anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Komentarz negatywny brak pieniędzy

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Witam

Jak to możliwe?

Kupujący w listopadzie dokonał zakupu przedmiotu.

Wczoraj otrzymaliśmy komentarz negatywny bez opisu - wszystkie gwiazdki na 1. Co robię? sprawdzam co zrobiliśmy nie tak. Oferta opisana prawidłowo, sprawdzam kiedy była wysyłka wysyłka. Okazuje się ze produkt nie wysłany gdyż płatność została anulowana (info. z systemu Allegro). Dzwonię do kupującego rozmowa normalna bez pretensji, pełna kultura. Okazuje się, że kupujący zapłacił przez Przelewy24, pieniądze z konta zostały pobrane a my nie otrzymaliśmy żadnego powiadomienia. Kupujący twierdzi, że zwrotu pieniędzy nie otrzymał za anulowana transakcję - obarcza nas winą za nie wysłanie towaru. My pieniędzy nie mamy.

Zawracamy się do Allegro o anulowanie niezasadnego komentarza negatywnego gdyż to nie nasza wina, że nie zrealizowaliśmy transakcji.

I co? Dostajemy odpowiedź: "Proszę mieć na uwadze, że jeżeli transakcja według naszego systemu jest nieopłacona, nie daje nam 100% pewności, że nie została zrealizowana, ponieważ Kupujący może dokonać płatności poza Allegro Finanse."

Ręce opadają, że można coś takiego napisać.

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Starwars_pl To jest na razie najważniejsza kwestia aby sprawę wyjaśnić 🙂

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Starwars_pl, czy mógłbyś mi podać numer zgłoszenia lub info o koncie i zamówieniu, którego dotyczy opisana przez Ciebie sytuacja? Postaram się dokładnie ją sprawdzić, ale potrzebuję jakichkolwiek informacji, które pozwolą mi namierzyć ten zakup. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Starwars_pl To ciekawe, bo Allegro informuje, że nadać przesyłkę możesz tylko po zapłacie przez Allegro Finanse 🙂

https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-27-sierpnia-sprzedawca-nada-przesylke-dopiero-wtedy-gdy-ja-o...

Nagle się okazuje, że możesz też po zapłacie bezpośredniej 🙂

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 można zapołacić poza allegro finanse oraz nadać paczke zewnętrzną firmą:) Tu akurat pracownik allegro miał racje . Choć jeśłi klient płacił przez płatności allegro to allegro powinno wyjasniać.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Od 27 sierpnia sprzedający będzie mógł nadać Twoją paczkę tylko wtedy, gdy opłacisz ją przez Allegro Finanse

😄

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 hmm a kto zabroni podac konto- zrobić przelew i nadać zewnętrzną firmą kurierska??

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Od 27 sierpnia sprzedający będzie mógł nadać Twoją paczkę tylko wtedy, gdy opłacisz ją przez Allegro Finanse

Tylko wtedy - czego nie rozumiesz w tym artykule wprowadzającym w błąd?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

xyz96 moja sytuacja: klient dokonuje zakupu, płatność nie idzie, następnego dnia klient dzwoni i prosi bym mu wyslał towar za pobraniem bo ma jakąś blokade na koncie. Informuje go że kwota bedzie powiekszona o koszt przesylki pobraniowej a klient sie zgadza. Zamawiam kuriera i wysyłam towar a klient go odbiera. Transakcja zakonczona. Do transakcji doszło, obie strony sie wywiązały z umowy allegro otrzymało prowizje. 

Wiec czego niby nie moge zrobić jeśłi klient nie zapłaci przez płatności allegro????

To że klient nie zapłacił nie znaczy że nie doszło do transakcji 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Od 27 sierpnia sprzedający będzie mógł nadać Twoją paczkę tylko wtedy, gdy opłacisz ją przez Allegro Finanse

Teraz już wiesz, że ten artykuł wprowadza w błąd????????????????

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Po słowie "paczkę" wystarczyło by dodać "smart" i by się już wszystko zgadzało 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Client:79577720 uff nareszcie:) co do smarta to sie zgodze co do paczek bez smarta to już pełna dowolność:)

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

dokładnie tak 🙂 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

obstawiam ze cos "nie pykło " w płatnościach i kupujacy po 2-3 dniach otrzymał kase z powrotem i tego nie sprawdził. Sugerowałbym aby kupujacy sprawdził historie na rachunku.

oznacz moderatorów

Starwars_pl
#9 Pomysłodawca#

Właśnie 99% przypadków tak jest dlatego zadzwoniliśmy z wyjaśnieniem do kupującego. Kupujący sprawdził - żadnego zwrotu nie otrzymał, płatność w sytemie wisi jako anulowana.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Starwars_pl jaśli bym robił przez przelewy 24 to bym zrobił skan płatności i skontaktował sie z allegro lub z przedstawicielem operatora płatności. Jak dla mnie to dziwne

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Proszę mieć na uwadze, że jeżeli transakcja według naszego systemu jest nieopłacona, nie daje nam 100% pewności, że nie została zrealizowana, ponieważ Kupujący może dokonać płatności poza Allegro Finanse."

 

fajna zasada jak nie mamy pewności to pewnie kłamiesz - tylko na allegro takie coś

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Na Allegro wszystko jest możliwe. Miałem podobną sytuację, tyle że zamiast negatywa , przynajmniej jak na razie.... Klientka otwarła spór "nie otrzymałem towaru po wpłacie". Płaciła blikiem, status płatności anulowany. 

Na nic się zdały tłumaczenia i prośby, że ta wpłata nie wpłynęła. Ona ma przecież potwierdzeniem zapłaty i przesyła print screena rzekomej płatności z listy transakcji swojego Banku.

Tak się przyglądam, a tam zwolnienie blokady na poczet płatności uznający wartość na rachunku, stąd brak możliwości wydrukowania potwierdzenia wpłaty, bo ta nie została zrealizowana przez bank. 

Okazała się być tak tępą dzidą, że nie rozróżnia co jest uznaniem, a obciążeniem na własnym koncie. 

Takie przypadki się zdarzają, ale wkurza mnie to, że te wiecznie bezbronne i drogie Allegro, obarcza konsekwencjami sprzedawców.

 

 

 

oznacz moderatorów