anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient zrobił zwrot, zamówił kuriera ale nie wysłał paczki ?

Cotuniema
#8 Zapaleniec#

Klient kupił rzecz 1 lutego otrzymał 3 lutego.  12 lutego zgłosił zwrot,  zamówił kuriera na 13lutego i do tej pory nie wysłał paczki. Dzwoniłem żeby zapytać co się stało ale nie odbiera tel.
Mam podejmować jakieś działania czy czekać  (ile) ??
Co ze zwrotem środków dla niego ??

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Ma 14dni na odesłanie!

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Zaczekaj aż odeśle towar. Zazwyczaj przesyłki klienci nadają ostatniego dnia. Czasem robią zgłoszenie licząc że nieopatrznie wrócisz kasę a nie odsyłają towaru wcale.  

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Cotuniema jako firma na 100 % znasz ustawę konsumencką ale dla pewności Ci przypomnę 😄

Klient ma 14 dni na odstąpienie od odebrania i 14 dni na odesłanie od odstąpienia, kasę musisz oddać do 14 dni od odstąpienia ale możesz się wstrzymać do czasu otrzymania towaru, jak odeśle później nić 14 dni dalej odstąpienie jest ważne ale możesz potrącić za bezumowne posiadanie Twojego towaru 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 zapomniałeś dodać że ma oddać kasę do 14 dni od odstąpienia lub może wstrzymać się ze zwrotem do otrzymania towaru lub przeslania mu dowodu nadania paczki ze zwrotem

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael dałem  kasę musisz oddać do 14 dni od odstąpienia ale możesz się wstrzymać do czasu otrzymania towaru 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Cotuniema
#8 Zapaleniec#

....czyli nie musze zwracać kasy dopóki klient  nie odeśle towaru ??

a jeśli wcale nie odeśle (np liczy na zwrot kasy bez odsyłania) ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Cotuniema wzywasz go do opłacenia ponownej wysyłki lub odstąpienia w terminie 14dni lub naliczasz bezumowne magazynowanie jak minie termin niestety zglosil terminowo zwrot więc odesłać może i 3 lata po terminie

oznacz moderatorów

Cotuniema
#8 Zapaleniec#

 


niestety zglosil terminowo zwrot więc odesłać może i 3 lata po terminie

Myślę że gość wie co robi bo towar wysłałem do kancelarii prawnej 🙂

 

oznacz moderatorów