anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Które oferty allegro reklamuje w google ads?

Client:119157439
#8 Zapaleniec#

Cześć,

czy ktoś z Was wie, które oferty allegro reklamuje w google ads? Nie chodzi mi o moje własne kampanie allegro ads.

Wygląda na to, że allegro samoistnie reklamuje niektóre moje oferty w google. Chciałbym wiedzieć czy mam nad tym jakąkolwiek kontrolę. Dodam, że żadna z moich własnych kampanii allegro ads nie ma włączonego promowania w google. 

Dzięki!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Client:119157439 Zachęcam Cię do zapoznania się z tym artykułem. Oferty, które zgłosisz do programu ADS, mogą być widoczne w 5 miejscach:
- na pierwszych miejscach listy wyszukiwania
- pomiędzy wynikami wyszukiwania (na przykład wśród promowanych ofert)
- w lewej kolumnie wyników wyszukiwania
- na stronie oferty konkurencyjnych ofert
- w sieci wyszukiwania Google.

To, że Ty nie trafiasz na reklamy swoich produktów, nie oznacza, że nie są tam widoczne dla innych użytkowników. Pamiętaj, że bardzo wielu sprzedających korzysta z tej formy reklamowania swoich ofert. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Przepraszam, ale wydaje mi się, że nie zrozumiałaś pytania...

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@profitools Jak najbardziej zrozumiałam. Czy możesz wskazać przykład swojej oferty, którą widziałeś promowaną w Google? Doprecyzuję to z odpowiednim zespołem. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi - nie ja jestem OP, tylko postronnym czytaczem. 

Ale:

Jeśli twierdzisz, że zrozumiałaś pytanie, w którym pada to:

"Wygląda na to, że allegro samoistnie reklamuje niektóre moje oferty w google. Chciałbym wiedzieć czy mam nad tym jakąkolwiek kontrolę. Dodam, że żadna z moich własnych kampanii allegro ads nie ma włączonego promowania w google. "

 

i odpisujesz Użytkownikowi tak:

"[marketingowy bełkot o adsach]

To, że Ty nie trafiasz na reklamy swoich produktów, nie oznacza, że nie są tam widoczne dla innych użytkowników. Pamiętaj, że bardzo wielu sprzedających korzysta z tej formy reklamowania swoich ofert. "

to sorry, ale to się nawzajem nie klei! Bo:

OP trafia na swoje oferty w reklamach w google, nie ustawiając w adsach odpowiedniego miejsca emisji. 

 

oznacz moderatorów

Client:121447705
#10 Popularyzator#

@profitools Nieironicznie AI by zrozumiało lepiej to pytanie.

oznacz moderatorów

profitools
#9 Pomysłodawca#

Masz rację @Client:121447705 , zapytałem o to Copilota, dokładnie kopiując post OPa. Oto jego odpowiedź: 

"Cześć,

Allegro rzeczywiście może reklamować Twoje oferty w Google Ads, nawet jeśli nie masz włączonych własnych kampanii Allegro Ads. Dzieje się tak, ponieważ Allegro automatycznie promuje niektóre oferty w ramach swojej sieci reklamo...12.

Niestety, nie masz bezpośredniej kontroli nad tym, które oferty są promowane przez Allegro w Google Ads. Możesz jednak monitorować efekty tych działań w statystykach dostępnych w panelu Allegro Ads13.

Jeśli masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz więcej informacji, daj znać!

Pozdrawiam!"

Ten post może stanowić małą podpowiedź do działu HR w Allegro.... 😉

 

 

oznacz moderatorów

Client:119157439
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi  Dziękuję za odpowiedź, ale faktycznie nie o to pytałem. Ja wiem jak zrobić kampanię allegro ads, która się wyświetla w google. 

Pytałem o to, które oferty allegro samo reklamuje w ramach własnych działań marketingowych oraz czy mam na to wpływ tj. czy mogę z tego zrezygnować.  

oznacz moderatorów

Client:119157439
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi  Czy jeszcze jakiegoś doprecyzowania się mogę spodziewać? 😃

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Wydaję mi się, że tu działa jakiś ich automat, bo też mnie drażni to, że nie mam wpływu które, produkty są wyświetlane, a dokładnie wybrali sobie te najtańsze za 10 zł i uwzględniając prowizję od kosztów przesyłek i adsów niekoniecznie mi się to opłaca. Już nawet wpadłem na szaleńczy pomysł, aby  usunąć ze sprzedaży te produkty, aby wylosowali coś innego 🤣

oznacz moderatorów