anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

KONTO PRYWATNE - faktura bez NIPu

Client:80340374
#13 Ambasador#

""Jeśli sprzedajesz na koncie zwykłym i pobierasz faktury za nasze usługi lecz nie przekształcisz konta w konto firmowe, uznamy, że sprzedaż z tego konta nie będzie związana z działalnością gospodarczą. Dlatego na fakturze nie będziemy umieszczać Twojego NIP-u – począwszy od faktury za czerwiec, którą udostępnimy w lipcu."

czy taki ruch jest zgodny z obowiązującymi przepisami ?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 zmiana jest podyktowana zmianą przepisów związanych z ochroną konsumentów. Zmiana konta zwykłego na firmowe nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego zachęcamy do przekształacenia konta i zastosowania się do zmian w przepisach. Nasze działania są zgodne z obowiązującymi przepisami. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:80340374
#13 Ambasador#

"Nasze działania są zgodne z obowiązującymi przepisami."

@la_nika czyli gdy ktos dokona u mnie zakupu firmowego z konta prywatnego to mam prawo uznać go za konsumenta i wystawic fakture bez NIP ?

moge prosic o podstawe prawną ? Bo troche absurdalnie to brzmi

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Zmianę wdrożyliśmy, ponieważ godnie z dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 28 maja 2022 zmienią się przepisy związane z ochroną konsumentów. W związku z tym chcemy zachęcić przedsiębiorców, którzy sprzedają na kontach zwykłych do tego, żeby korzystali z przeznaczonych dla nich kont firmowych

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Halfrunt
#16 Inspirator#

@Client:80340374 w sumie tak masz prawo, powołaj się na zapis "zmiana przepisów związanych z ochroną konsumentów"

oznacz moderatorów

Ziolko39
#20 Guru#

@Client:80340374 To nieważne z jakiego konta opłaca zakup. Przeciez nie wiesz czy to konto jest popięte do firmy czy nie. Firma może się nazywać tak jak właściciel np. Mirek Mirkowski. Jeżeli nie poda nipu to traktujesz go jak osobę prywatną, a jak poda nip to na żądanie musisz wystawić fakturę ( nie jesteś od weryfikacji > firma czy prywatny. Allegro wie kto ma konto firmowe, a kto prywatne. Prywatnemu nie trzeba wystawiać faktur z Nipem (po co mu?)

oznacz moderatorów