anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kontrola Inspekcji Handlowej - opinia.

ppuhpiker
#9 Pomysłodawca#

Witam, chciałbym podzielić się informacjami po kontroli INSPEKCJI HANDLOWEJ w mojej firmie.
Zakres kontroli : Kontrola prawidłowości oznakowania i jakości wyrobów włókienniczych.
Wybrano asortyment do badań - tekstylia, skarpety od Polskiego producenta posiadające etykiety z opisem składu, które zostały wysłane do badań laboratoryjnych w celu oceny zgodności składu surowcowego.
Wynik był nie zgodny z rzeczywistym podanym na etykiecie: 77% bawełna, 21% poliamid, 2% elastan.
Wynik badania ustalony laboratoryjny : 69,5% bawełna, 28,1% poliamid, 2,4% elastan.
Teraz UWAGA za złe oznakowanie na etykiecie, którego ja nie byłem świadomy ponieważ kupiony został od producenta poświadczony fakturą zakupu ja jako sprzedawca zostałem ukarany kwotą 911 zł.
Producent pisemnie został poinformowany o fakcie, bez konsekwencji finansowej.
Miłe Panie z Inspekcji Handlowej, stwierdziły że tak stanowi przepis.
Jestem ciekaw waszych sugestii.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

kostas11
#21 Demiurg#

@ppuhpiker według mnie masz prawo, żądać od producenta zwrotu kasy, odebrania towaru i przysłania zgodnego z etykietą 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

Roszczenie regresowe:
(...)
- brak właściwości, które rzecz powinna mieć zgodnie ze swoim przeznaczeniem  lub zgodnie z publicznie składanymi zapewnieniami,

Art. 556(1) kc
. § 1. Wada polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową.
W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:
(...)
2) nie ma właściwości, o których istnieniu sprzedawca zapewnił kupującego, w tym
przedstawiając próbkę lub wzór;

oznacz moderatorów