anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kody EAN

znaczek
#10 Popularyzator#

Jednym z najgłupszych wymagań stawianych przed sprzedającymi jest wymaganie kodu EAN. Pomijając fakt ( szczególnie przy specyfice naszych ofert) że nawet producenci nie nadają tych kodów,  bo NIE SĄ TYM ZAINTERESOWANI. Zaczyna się paranoja. Sprzedawcy zmuszani przy wystawianiu podania kodu EAN, wypisują bzdury, tworząc kod z sufitu albo modyfikując kod np. ze słoika od musztardy, lub pudełka zapałek. Znając tylko podstawy działania algorytmy można tworzyć takie kody w nieskończoność.

Pomijając fakt, że nikt normalny nie szuka towaru po kodach, to często wasz system podpina wystawiane aukcje pod katalog, który nijak ma się do rzeczywistości.

Ale to szczegół. Miałem już kilkakrotnie sytuacje, o której informowałem konsultantów, że wasz system nie przyjmuje kodów nadawanych przez producenta jedna chciano przykładów, a ja nie miałem czasu szukać aukcji w wystawianiu których wystąpił taki problem. 

Jednak dzisiaj mam kolejny przykład paranoi tych wymagań.

W załączeniu skan opakowania towaru, a także link z wyszukiwarki Google pod52.jpg podanym kodem

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@znaczek a dopiero początek 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@znaczek, EAN nie jest potrzebny w każdej kategorii.

Chcemy uporządkować i ujednolicić problem prezentacji asortymentu, co ma ułatwić kupującym poruszanie się po Allegro oraz wyszukiwanie produktów. W zamyśle jest to również ułatwienie dla sprzedających, którzy finalnie spędzą mniej czasu na przygotowywaniu i wystawianiu ofert na platformie. Pozwoli to skupić się na zwiększaniu swojej konkurencyjności w obszarach takich jak np. jakość obsługi klienta. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Nad_Pilica
#12 Orędownik#

mr_oma

Zgłaszanie setek błędów w produktach jest ułatwieniem?

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Nad_Pilica Od 1 sierpnia szybciej wystawisz ofertę ze zmienionymi parametrami podstawowymi produktu - Katalog p...

Dodali takie ułatwienie. Tworzysz coś w rodzaju szkicu produktu na użytek swojej oferty a oni w międzyczasie weryfikują podane zmiany w produkcie. Oczywiście jeżeli odrzucą to oferta idzie do piachu, bo zniknie podpięcie produktu. Próbują to łatać, ot co.

oznacz moderatorów