anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież zdjęć i kopiowanie produktu.

MAMY ROZWIĄZANIE!
meblowe_centrum
#8 Zapaleniec#

Witam wszystkich. 

Jakiś czas temu wprowadziliśmy autorski model stolika na allegro. Do oferty dołączyliśmy nasze zdjęcia wykonane przez profesjonalistę. Niestety moim błędem było to, że dodałem produkt do katalogu allegro. Kilka tygodni później zjawił się jegomość, który pobrał nasze zdjęcia i opis z katalogu i. wystawił identyczny produkt.

Oczywiście nie był w stanie go idealnie skopiować więc zmienił w parametrach to i owo. Na naszą interwencję allegro odpowiedziało rozłączając jego ofertę od naszego produktu.

Nadmienię, że jesteśmy jedynym producentem tego stolika. 

Cały problem polega na tym, że sprzedawca dalej w najlepsze korzysta z naszych zdjęć i opisów i nic sobie z tego nie robi. Sprzedaje inny produkt bo nawet kolory się nie zgadzają z tymi ze zdjęć. Allegro po wielu interwencjach ostatecznie zawsze odsyła do sądu. Tam też sprawa trafi ale chciałem zapytać mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie. Czy allegro nie powinno w takiej sytuacji bezwzględnie bronić swoich sprzedawców i nie ma szybszej metody rozwiązania problemu?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ZibiK30
#18 Luminarz#

@meblowe_centrum Polecam poczytać wątki z podobnymi problemami zdjęć, dowiesz się więcej niż zamierzasz 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
meblowe_centrum
#8 Zapaleniec#

Czytałem, czytałem. Tu generalnie problem jest bardziej złożony. 

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@meblowe_centrum Problem jest taki, ze nic z tym nie zrobisz do póki ktoś nie zmieni polityki i regulaminu Allegro w tej sprawie a to się może tylko stać w sądzie administracyjnym lub cywilnym z tego co już sam wyczytałem na AG 😄 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Nic z tym nie zrobisz.

Też mam taki problem. Już to opisywałem. Produkowałem się nad zdjęciami, bardzo dobrze sprzedawał mi się produkt. Chcąc być zgodnym z wytycznymi Allegro - dodałem do katalogu produktów. Efekt - spadek sprzedaży prawie do zera i wysyp ofert z moimi zdjęciami oczywiście w zaniżonej cenie. Po zgłoszeniach do Allegro - info, że dodając przedmiot do katalogu produktów (zdjęcie) zrzekam się do jego praw. Wszyscy mogą z niego korzystać. 

Taki jest ten interes...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
meblowe_centrum
#8 Zapaleniec#

Rozumiem tylko w moim przypadku ktoś wystawił inny przedmiot (allegro odrazu odłączyło jego ofertę od produktu z katalogu). 

Co więcej allegro mi potwierdza, że na tą chwilę facet nie ma prawa używać zdjęć produktu z katalogu.

Moja firma jest jedynym producentem tego produktu i nie ma możliwości wystawić tego produktu z innym producentem w parametrach.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@meblowe_centrum Sprawdz  dobrze regulaminy allegro czy czasem wrzucając zdjecia do serwisu nie zrzekasz sie praw własnosci do nich a to co robi tamten sprzedawca to co najwyżej niezgodność opisu aukcji (zdjęc) z rzeczywistoscią.

Jesli nie zrzekasz sie praw do zdjec to możesz do niego napisać wezwanie do zaniechanie używania Twoich zdjęc (oczywiscie musisz być w stanie udowodnić swoje prawa własnościi) . I dac mu termin na zmiane. Jesli tego nie zrobi potem juz tylko droga prawna.

Możesz tez napisac do allegro z prośba o usuniecie jego oferty z Twoimi zdjęciami lecz nie wiem jak do tego podejdzie serwis bo z tego co piszesz raczej jest z tym problem.

 

oznacz moderatorów
Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@meblowe_centrum  a czy wzór tego stolika został opatentowany ?

oznacz moderatorów
marus_pl
#9 Pomysłodawca#

Produkt powinien zostać opatentowany jednak nie dasz rady, wystarczy dać pół centymetra mniejsze nogi i już patent legł. Przy meblach nie ma czegoś takiego jak kopiowanie produktu, ponieważ to są meble. Szafki kuchenne też nie mogą być opatentowane. Idąc takim tokiem rozumowania powinieneś również usunąć jeden stolik z nogami loft, ponieważ ma już go ktoś i został przez Ciebie skopiowany jak mniemam, po prostu meble to konkurencja/produkcja:

https://allegro.pl/oferta/nowoczesny-stolik-kawowy-lawa-do-salonu-loft-9754818302

https://allegro.pl/oferta/stolik-kawowy-lawa-czarny-dab-do-salonu-loft-10166885542

oznacz moderatorów
meblowe_centrum
#8 Zapaleniec#

 

"Przy meblach nie ma czegoś takiego jak kopiowanie produktu, ponieważ to są meble." Nie mam więcej pytań:D

Owszem wszędzie jest coś takiego jak kopiowanie produktu. Z takim podejściem będziemy tu mieli dziki zachód. 

oznacz moderatorów
marus_pl
#9 Pomysłodawca#

Gdyby było  inaczej produkty nie  miałyby konkurencji. Oczywiście zdjęć itp nie można typowo zabierać, ale allegro pozwala na dużo i ludzie niestety z tego korzystają. Regulamin allegro jest tak skonstruowany, że w sumie po dodaniu oferty te zdjęcia są ich. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@meblowe_centrum to opatentowałeś ten stolik, czy nie ?

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@konto zamknięte  patent na stolik jest czyms innym niż wykorzystywanie zdjęć. 

Jesli tamten sprzedawca zrobiłby SWOJE zdjęcia swojego stolika nie naruszało by to praw. Jesli natomiast wykorzystuje bez zgody cudze zdjęcia to o ile nie ma zapisów np w regulaminach allegro to jest to naruszanie praw autorskich.

 

oznacz moderatorów
meblowe_centrum
#8 Zapaleniec#

Dam Wam znać jak się wypowie w tej sprawie sąd. Jest patent:)

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

"Nadmienię, że jesteśmy jedynym producentem tego stolika."

Stąd wynika moje pytanie.

 

oznacz moderatorów