anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejne metody dostawy sprzedający kupią bezpośrednio od Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Witam,

 

29 maja wchodzą zmiany w cennikach i jest to tak niejasno napisane, że nic nie rozumiem, chyba, że tylko ja nie rozumiem?

 

Dostawę za pomocą Poczty Polskiej kupię bezpośrednio od Allegro i jeżeli będzie to dostawa do punktu to będzie po prostu za 0 zł, tak? A jeśli będzie poza smart to będzie za 9,49 czy 9,99?

 

Co z umową z Pocztą? Mam podpisać nową czy jakoś inaczej będzie to rozwiązane? Bo w obecnej sytuacji może być ciężko podpisywać nowe umowy, a jakoś nie wydaje mi się, żeby w najbliższych dniach cokolwiek uległo zmianie jeśli chodzi o ograniczenia spowodowane koronawirusem, a jeśli aneksy będą wysyłane listem, plus obsługa wyborów to czas jest nierealny.

 

Jeżeli np usługa Allegro Przesyłka Polecona w ramach smart będzie za 0 zł, poza smart 9,49 zł a maksymalna cena to 9,99 zł to jeśli ustawię cenę 9,99 zł to Allegro wystawi mi fakturę na 9,49 zł a 0,50 zł zostanie dla mnie?

 

Uwaga! Do 30 czerwca nie zmienia się lista metod dostawy w ramach Allegro Smart! Od 1 lipca zmniejszymy listę metod dostawy kurierem w ramach Allegro Smart! Zostaną na niej co najmniej: Allegro Pocztex Kurier 48 i Allegro Kurier DPD.

To oznacza rezygnację z kuriera InPost w ramach smart? Kiedy będzie dokładne info? Bo ostatnio z DPD zmiana była nagła, przymusowa i mocno nie trafiona w czasie, ludzie mają co robić a nie zmieniać nazwy dostaw w cennikach.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
mikeza
#20 Guru#

@nat_not  czytałem, ale ktoś kto to pisał, chyba nigdy nie wysyłał paczek na allegro, trudno to zrozumieć w 100% i każdy może interpretować ten komunikat inaczej 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mikeza, przecież to wiadome, że regulaminu nie pisze sprzedawca tylko ktoś, kto nigdy nie wysłał paczki przez swój własny portal, a koryguje to prawnik (żeby brzmiało trudniej) 🙂

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Pozwoliłem sobie, zgłosić powyższą wypowiedź moderatora do usunięcia.

To zwyczajne plucie nam w twarz, szczyt ignorancji. Odsyłanie nas do treści, wobec których mamy pytania i zastrzeżenia...

Skoro już wypowiedział się moderator - niech udzieli odpowiedzi na pytania lub milczy następnych kilkanaście godzin...

oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Prosiłem o odpowiedź na pytania/przykłady, wskaż cytat w podanych linkach, który odpowiada na moje pytanie nr 1 i nr 2?

 

Na nr 3 poniekąd odpowiada, ale nadal moment zmian jest co najmniej problematyczny

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-ModnyZakatek- 

1. Sprzedaję przedmiot za 40 zł i klient wybiera smart (przesyłka polecona, cena ustawiona na 6,99 zł), na jaką kwotę dostanę przelew? 40 zł czy 40,50 zł skoro w ramach smart kosztuje 6,49 zł a wg cennika 6,99 zł?

W komunikacie zamieściliśmy informację dotyczącą tej formy dostawy w ramach Allegro Smart!: "Nadasz przesyłkę bezpłatnie. Nie otrzymasz, tak jak dotychczas, przelewu od Allegro z opłatą za przesyłkę".

2. Sprzedają przedmiot za 30 zł i klient wybiera przesyłkę poleconą za 6,99 zł, ile będzie doliczone do rozliczeń z Allegro, 6,49 zł czy 6,99 zł? Jeśli 6,49 zł to co z pozostałymi 0,50 zł?

Tabele z kwotami pokazują ceny przesyłek poza Allegro Smart!, w ramach Allegro Smart! i maksymalną cenę w cennikach (którą ustalasz sam). W opisanym przypadku doliczymy więc do rozliczeń tę pierwszą wartość, czyli 6, 49 zł.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Ale jeśli ustalę cenę na 6,99 zł to klient tyle musi wpłacić i te 0,50 zł dostanę ja czy zabierze je allegro?

 

Czy co jeszcze bardziej prawdopodobne przy mega prostym zasadom na allegro cena będzie 6,99 zł, klient i tak wpłaci 6,49 zł a te 0,50 zł to będzie takie w domyśle, żeby było prościej? 😄

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-ModnyZakatek- "Zabierzemy", jak piszesz, czyli doliczymy do rozliczeń 6, 49 zł.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Czyli teraz prowizja od wysyłki będzie nie tylko dla sprzedających ale i kupujących. Jest to jakaś sprawiedliwość, ale wątpię, że ktokolwiek poza allegro się z tego będzie cieszył...

 

Zobaczymy co na to kupujący. Szkoda, że nie ma ani słowa o tym w komunikacie, ale i tak doskonale wiemy, że wszystko będzie zrzucone na nas, bo przecież możemy ustalić niższą cenę. Możemy też wysyłać za darmo, płacić wyższą prowizję niż zarobek, a czasami nawet i wartość sprzedaży. A zysk? Kto by się tym przejmował, byle płacić.

 

Tak czy inaczej dziękuję za konkretną odpowiedź, szkoda że narodziła się w takich bólach a po drodze sprzedający jak zwykle zostali uznani za niepotrafiących czytać.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@-ModnyZakatek-  to w sumie po co jest to 6,99zł zamiast 6,49zł ? nie do końca rozumiem ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Jeżeli ktoś kupi poza smartem to nieważne czy ustawisz cenę 6,49 czy 6,99 to na koniec i tak masz do zapłacenia 6,49 zł.

 

Natomiast ma to znaczenie dla kupującego, bo kupujący wpłaci za koszt przedmiotu + 6,99 zł a 0,50 zł z tego zatrzyma sobie allegro w ramach,... no właśnie nie wiem czego

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@-ModnyZakatek-  to przecież bzdura, to po co ustawiać wyższą przesyłkę, skoro nie mamy na tym żadnego zysku, a nadwyżkę oddajemy allegro. Kto to będzie robił ? zupełnie nie rozumiem tego manewru. Miało być prościej i przejrzyściej, a widzę, że znowu są kombinacje, nie wiadomo w jakim celu. Liczyłem, że te 50groszy chociaż częściowo koszt opakowania pokryje, a tak to po jakie licho ustawiać wyższą cenę ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Przecież wszystkie zmiany są po to żeby było lepiej a zwłaszcza prościej.... Nie wiem właśnie po co jest tyle różnych cen, ale coraz większe kombinacje

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@-ModnyZakatek-  to może jeszcze to ma tak wyglądać, że ustawiamy wysyłkę 6,99zł, dostajemy 6,49zł, a prowizję płacimy od całych 6,99zł. Będziemy płacić od kwoty jaką zabierze nam serwis, to już niedługo będzie prowizja od prowizji. Czekam na taki pomysł.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

@mikezaw sumie o tym nie pomyślałem, że wyższa cena wysyłki to wyższa prowizja.... to jest właśnie ten problem, że ja nie mam za bardzo głowy na takie rzeczy w tej chwili

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@nat_not  czyli jak zakup jest w smarcie to dostaniemy wartośc samego towaru, bez względu, czy tam będzie 6,49, czy 6,99zł ? A w przypadku zakupu poza smartem otrzymujemy od klienta kwotę za towar + wysyłka, a za przesyłkę rozliczamy się z allegro. Dobrze to załapałem ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Allegro daje nam ekstra 50gr. Wow. Potrąci sobie tylko prowizję (u mnie 15%).

Na kaucję za butelkę nie wystarczy. 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@akcesoria-net-pl  wygląda, że nic nam nie daje i zabiera nawet te 50groszy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mikeza "czyli jak zakup jest w smarcie to dostaniemy wartośc samego towaru, bez względu, czy tam będzie 6,49, czy 6,99zł ? A w przypadku zakupu poza smartem otrzymujemy od klienta kwotę za towar + wysyłka, a za przesyłkę rozliczamy się z allegro. Dobrze to załapałem ?"

Tak.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów