak zrobić porządek?

yappi
#7 Wielbiciel#

Do tej pory produkty miałem powiązane z innymi, ale generalnie był bałagan, więc zdecydowałem się wystąpić do GS1 o kody. Otrzymalem je. W jaki sposób sprawnie zrobić teraz porządek w istniejących aukcjach i utworzyć nowe katalogi, rozłączyć produkty i podpiąć jak trzeba? Ni w ząb nie wiem jak to zrobić. 
Dzięki za odpowiedź

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@yappipowinieneś edytować ofertę w zakładce Mój Asortyment - odłączyć ją od produktu, następnie upewnić się, że dane są poprawne, zmienić EAN i zapisać. 🙂 Twoje oferty zostaną połączone z produktem o poprawnych danych lub utworzą się nowe produkty. 

Bardzo rzadko zdarza się, że kod EAN będzie już zajęty - zobaczysz wtedy komunikat "produkt o tym kodzie EAN jest już przypisany do innego produktu w katalogu". W takim przypadku prosimy o wyszukanie w formularzu wystawiania tego produktu po kodzie EAN i zgłoszenie zmian. Informację o wyniku weryfikacji otrzymasz na mejla. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

yappi
#7 Wielbiciel#

Odpinam, ale co z tego jak produkt z katalogu nie chce się odpiąć. Zapisuje, odświeżam a powiązanie cały czas jest. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@yappi Musisz wziąć pod uwagę, że aktualizacja twoich zmian zabiera troche czasu. Zwykle od kilku do kilkudziesięciu minut. Stąd po zapisaniu oferty z odpiętym w czasie edycji produktem, nowy stan zostanie wyświetlony po pewnym czasie.
Nie wykluczam też istnienia w aplikacji algorytmów zapobiegających powielaniu produktów w katalogu. Jeżeli dopisujesz tylko EAN a pozostałe parametry i nazwa są identyczne to może algorytm uniemożliwia utworzenie nowego produktu. Spróbuj zgłosić zmianę produktu w katalogu przez dodanie lub zmianę EAN.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@yappi, jeżeli po odpięciu produktu oferta łączy się z nim ponownie, oznacza to, że wartości parametrów identyfikacyjnych nie są takie same.  W takim wypadku możesz zgłosić błąd w produkcie powiązanym z ofertą i zaproponować odpowiednie zmiany (o ile jest taka potrzeba).

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Witaj w "klubie".

Katalog produktów Allegro - to sprawa pracowników serwisu.

Jeśli chcesz za darmo pracować nad jego usprawnieniem - to życzę powodzenia. 

Spędzisz nad tym sporo czasu, a od Allegro nic nie dostaniesz. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów