anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Katalog produktu a kod EAN i różne produkty na kodzie. Brak możliwości stworzenia nowego prod.

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Jestem w trackie wystawiania ofert, na portalu nie ma produktów, które chce wystawić. Próbuje stworzyć nowy produkt w katalogu i problem polega na tym, że kod EAN przez producenta jest narzucony na serię 250 samochodzików, który, każdy z nich jest inny. System sugeruje mi, że w katalogu jest produkt o tym kodzie EAN. Tak zgadza się jest i jest to Nissan o numerze produktu XYZ, a ja chce wystawić BMW o kodzie ZYX. Nie mam możliwości stworzenia nowego produkt, ponieważ system uważa, że jest taki produkt. A zatem mam pytanie w jaki sposób mam wystawić przedmioty, mam błędnie użyć pozycji z katalogu? Bo inaczej się nie da tego zrobić. Produkt w katalogu jest dobrze przypisany ale problem polega na tym, że pozostaje jeszcze 249/250 modeli aut, które mają ten sam EAN, ale są to różne modele. 

Macie jakieś rozwiązania support, użytkownicy? 

Z góry dziękuje za pomoc 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jagi-Store najprawdopodobniej producent będzie musiał nadać inne kody każdemu modelowi, ale podaj proszę ten EAN sprawdzę to dla pewności. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

No raczej nie jest to możliwe. Jeszcze jakiś czas temu, można było tworzyć katalog produktów.  Pod tym kodem w bazie jest już kilka modeli od tego producenta, no ale tak  jak wspominałem na jedną serie przypada 250 sztuk modeli, czasem mniej, ale każdy z nich ma indywidualne cechy kolor, wzór, model oraz kod producenta oprócz EAN, który jest taki sam.  Tak naprawdę w tej sytuacji nie ma możliwości wystawić poprawianie produktu i oferować ich, klientom. Tutaj jest kod EAN 0074299057854

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jagi-Store czy możesz dać jeszcze znać, czy produkty, które chcesz wystawić mają inne kody producenta i czy wpisanie ich na formularzu wystawiania powoduje, że nie są łączone? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Po sprawdzeniu dostępności produktu od innych sprzedających tworze ofertę poprzez formularz. Jeżeli produkt się pojawił już na portalu czyli kod EAN z kodem produktu np. HTB82 i chce go również wystawić wtedy nie ma problemu i w takiej sytuacji jest większość modeli o tym samym kodzie EAN z osobnymi pozycjami w katalogu które odpowiadają kodom producenta i faktycznego zdjęcia i specyfikacji pokrywającego się z produktem, problem pojawia się gdy szukam po katalogu np. HTB99 i go nie ma. Więc przystępuje do wypełnienia specyfikacji produktu itd. (Jest zaznaczona ramka "stwórz automatycznie produktów w katalogu czy coś w tym stylu). Gdy klikam wystaw przedmiot dostaje informacje, że taki przedmiot jest i na siłę karze mi połączyć HTB99 z HTB82, gdzie HTB99 to BMW, a HTB 82 to Nissan. System nie przepuszcza mnie do wystawienia pozycji i stworzeniu produktu tylko wymusza wybór już istniejącego. Najczęściej to będzie tak, że ja wystawiam HTB88, a on sugeruje HTB87, piszą, że produkty są niemal identyczne. Co nie jest prawdą

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jagi-Store musisz wystawiać po kodzie produktu, i tak wyszukuj pojazdy tylko sprawdzaj czy jest to poprawny HotWheels, jak będzie zły to musisz to zgłaszać 🙂 Allegro tak to identyfikuje w katalogu, każdy ma ten sam kod EAN a różnią się kodem producenta 🙂

Zrzut ekranu 2024-06-06 214953.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za pomoc ale to nie jest w tym problem, bo to jak najbardziej jest sytuacja, która nie stwarza mi trudności. Problem polega wtedy, kiedy chciałbyś wystawić właśnie tego GHC61, ale on nie występuje w katalogu i system na siłę zmusza Cię do połączenia twojego produktu np. do GH74 🙂 Nie każdy kod produktu występował już w sprzedaży na allegro i wtedy pojawia się problem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jagi-Store myślę że każdy występował tylko wcześniej źle zostały łączone stąd problemy 😞

Daj konkretne przykłady, model i kod producenta 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Niekoniecznie, biorąc pod uwagę, że jest to nowa partia 🙂 

Przykład:

Zobacz sobie HTB41 - porsche 911 Turbo 3.6,  porównaj z google grafika co CI wyskakuje, a co jest na allegro 

Jest tego więcej  ale nawet na google grafika niektóre modele mają po jednej grafice i są zlokalizowane niekoniecznie w Polsce

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jagi-Store właśnie sprawdziłem, wpisujesz w wyszukiwarce HTB41 potem na dole 

Twojego produktu nie ma w Katalogu? Kontynuuj bez wybierania, potem dokładnie uzupełniasz parametry, Kod EAN oraz Kod producenta oraz markę, allegro powinno Ci utworzyć nowy produkt w katalogu a jak Ci połączy z innym musisz wejść na liście produktów i zgłosić błąd z czasem wyłapiesz jak to funkcjonuje 🙂 Jak chcesz mogę to dodać za Ciebie do katalogu 😄
Zrzut ekranu 2024-06-28 204942.png
 
One są na allegro ale ktoś to podpiął pod Koenigsegga  😞
 
Zrzut ekranu 2024-06-28 205304.png
Albo pod carrerę białą 😞
Zrzut ekranu 2024-06-28 205501.png
 
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

To też jak najbardziej rozumiem i wiem jak to robić, mam to wypełnione. Powtórzyłem właśnie to przed chwilą, aby się upewnić. Klikam wystaw przedmiot i takie coś wychodzi: I to jest moim problemem333.png

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika podświetl zdjęcie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Okej, tobie udało się je znaleźć, ale dalej nie chodzi mi o to, już wyżej Ci wysłałem, że chciałbym stworzyć produkt z tego EAN na to porsche i się nie da, bo blokuje to allegro na jeden produkt to nie jest tędy droga i żadne rozwiązanie. Ktoś to podpina błędnie, bo przypuszczam, że nie może stworzy katalogu produktu tak jak ja. To nie chodzi o to żeby był jeden katalog produktu z nazwa BMW, a Porsche już nie wystawisz bo EAN już został użyty. Ja poszukuje rozwiązania, aby móc normalnie użyć EAN i stworzy produkt zgodnie z stanem faktycznym. EAN 123456789 jest przypięty przez producenta do X modeli autek i nie jest to rozwiązanie wystawiać je błędnie, bo ktoś był szybszy i wystawił model 1 z 250 na tym EANIE. To teraz wszystkie 250 aut będzie miało katalog produktu BMW. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jagi-Store tu masz przykład źle podpiętego autka a takich przypadków jest stos, więc Ci współczuje 😞  https://allegro.pl/listing?string=GHC61

Zrzut ekranu 2024-06-28 203713.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Ja jestem tego świadomy, ale to nie jest sztuka dla mnie podpiąć pod coś losowego ale zgodnego z EAN, a później kupujący klikając w aukcje widzi dwa tytułu i nie wie co kupuje. Tak jak w twoim przykładzie jest katalog BMW M3 to ja też chciałbym stworzyć ten katalog. Na przykład z Honda Jazz o kodzie EAN takim samym, a o swoim kodzie 3412738 i tutaj jest w tym problem. Mam teraz na nowym kodzie EAN z nowej partii podpiąć 200 rożnych modeli przykładowo pod to BMW M3, bo ktoś jako pierwszy przypisał ten EAN do BMW i zrobił to poprawnie ale dalej pozostaje kilkadziesiąt/kilkaset autek do których powinienem mieć ja i inni sprzedający możliwość stworzyć katalog produktu i użyć tego EAN, bo on jest na pudełkach tych wszystkich modeli z danej partii. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jagi-Store to jest błąd większości sprzedawców, musisz się bawić i poprawiać,  są oferty fajnie połączone, ale widzę że już zaczynasz jak większość kombinować z własnymi kodami i potem masz tego efekt, powiem jedno da się to ogarnąć i poprawić 😄

Widzę że nie za bardzo wiesz o czym pisze, nie ma tu kto pierwszy każdy pojazd ma ten sam kod EAN a w katalogu jest identyfikowany po kodzie producenta !!! Jak ktoś wpisał kod EAN przy wystawianiu i podpiął się pod byle jaki pojazd to masz właśnie efekt dwóch różnych pojazdów i tytułów 😄

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Jagi-Store nie za bardzo wiem do czego zmierzasz, ale spokojnie może Twoje Porsche wystawić i mieć poprawny tytuł katalogu oraz swój czyli obydwa tytuły będą takie same 🙂 Fakt że jest inny europejski kod producenta a Ty masz pewnie ze stanów HTB41co nie zmienia faktu że możesz dodać drugi po przecinku zgłaszając błąd w katalogu 🙂

Zrzut ekranu 2024-06-28 212008.png

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Ehh, nie, mam wersje europejską to jest ten model ale nie ten kolor to jest z poprzedniej partii. Jak moderatorka/moderator udostępni mój zrzut ekranu to zobaczysz o co mi chodzi, ten to jest czarny ja mam ciemny fiolet i naprawdę to jest tylko przykład, nie jest to sprawa tylko tego modelu.  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Jagi-Store podaj proszę kod producenta jaki wpisujesz na formularzu, gdy proponujemy połączenie z Nissanem, który przesłałeś na zrzucie? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Jagi-Store
#7 Wielbiciel#

Kilka przykładowych HTC21 HTC45 HTC66 HTB41. Jest ich naprawdę dużo one łączą się albo z tym Nissanem albo Acura. Chce po prostu mieć możliwość tworzyć produkt do katalogu, bo może i część moich przedmiotów jest już dostępna na portalu, ale jest źle pod pięta, bo inni też nie mogli nic zrobi jak tylko wybrać jakiś losowy model z tego EAN co sugeruje system i przypiąć je błędnie do katalogu.  

oznacz moderatorów