anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejne metody dostawy sprzedający kupią bezpośrednio od Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Witam,

 

29 maja wchodzą zmiany w cennikach i jest to tak niejasno napisane, że nic nie rozumiem, chyba, że tylko ja nie rozumiem?

 

Dostawę za pomocą Poczty Polskiej kupię bezpośrednio od Allegro i jeżeli będzie to dostawa do punktu to będzie po prostu za 0 zł, tak? A jeśli będzie poza smart to będzie za 9,49 czy 9,99?

 

Co z umową z Pocztą? Mam podpisać nową czy jakoś inaczej będzie to rozwiązane? Bo w obecnej sytuacji może być ciężko podpisywać nowe umowy, a jakoś nie wydaje mi się, żeby w najbliższych dniach cokolwiek uległo zmianie jeśli chodzi o ograniczenia spowodowane koronawirusem, a jeśli aneksy będą wysyłane listem, plus obsługa wyborów to czas jest nierealny.

 

Jeżeli np usługa Allegro Przesyłka Polecona w ramach smart będzie za 0 zł, poza smart 9,49 zł a maksymalna cena to 9,99 zł to jeśli ustawię cenę 9,99 zł to Allegro wystawi mi fakturę na 9,49 zł a 0,50 zł zostanie dla mnie?

 

Uwaga! Do 30 czerwca nie zmienia się lista metod dostawy w ramach Allegro Smart! Od 1 lipca zmniejszymy listę metod dostawy kurierem w ramach Allegro Smart! Zostaną na niej co najmniej: Allegro Pocztex Kurier 48 i Allegro Kurier DPD.

To oznacza rezygnację z kuriera InPost w ramach smart? Kiedy będzie dokładne info? Bo ostatnio z DPD zmiana była nagła, przymusowa i mocno nie trafiona w czasie, ludzie mają co robić a nie zmieniać nazwy dostaw w cennikach.

 

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37
mikeza
#20 Guru#

@-ModnyZakatek-  allegro kocha wprowadzać zmiany w najmniej oczekiwanych momentach i wtedy kiedy sprzedający i tak mają nie mało na głowie.

Zakładam, że żadnych nowych umów nie trzeba z pocztą podpisywać, bo niby po co. W tej chwili allegro przejmuje te metody, które były wykorzystywane w smarcie i będzie pośredniczyć w ich sprzedaży. W przypadku zakupu w smarcie klient zapłaci nam za sam towar, bez dodatkowych kosztów wysyłki, jeśli zakup będzie poza smartem, to wtedy mamy te kwoty 9,99 (odbiór w punkcie) i chyba 6,99 (polecony) maksymalne, a na fv z allegro będziemy mieli 9,49 i 6,49. Ja to tak zrozumiałem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Z tego co rozumiem z ostatniego, to poprostu te rodzaje będą się liczyły do Smarta,
a już AIP nie, ale to ty wybierasz jak wysyłasz, Allegro nie może nic narzucać 🙂

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Aktualnie maksymalna cena w cenniku aby mieć ofertę smart Kurier48 to 9,89

We wpisie widnieje info:

metoda dostawyprzesyłka poza Allegro Smart!przesyłka Allegro Smart!maksymalna cena w cennikach

Allegro Pocztex Kurier 48
10,99 zł brutto
3,99 zł brutto
11,99 zł brutto

 

oznacza to, że aby być dalej SMART, nie można przekroczyć 11,99?

 

Dalej:

"Od 29 maja do czasu, aż włączymy cię do nowego modelu (najpóźniej 30 czerwca), za metody dostawy z przedrostkiem Allegro będziesz się rozliczać bezpośrednio z Pocztą Polską według cen, które ustalisz z nią bezpośrednio lub według cen z umowy zwykłej."

 

czyli nawet przez miesiąc możemy być obciążani według "zwykłej" umowy z PP mimo sprzedaży w ramach Smart?

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Jak nie wiadomo, o co chodzi - to chodzi o pieniądze. Czyli jak zwykle o wydojenie nas.

W nowym systemie docelowo do Smarta będą się liczyć tylko usługi z przedrostkiem "Allegro" - a więc już się nie da włączać tych, które rozliczamy bezpośrednio z pocztą. Będziemy je kupować od Allegro - ale oczywiście ceny będą wyższe.

Jeśli klient z różnych względów nie skorzysta ze Smarta, to za jego przesyłkę zapłacimy więcej niż obecnie bierze Poczta P.

Czyli znów sprzedawca będzie karany za wybór jakiego dokona klient - podobnie jak to jest planowane w durnowatym systemie prowizji od przesyłek.

Jest to jednocześnie kolejny gwóźdź do trumny sprzedawców oferujących drobne, niedrogie przedmioty. O kupie dodatkowej roboty nie wspominając.

