anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konto Kupujacego na FAKE dane adresowe !!!

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Pytanie do Allegro jak Wy weryfikujecie konta i wpisywane przez użytkowników adresy ?

Właśnie mam zamówienie niby na polskie dane adresowe a nagle w wiadomościach dostaję info ze mam podać swój numer konta gdzie Kupujący wyśle po zamówione rzeczy swojego kuriera gdyż nie mają w Polsce adresu, gdzie jak sprawdziłem adres podany przy zamienieniu to faktycznie zamiast ulicy wstawiona "kropka"

Nie mam zamiaru oczywiście się w to bawić gdyż to takie dość podejrzane tym bardziej że mam udostępnioną wysyłkę DPD zagraniczną 

 

Proszę o weryfikację sprawy  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

 

Numer zamówienia:

6d738242-0f45-11ed-9cc7-d9be71d58baa

 

Jeszcze mam FV wystawić na dane z Portugalii 🙄

Screenshot_20220729-165335_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci to jest na 99 % wałek 🙂 

A konta kupującego allegro nie weryfikuje, wystarczy mail i można robić se jaja 🙂 zgłaszałem pomysł weryfykacji ale olali to 😞

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/weryfikacja-kupuj%C4%85cych-...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@kostas11 akurat tu Allegro ma podany przykład na tacy, mam nadzieję że Allegro coś z tym zrobi choćby anuluje transakcje - bo coś mi w kościach szczela że jak Allegro z tym coś nie zrobi to oberwę niezasłużonym NEGATYWEM 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Skontaktujemy się z kupującym w sprawie tego zamówienia, aby wyjaśnić tę sytuację, ale nie jest to fake'owe konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ konto może nie jest fake'owe ale dane adresowe już raczej tak 

 

Po drugie Kupujacy wybiera formę sprzedaży, która naliczana jest do moich statystyk a on sobie składa życzenie żeby wysłać to całkiem inaczej - no chyba też tu coś nie zgodne z regulaminem mi się wydaje.

 

Ja zostaję z niewygenerowaną etykietą czyli paczka nie wysłana, statystyki w dół a jeszcze przy okazji może ja bana dostanę bo coś kombinuje za plecami Allegro.

 

Tak być nie może 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@AR_Auto_Czesci Tak jak pisałam wcześniej skontaktujemy się z kupującym i wyjaśnimy sprawę tego zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AR_Auto_Czesci stawiam na wałek, pewnie jak podasz dane konta to dostaniesz spreparowane potwierdzenie wpłaty 😞

Napisz że wystawisz dla nich aukcję z przedpłatą - odbiór osobisty, jak dostaniesz wpłatę to będę mogli zamówić kuriera po towar, zobaczysz co odpiszą o ile to zrobią 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@_HolaOla_  kontaktowaliście się z Kupującym ? 

 

Ja się wykręciłem z tej transakcji, ale myślę że nie może być tak że zagraniczne firmy zakładają konta na zmyślone dane adresowe w PL konta, gdzie sobie bezkarnie Kupują przedmioty a następnie w wiadomości wymyślają sobie inne formy wysyłki. 

 

 

oznacz moderatorów