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Od opiekuna handlowego PP dostałem właśnie taką informację:

 

"Panie Grzegorzu – proszę o cierpliwość na chwilę obecną nie mam jeszcze żadnych wytycznych.
W dniu jutrzejszym mamy spotkanie w tej sprawie więc Pana poinformuję. "

 

tak wiec i w samej poczcie nie do końca wiadomo, o co chodzi.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@TomBanknoter  a najlepsze jest w tym wszystkim to, że będziemy płacić prowizję od wysyłek, które sami kupimy od allegro. Już widać, że ceny poszły do góry, więc i prowizja będzie wyższa. Nieźle to sobie wykombinowali. Wydojeni zostaniemy na maxa z każdej strony.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

W mojej branży coraz więcej sprzedawców kładzie laskę na Smarta, bo można dostać szajby z tymi ciągłymi zmianami, pilnowaniem stawek itd. Ewentualnie zostawiają paczkomaty InPost - bo jest w miarę bezproblemowe (obym nie wypowiedział w złą godzinę) .

Oczywiście ci, którzy sprzedają drobny materiał (jak ja), nie mogą sobie na to pozwolić, ale ktoś ma ofercie numizmaty po kilka stówek czy kilka tysięcy, to klient nie wybrzydza, że nie zaoszczędzi kilku złotych na przesyłce...

oznacz moderatorów
DrapexPL
#12 Orędownik#

Tak, z tym że samo zostawienie Paczkomatów nie da Ci SMARTA. O ile dobrze zrozumiałem informacje sprzed paru miesięcy, aby mieć SMART należy mieć minimum 2 różne metody dostawy spełniające warunki SMART.

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

No to kicha...

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

może jak sprzedający przestaną oferować wysyłki smartem to ludzie przestaną za smart płacić i allegro zrezgnuje z tego pomysłu 🙂

oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

W umowie mam podane kwoty jakie są pobierane za nadanie paczki przez elektronicznego nadawcę więc co najmniej aneks do umowy jest potrzebny. Z DPD też trzeba mieć umowę nawet jeśli to ma być niby dostawa od allegro. To nadal są dostawy przez firmy zewnętrzne tylko allegro chce mieć argument do pobierania prowizji od dostawy

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@-ModnyZakatek-  ale z inpost nie trzeba podpisywać umowy nadając przesyłki, więc nie jest to norma. W przypadku smarta wysyłasz za darmo, a to allegro rozlicza się z inpost i oni są stroną transakcji a nie my.

Jak będzie z pocztą trudno powiedzieć, ja mam już dwie umowy z nimi, i jakoś nie chce mi się 3 podpisywać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Cała ta sytuacja, pokazuje, gdzie Allegro ma przedsiębiorców (i nie jest to serce). Co parę tygodni zmiany, które wywalają cały dotychczasowy porządek - i przysparzają niepotrzebnej roboty. Jak w takich warunkach można coś planować i wkładać wysiłek w przygotowywanie oferty?

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@TomBanknoter  dlatego swoje planowanie powoli skupiłem na budowaniu sklepu internetowego. W zasadzie całkowitej przebudowie, bo stary nadawał się do kasacji. Nie mam już siły i czasu na te ciągłe zmiany jakie pojawiają się w tym serwisie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Ja już sklep mam ponad dwa lata - i działa dość dobrze. Oczywisćie z zupełnie innym asortymentem niż tu sprzedaję. Niestety, obecnie przyblokowały mnie ograniczenia w przesyłkach zagranicznych. Ale do czerwca wyprzedam tani materiał na Allegro, a potem coś się powinno ruszyć.

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

@TomBanknoter  i tak trzymać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
-ModnyZakatek-
#10 Popularyzator#

Jak pojawi się jakiś moderator to proszę o konkretną odpowiedź na poniższe pytania/przykłady:

 

1. Sprzedaję przedmiot za 40 zł i klient wybiera smart (przesyłka polecona, cena ustawiona na 6,99 zł), na jaką kwotę dostanę przelew? 40 zł czy 40,50 zł skoro w ramach smart kosztuje 6,49 zł a wg cennika 6,99 zł?

 

2. Sprzedają przedmiot za 30 zł i klient wybiera przesyłkę poleconą za 6,99 zł, ile będzie doliczone do rozliczeń z Allegro, 6,49 zł czy 6,99 zł? Jeśli 6,49 zł to co z pozostałymi 0,50 zł?

 

3.  Kiedy konkretnie poinformujecie jakie usługi będą wchodziły w smarta? Bo co chwila tylko informacje, że co najmniej dwie, ale miło było wiedzieć trochę wcześniej niż 2 dni przed zmianą tak jak z DPD, zwłaszcza w obecnej sytuacji.

 

 

oznacz moderatorów
mikeza
#20 Guru#

podpinam się pod wątek, dobrze byłoby jakby to ktoś dokładnie wyjaśnił na przykładzie, bo potem nie będzie wiadomo co i jak mamy księgować i jakie pieniędze dostaniemy do ręki, a jakie nie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@-ModnyZakatek- @mikeza Zachęcam do zapoznania się z treścią komunikatu i dedykowanym artykułem

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów